755 Shares 6728 views

Miast o najwyższych opadów na świecie

Niektóre z najbardziej mokrych miejscach na planecie znajdują się w odległych obszarach, gdzie nigdy nie odeszli wcześniej, ale istnieje wiele wspólnot, które są dotknięte dużą ilością opadów w postaci deszczu rocznie. W większości z tych miast ma tropikalny klimat. Podczas gdy w niektórych obszarach, deszcz może być tylko w określonych porach roku, w innych miejscach są prysznice przez cały rok. Oto osiem najbardziej deszczowych miast, są one znane na całym świecie, a jako miejsce należy unikać podczas planowania wakacji.

Quibdo, Kolumbia

Quibdo – największe miasto w departamencie Chocó, pomimo jego mieszkańców – ponad 100.000 osób. Tu jest oszałamiająca ilość opadów – około 8130 mm rocznie! Quibdo znajduje się w pobliżu gór w zachodniej Kolumbii, gdzie w ogóle nie porze suchej. Deszcz pada prawie codziennie (304 dni w roku średnio). Niemniej jednak, w zimnych porach roku (grudzień) przypada więcej opadów w postaci skropić, podczas gdy w ciepłej pogody (kwiecień), jest większa burze.

W marcu odnotował najmniejszą ilość opadów, ale ciągle pada średnio 15 dni w miesiącu. dziwne, pomimo większych ilości opadów, Quibdo często cierpi z powodu braku wody użytkowej z powodu braku niezawodnych systemów przechowywania wody.

Monrovia, Liberia

W północno-zachodniej części Afryki jest stolicą Liberii – Monrowii – o liczbie mieszkańców rocznie, który wylewa deszcz ponad milion ludzi. spada ona około 5140 mm opadów rocznie! Liczba ta jest w przybliżeniu równa liczbie dni deszczowych. Deszcze sezon w Monrowii trwa od maja do października, ale Czerwiec i lipiec są wysokiej wilgotności. W tym czasie, wiele dróg jest nieprzejezdnych z powodu dziur wypełnionych błotem. Okres od grudnia do lutego jest nadal bardzo wilgotny, chociaż istnieje sporadyczne prysznice.

Hilo, Hawaje

Mimo doskonałych obraz palmy kołyszące, plaż i słońca, które można zobaczyć w internecie oraz materiałów reklamowych, Hawajów cierpią z dużą ilością opadów. Część wyspy Maui, gdzie znajduje się park narodowy, góry, widzi około 3000 mm opadów rocznie, podczas gdy w innych obszarach wysp istnieje cały 4000 mm. Hilo można nazwać zwycięskiego miasta w tym zakresie, jak w ciągu roku ponad 272 dni tutaj pada.

Mangalore, Indie

Z populacją nieco ponad 400 000 osób, Mangalore jest daleki od bycia najbardziej zaludnione miasto w Indiach, ale w tym samym czasie istnieje największa ilość opadów w ciągu roku ich upadków około 3800 mm. Jest to miasto położone na Morzu Arabskim na zachodnim wybrzeżu Indii, gdzie są rzeki Netravati i Gurupura. Mimo opadów jest znaczny, to w każdym przypadku, gdy nie deszczowy miejsce w Indiach. Północno-indyjskim stanie Meghalaya jest domem dla dwóch najbardziej deszczowe wsi na świecie, który spada 4600 mm opadów rocznie.

Buenaventura, Kolumbia

Buenaventura – jeden z zachodnich miast Kolumbii – jest ponad 100 km na południe od deszczowej jej „siostry”, Quibdo. mieszkańców miasta – ponad 300 000 mieszkańców. Miasto położone jest na Oceanie Spokojnym, nie spada około 3000 mm opadów rocznie. Okres od stycznia do kwietnia – najbardziej sucha, podczas gdy w tym samym czasie w deszczowych miesięcy (wrzesień i październik), miasto otrzymuje więcej opadów niż w całym USA przez cały rok.

Cayenne, Gujana Francuska

Cayenne – stolica jedynej francuskojęzycznej kraju w Ameryce Południowej – jest położony na północ od równika i ma tropikalny klimat nadmorskich. Miasto położone jest na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży. On jest znany nie tylko ze względu na pieprzu cayenne i bogatej historii, ale także jako jeden z deszczowych miast w Ameryce Południowej – z 3800 mm opadów rocznie i 212 deszczowe dni. Pomimo faktu, że ludzie tutaj są oglądając deszcz przez cały rok, istnieją dwa prysznice sezonie: od grudnia do stycznia i kwietnia do połowy lipca.

Belem Brazylia

Według szacunków, w postaci opadu deszczu tutaj mieści się w przedziale od 2 800 mm rocznie. Chociaż Belen nie cierpi z powodu takich prysznice, innych krajach Ameryki Południowej, gdzie pada średnio 251 dni w roku. Jest to miasto portowe z populacją około 143 000 ludzi. Schowany w północnej części, tuż pod równikiem, znajduje się blisko Belém tym deszczowej miasta, jak Cayenne niż w Rio de Janeiro.

Sezon opady w Belém, z reguły obserwuje się w okresie od grudnia do maja, natomiast w lutym i marcu – dwa z najbardziej deszczowy miesiąc w roku.

Kuala Terengganu, Malezja

Położony na północ od równika o klimacie tropikalnym, Malezja jest jednym z najbardziej mokrych krajach świata. Kuala Terengganu, miasto w północno-zachodniej z populacją około 285 000 osób cierpi rocznie 2000 mm deszczu. Nowoczesne miasto z Kuala Terengganu doświadczył ekstremalnych powodzi w grudniu 2014 Większość wytrącania obserwuje się w okresie od listopada do stycznia, podczas gdy reszta miasta jest gorąco i wilgotno.

Teraz, gdy wiesz, miasto o najwyższej opadów, więc rozsądne jest zaplanować wakacje!