633 Shares 6315 views

Jaki dzień to dzień Anastazji? Jak świętować to?

Dni nazwiska są szczególnym dniem. Jak powiedział św. Jana z Kronsztatu, świętujemy dzień anioła, aby nasi niebiescy opiekunowie nas zapamiętały i modlić się do Pana o zdrowiu naszej duszy i ciała. Dni nazwiska są najważniejszym dniem roku, kiedy wszystkie twoje myśli powinny być skierowane do Boga i dziękuję mu za wszystko. Będzie dobrze, jeśli dzień anioła Anastazji odbędzie się w kościele. To najlepszy moment na zastanowienie się nad wiecznym i przejściowym. Warto myśleć o tym, co jest dobre dla duszy, a co nie jest dobre.


Jan z Kronsztatu mówił wiele mądrych rzeczy dotyczących modlitwy, sprawiedliwego życia i miłości do Boga. On doradza wszystkim, którzy zwracają się do swych patronów świętych o pomoc , pomyśl więcej o wieczności i starają się prowadzić skromny sposób życia, można nawet powiedzieć ascetyczny. Niech dzień Anastazji Aniołów przechodzi w rozważaniach na ten temat. Nie zapominaj też o pomaganiu sąsiadom. John zaleca wszystkim, aby uczyć się od naszych prawników szczerą miłość do Najwyższego, oderwania od światowej próżności, właściwej modlitwy, postu, bezinteresowności. Warto też zwrócić uwagę na to, jak święci przeżywali choroby, nieszczęścia i żal: nie skarżyli się na swoje trudne życie, ale byli godni z trudnych sytuacji.

Kiedy jest imię Anastasia?

Dzień Anastazji Anastazji przypada na 4 stycznia, 28 kwietnia, 23 marca, 11 i 12 listopada. Nazwiska są obchodzone w dniu następnym krótko po urodzinach.

Święty Anastazja Obscenitelnitsa

Święci przygotowali dla nas przykład, pokazują, jak żyć. Pamiętajmy, że męczeńska Anastasia jest patronką, którą kościół świętuje 4 stycznia.

Ta wielka kobieta urodziła się w Rzymie. Ojciec uwielbiał pogańskich bogów, a jej matka uwierzyła w Chrystusa, ale nikomu o tym nie mówiła – w tamtych czasach niebezpieczne było rozpowszechnianie. Nauczycielką dziewczyny w młodości była sprawiedliwa i rozsądna Chryzogon, która wyznawała chrześcijaństwo. Gdy matka Anastazji zmarła, jej ojciec zmusił nieszczęśników, aby ożenił się z Pompliuszem. Był poganem, a dziewczynka była bardzo gorzka, że musiała żyć z nim.

Sprawy pobożne

Anastazja z głębokim współczuciem dla więźniów, którzy zostali skazani za ich wiarę w Jezusa. Często wkładała szmaty, żeby wszyscy zabierali ją za żebrak, a ona weszła do jej lochów wraz z pokojem. Jeśli nosisz imię tego świętego, zastanów się nad tym, co przygotujesz dla dobra innych. Przy okazji, już wiemy, kiedy Anastasia oznacza dzień anioła. Jaka jest data tego święta, określiliśmy powyżej. Dziewczyna przynosiła je więźniom, traktowała ich i często kupowała je za znaczną sumę pieniędzy. Kiedy jej mąż dowiedział się wszystkiego z pokojówki, pobił ją i zabraniał jej opuścić dom. Ale dziewczyna znalazła pociechę w korespondencji z jej nauczycielem, który poprosił ją, aby nie zgubiła serca i częściej przypominała sobie cierpienia, które Chrystus wziął na krzyż. To musiało dawać siłę. Nauczyciel napisał do Anastazji, że jej mąż umrze podczas podróży morskich. Wkrótce Pompliusz udał się do Persji, ale nigdy nie dotarł do miejsca przeznaczenia – utopił się. Po uwolnieniu się od tyranii męża, Anastasia zaczęła odrywać wszystko, co miała dla biednych.

Święty zaczął wędrować po całym świecie. Krótko przedtem zdobyła wiedzę medyczną, a następnie zastosowała je w praktyce, pomagając więźniom. To nie na nic, że święty zaczął być nazywany Usoeshitelnitsa – podjęła wielkie wysiłki, aby pozbyć się więzi wielu chrześcijan, którzy mają kłopoty. W dniu anioła Anastazja (data, jak pamiętamy, zależy od urodzin), musimy się modlić, aby niebiańska patronka ocali ją przed nieszczęściami.

Aresztowanie i aresztowanie

Po pewnym czasie Anastasia spotkała się z młodym i sprawiedliwym Theodotiusem, który ostatnio zmarł jej męża. Dziewczyna zaczęła pomagać świętym w jej dobrych uczynkach. Ale w tamtych czasach prześladowano chrześcijan, prześladowano ich. Anastazja została zajęta, kiedy była w Illyrii. Kiedy strażnicy postanowili zabrać ją do gubernatora tego obszaru. On oczywiście poprosił ją, aby wyrzekła się swojej wiary i zaczęła malować farbami, na jakie cierpienia czekała, jeśli tego nie zrobi. Ale wszystko było ograniczone tylko do słów, a wkrótce władca regionu wysłał ją do Ulpian, który wtedy był kapłanem kapłańskim. Był bardzo okrutnym człowiekiem, wyśmiewał się z ludzi w radości. Stawia przed świętym świętym: w przypadku zrzeczenia się Chrystusa – eleganckiego życia, bogactwa, niedorzecznych skarbów, najlepszych strojów i innych – straszliwej męki i straszliwych tortur. Ale nie przekonał Anastazji do zdrady swojej wiary – wolała cierpienia.

W dniu anioła Anastasia powinna zastanowić się nad odwagą tej dziewczyny. A jak byś się zachowywała w jej miejscu? Ale święty nie był zmuszony umierać tak wcześnie – zdarzyło się, że wydłużyło życie. Kapłan był pod wrażeniem piękna dziewczyny i postanowił ją zgwałcić, ale nawet nie dotknął jej – za chwilę stracił wzrok. Straszny ból w jego oczach sprawił, że krzyczał z domu, ruszył w kierunku pogańskiej świątyni, błagając bogów o go leczenie, ale nagle upadł na ziemię i zmarł. Anastazja i Teodotius uniknęli w ten sposób niewoli.

Męczeństwo

Nie na długo był święty, wkrótce została ponownie zajęta i postanowiła utopić się w morzu. Ale zdarzyło się cud: ludzie udało się uciec, poszli na ląd. Jednak wkrótce potem nieszczęśnik miał umrzeć. Anastazja została również wykonana: na ziemię wbiły się cztery filary, rozniecał ogień i rozciągnął nieszczęsną kobietę nad ogniem.

Podobnie jak w życiu, święty pomógł cierpiącym ludziom, a teraz kontynuuje ten dobry uczynek. Nie zapomnij modlić się 4 stycznia, jeśli nosisz swoje imię. Również w dniu anioła (imieniny) Anastasia powinna objąć świąteczny stół i zaprosić wszystkich, którzy są jej drodzy.