617 Shares 6146 views

Nazwa palce na dłoni w języku rosyjskim i angielskim

Już w wieku 3-4 dzieci muszą znać nazwę palców na dłoni, a wiele matek są zaniepokojeni tym, jak je uczyć. Do pomocy obrazów, wierszy, piosenek i gimnastyki.

Wprowadzenie dziecka z palcami

Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo młody i nie mogą się powtarzać słowa po rodzicach będzie skuteczne gimnastyka palców i gry dla rozwoju zdolności motorycznych brutto. Nawet pierwsze elementy masażu dłoni dziecka mogą obejmować ćwiczenia dla zgięcia i wyprostu palców, a matka może wymawia swoje nazwisko. Stopniowo, dziecko będzie się przyzwyczaić do faktu, który z palców wysokie, a co – małego palca, a na żądanie dorośli mogli wykazać się swoją wiedzą.

Starsze dzieci mogą być z matką do zapamiętania nazwę palców ręki w języku rosyjskim w obu kierunkach. Mogą już powiedzieć, jaka jest różnica i to, co jest celem każdego z nich. Najprostszym wyjaśnieniem byłoby coś jak to brzmi: „Kciuk jest na stronie drugiej, pomaga nam przyjąć i utrzymać obiekty mocno. On jest bardzo silny i ważny, dlatego nazwano – duża. Palec, aby pokazać miłość do całego, choć nie jest uprzejmy. Średnio najdłuższy palec, jest dumny, że znajduje się w środku. Palec serdeczny ludzi nie wymyślić specjalną nazwę, więc pozostał – bez nazwy. Na jego dorosłą żonaty ludzi nosi obrączkę. Mały palec – najsłabszy palec, kochanie, ale jest to najbardziej elastyczny ". O każdym z nich można wymyślić historię lub używać palca lalki do produkcji mini-teatru.

Edukacja przez folkloru

Aby pomóc mamie również pochodzić wierszyki i wiersze, które daje nazwę każdego palcem na dłoni. Pozwalają dzieciom zapamiętać nie tylko jak „Call” każdy palec, ale również ich kolejność. W tych wersetach palce Natomiast w niegrzecznych chłopców w rodzinie, bracia, z których każda zajmuje szczególny przypadek.

Dziewczynki i chłopcy
Na rękę pięć palców (pokazać otwartą dłoń)
Palec wielki – facet z duszą (jak w przypadku drugiej strony czubka kciuka)
Palec – wpływowy pan (wskazując dotyk, itd.)
Środkowy palec – nie jest ostatnim.
palec serdeczny – z pierścieniem idzie zarozumiały,
Po piąte – mały palec, przyniósł ci owiewki (na koniec może być ponownie zginać i rozprostować palce)

Oczywiście, matka może wybrać z Internetu lub sama komponować wesoły wiersz o nazwie palców na dłoni. W każdym razie, z tych wersetów to podwójną korzyść: dziecko będzie uczyć się nie tylko nazwy palców, ale także pamiętać o kilku wierszy, które mają korzystny wpływ na jego pamięci.

Dowiedz się nazwy palców w języku angielskim

Angielska nazwa palców pamiętał dość łatwo, a może być przydatny w każdej sytuacji, w tym ambasady do paszportu biometrycznego. Najbardziej logiczne wytłumaczenie i zrozumienie – to bezimienny palec serdeczny (na nim nosimy pierścień – pierścionek), a mediana – środkowa (tłumaczone jako „średnią”). Palec wskazujący jest nazywany indeks, choć popularna jest również nazwa wskaźnika (od czasownika podkreślić – aby pokazać). Kciuk brzmi przyzwoicie – kciuk i mały palec, a wręcz przeciwnie, pieszczotliwie – pinkie ani trochę. Ważne jest, aby pamiętać, że, po pierwsze, słowo oznacza palec jest palcem na dłoni (na stopach są zwane inaczej – nóg), a po drugie, nie wymaga kciuk w swojej nazwie słowo za pomocą palca.

Aby dowiedzieć się, czy aby pomóc dziecku zapamiętać nazwę angielską palce na dłoni, można zwrócić się do literatury dla dzieci specjalny. Istnieje wiele rytmicznych piosenek gdzie palce tańczą, zapytać siebie, jak robisz, ukrywając się i pojawiają się jeden po drugim, nazywając siebie po imieniu. Na przykład:

Kciuk palec, kciuk palec

Gdzie jesteś?

Oto jestem, tu jestem.

Jak ty to robisz?

W kolejnych wersetach kciuk otrzymuje indeks, a następnie średnio, i tak dalej.

Jednocześnie z ustaleniem słownictwa może uzupełnić swoje słownictwo z innych przedmiotów. Na przykład, dla „rodziny” tematu można znaleźć utwory z takimi postaciami jak występ Daddy palca (DAD), mamusiu palca (MOM), brat, siostra palców (brat i siostra) i palcem niemowlęcym (dzieckiem) do małego palca. To samo odnosi się do innych kwestii: zwierząt domowych, życie morskie i inne.

Idiomy i idiomy związane z palcami

Nazwa palców ręki w języku rosyjskim jest wymagana przede wszystkim do ogólnego poglądu. Więc stawiamy „kciuk do góry”, gdy chcemy coś w wiadomościach, i odwrotnie, jeśli nie w dół. Wiele idiomy zawierać słowo „palec”, ale nie określa, który z nich chodzi. Na przykład, „trafić” lub „aby wiedzieć na wyciągnięcie ręki”.

W języku angielskim nazwa palcach dłoni znajduje się w większości idiomów. Na przykład, aby ktoś skręcać okrągły jeden niewiele jest palec (oszukać), aby BE wszystkich kciuki (być niewygodne), aby być pod czyjegoś kciuka ( być pod niczyim wpływem). Od idiomu – integralna część codziennej mowie, Brytyjczycy i Amerykanie wiedzą, że są przydatne dla każdego ucznia.