331 Shares 7598 views

Jak oddychać prawidłowo w bitwach i porodzie, tak aby wszystko pójdzie dobrze!

Poród jest bolesnym i trudnym procesem. Aby im było jak najbardziej udane, musisz móc słuchać położnej i oddychać prawidłowo. Faktem jest, że oddychanie przez pewną technikę pomoże zmniejszyć poziom bólu podczas porodu. Również z techniki oddychania będzie zależeć od stanu zdrowia dziecka, który doświadcza ostrego niedoboru tlenu. W tym artykule powiedzą Ci, jak oddychać prawidłowo podczas walk i urodzenia dziecka.

Kompleks ćwiczeń oddechowych

Uczymy się prawidłowo oddychać. Ćwiczenia te muszą być doprowadzone do automatyzmu. Powtarzaj je przez 10-15 minut codziennie od pierwszych tygodni ciąży. Następnie ciało "będzie pamiętać", jak oddychać prawidłowo podczas porodu i urodzenia. Przypomni o potrzebie określonego rodzaju oddychania na każdym kolejnym etapie pracy przez położnika. Dlatego musisz wcześniej nauczyć się ćwiczeń. Bezpośrednio po otwarciu macicy o 5 centymetrów lub więcej, ataki stają się bardziej intensywne. Otoczona pęcherzem pęcherza moczowego lub przebita przez lekarza. Nie ma nic, aby zapobiec pchaniu dziecka przez macierzyste dziecko. W tej chwili ból jest najsilniejszy. Aby doświadczyć mniej bólu można skorzystać z tych technik oddechowych:

  1. "Świeca". Zrób normalny oddech i delikatne wydechy, które naśladują wydmuchiwanie świecy. W domu zapala świecę i wysadza ją po drodze. Ogień powinien wygiąć się, ale nie wychodzić. Więc zrozumiesz, że wszystko robi dobrze. Taki oddech powinien być stosowany w przypadku wystąpienia bolesnych ataków.
  2. "Wielka Świeca". Weź głęboki oddech i wydech przez lekko zamknięte usta. Powietrze powinno się gasić. Ale teraz nasza świeczka szkoleniowa powinna zostać zgaszona przez strumień powietrza. Więc musisz oddychać podczas szczytu walki i bólu. To oddychanie spowoduje uwolnienie endorfin, pogrążających bolesne odczucia.
  3. "Silnik parowy". Na początku walki, oddychaj "świecą", na szczycie, idź do "wielkiej świecy", a kończ z głębokim oddechem i spokojnym, pełnym wydechem. Teraz będziesz miał kilka sekund wytchnienia.

Oddychanie podczas walk

Z początkiem samego narodzin, oddech będzie nieco inny. Jak oddychać prawidłowo podczas porodu i narodzin, aby zająć swoje ciało i dziecko? W końcu brak tlenu przez długi czas – jest to bardzo niebezpieczne dla mózgu noworodka. Na początku próby trzeba będzie oddychać walką, aż szyjka macicy zostanie w pełni otwarta, ale będzie za wcześnie na popchnięcie. Aby pomóc dziecku poruszać się wzdłuż kanału rodnego i uniknąć pęknięć, oddychaj powierzchownie "jak pies". Na fotelu macierzyńskim, podczas walk, porodu, oddychamy na polecenie położnika. Kiedy lekarz nakazuje nacisnąć, musisz wziąć głęboki oddech, jakbyś nurkował.

Dla Więc koncentrujemy się na dolnym brzuchu i popychaj dziecko brzuchami. Po walce musisz odetchnąć i zrelaksować się. Za jedną walkę trzeba trzykrotnie trzykrotnie walczyć.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak oddychać prawidłowo podczas porodu i porodu, ponieważ będzie to determinować zdrowie Twojego dziecka. Pomóż mu i sobie, a wszystko pójdzie idealnie. Łatwa praca dla Ciebie.