827 Shares 5031 views

Co można zrobić, ćwiczenia w wodzie? Ćwiczenia dla początkujących

Każdy wie, że ćwiczenia wody są najbardziej powszechne i skuteczne. Najbardziej interesujący sport nie tylko pomaga prowadzić normalne szkolenie, ale również na relaks. Ćwiczenia w wodzie są różne. Mogą one być ukierunkowane na utratę wagi, poprawa układu mięśniowo-szkieletowego, pozbycie się problemów ze stawami i tak dalej. Należy również zauważyć, że mięśnie będą znacznie wzmocnione szybciej, jeśli angażują się w wodzie ze specjalnym sprzętem, zamiast w siłowni z żelaza.


Jak przydatne Aqua aerobik

Przede wszystkim należy zauważyć, że ćwiczenia wykonywane przez wodę, przyczyniają się do leczenia kręgosłupa. Jeśli wykonane prawidłowo, są dobrze rozwinięte mięśnie pleców, szyi i nóg. Pomimo złożoności pewnych ćwiczeń, obciążenie na pośladki i nogi będą w każdym przypadku. Tak więc, po każdej sesji w basenie będzie zauważalny efekt szczupłość i dopasowanie tych części ciała. Maksymalny efekt można osiągnąć, gdy obciążenie na biodrach. A co najważniejsze – w szerokiej amplitudzie działania wszystkie mięśnie kurczą się i czuć pewną presję. A ponieważ od gęstości wody człowiek nie czuje zmęczenia aż do końca treningu. Po wyjściu z basenu poczujesz przypływ energii i zastrzyk energii na długi czas.

Właściwe podejście

Przed rozpoczęciem pełnego ćwiczenia w wodzie, należy nauczyć się prawidłowo oddychać. Wstrzymaj oddech na początku realizacji jest surowo zabronione. Szczególną uwagę należy zwrócić na to osób, których waga przekracza normę. Aby uniknąć dalszych problemów, należy ćwiczyć rytm oddechowy. Oddychanie powinno być jednorodne, powietrze jest w pełni oddychać i cicho wdychać.

Kto może ćwiczyć

Absolutnie każdy ćwiczenie w wodzie może wykonać wszystko. Nawet w przypadku problemów z kręgosłupem lub stawami, lekarze zalecają ćwiczenia w wodzie. Profesjonalny trener w basenie pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiedni program dla ciebie.

Płci pięknej regularne zajęcia będą bardzo przydatne dla żylaki. Woda jest w stanie zaoszczędzić od zastoju żylnego, co jest trudne do osiągnięcia, nawet za pomocą specjalnych narzędzi zalecanych przez lekarzy. Jest to również łatwe do czyszczenia wody usunie ból.

Starsi ludzie rzadko ośmielają do ćwiczeń, na przykład w siłowni. Ale basen jest idealnym miejscem dla nich, aby zachować sprawność fizyczną i pozytywne.

Ponadto, woda może także wykonywać inne funkcje. Jest idealnie rozdziela tłuszczu. Dla tych, którzy nie lubią ud i pośladków, specjalne ćwiczenia działają najlepiej. W tym przypadku, nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także zobaczyć gładszą skórę.

usunąć brzuch

Jak wiadomo, brzucha i talii – jest to obszar najbardziej problematyczne. W górnej części korpusu najbardziej narażone na gromadzenie nadmiernych tłuszczu. Istnieje kilka form ciała, a tłuszcz jest przechowywana w różnych miejscach. Ale w każdym przypadku, pozbyć się go nie jest łatwe.

Za zniszczenie zmarszczek i nadmiaru centymetrów pomocy tych ćwiczeń:

  • skręcania prasy;
  • jogging;
  • Ciało zmienia.

Wszystkie z nich powinny być wykonywane bezpośrednio w wodzie. Idealnie, oczywiście, być zdolny do pływania i do tego na poziomie wody powyżej pasa. Aczkolwiek w mniejszym skutkiem głębokości będzie gorzej.

Przez skręcenie pierwotną pozycję ciała leży na plecach z ramionami wzdłuż. Z redukcją mięśni brzucha wyciągnąć nogi do klatki piersiowej, zginanie kolana. Ze względu na fakt, że podczas ćwiczeń będzie musiał pozostać na wodzie będą wykorzystywane jako wydziały i skośne brzucha.

Okazuje sprawę – nie mniej skuteczne ćwiczenia. Aby to zrobić, dokładnie wyprostować, szerokość barków nogi ugniatać, wyciągnij ręce do przodu i zrobić skrętów w bok. W tym przypadku, miednica nie powinien poruszać. Kiedy również zaangażowane są mięśnie brzucha.

„Rower” lub regularny jogging pomaga pozbyć się niechcianych centymetrów. Z pomocą nadmuchiwanej kamizelki lub okręgu robić małe skoki. W tej chwili istnieje możliwość szybkiego poruszania nogami, wykonując kilka razy ćwiczenia.

Ćwiczenia w wodzie dla nóg odchudzanie

Zaletą szkolenia jest to, że można go wykonać na własną rękę, bez pomocy trenera. Wiele dziewcząt zastanawiasz się, co należy zrobić, ćwiczenia w wodzie, aby schudnąć i wzmocnić nogi. Standardowe ćwiczenia opcja dla stóp jest powtarzany kilka razy, ćwiczenie „rower” lub „nożyce”. Z kolei należy wykonać przez 20-30 minut, a następnie konieczne jest, aby przejść do ostatniego etapu.

Przed wydostać się z wody, trzeba kilka minut, żeby popływać w trybie swobodnym. Następnie otrzymasz wiele pozytywnych emocji, a wynik będzie widoczny na następny dzień.

Za piękne pośladki

Nie będzie potrzebować wsparcia wysokiej jakości, jak to jest możliwe użycie bok. Trzeba wykonywać ćwiczenia w następującej kolejności:

  1. Ręka trzyma się na obręczy, do 10 huśtawki jedną nogą w przód iw tył, a następnie przełączać strony.
  2. Aby sprostać płytę, trzymając się obiema rękami, a jak najwięcej, aby podnieść obie nogi do tyłu. Powtórz 10 razy.
  3. Cofnijcie się do wsparcia, ponownie z obu rąk i stóp, aby przejść na przemian, tworząc brazgi na powierzchni wody.
  4. Znowu się jedną ręką na półkę i iść do przodu i jednocześnie unosząc kolana wysoko.

Te ćwiczenia pomogą przynieść organizmowi sygnał i pozbyć się stresu nagromadzonego w ciągu całego dnia roboczego.

Ćwiczenia w wodzie z hantlami

W rzeczywistości, hantle w sportach wodnych zostały użyte wyłącznie w ostatnim czasie. Wcześniej uznano tylko sprzęt do siłowni. Teraz wielu już dostosowane i wykonywać wszystkie te same ćwiczenia jak na lądzie, tylko wodę. Ręce Mahi, fałdy i inne standardowe zajęcia, można po prostu zrobić w basenie.

Należy wziąć pod uwagę najważniejszą zasadę – na szybsze uruchamianie ćwiczenia, tym bardziej efektywne będą. Lepszy efekt zostanie osiągnięty, jeśli klasa z hantlami przerwać zwykły aerobik w wodzie. Z tego powodu można osiągnąć optymalne obciążenie, a działalność w wodzie przyniesie wiele więcej korzyści niż w siłowni.

Ćwiczenia na cellulit

Ponadto, ćwiczenia w wodzie pomogą nie tylko z utratą masy ciała, ale także pozbyć się cellulitu. Aby to zrobić, należy wykonać niezwykłe ćwiczeń obejmujących: toczenie, pracuje w wodzie, „nożyce” i zaczepienia dolnej nogi. W tym przypadku, poziom wody powinien dotrzeć do pasa lub klatki piersiowej, ale w żadnym przypadku nie jest wyższa. I po wszystkich ćwiczeniach i wymaganej liczby powtórzeń zakończone, konieczne jest skonsolidowanie wszystkich pływanie. W spokojnym tempie po prostu pływać pewien dystans i odpocząć. Regularna praktyka przyczyni się do pozbycia się tego problemu na zawsze. Wykonywania ćwiczeń, nawet nie trzeba wydawać fortuny na specjalne tabletki, herbaty i innych środków w celu doprowadzenia organizm wraca do normy.