721 Shares 5565 views

Jabłoń Briańsk: opis odmiany i pielęgnacji drzew

Jabłek, istnieje ogromna liczba odmian. Wszystkie z nich są uprawiane w danej strefie klimatycznej. Być może nie ma kraju, gdzie ten soczysty owoc nie rośnie i jest to związane z faktem, że jabłonią – bardzo mało wymagające drzewo z wysoką wydajnością. Ten owoc jest spożywane świeże, stosowany w kuchni do przygotowania ciasta, produkty bogate, dżem, dżem, dżem, kompoty, sałatki owocowe i więcej. Recepty, można użyć jabłko, nie liczą!


W dalszej części artykułu zostaną przedstawione odmian jabłek opisie Briańsk.

Przez kogo iw jaki sposób został wycofany różnorodność

W wyniku skrzyżowania dwóch odmian jabłek i zwycięzca SR0523 hodowca Astahov A. I. dostaje różne jabłkowy, który nazwał Bryansk, na cześć tytułowego miasteczka, gdzie hybrydowy został uruchomiony. Ze względu na bogaty Karmazynowy przypływ hodowcy nazwie apple Briańsk szkarłat.

W tym samym ośrodku badawczym, gdzie nowe odmiany jabłek, tym samym rozpoczął kolejny hodowca odmiany przez skrzyżowanie Antonówki zwyczajne i Golden Delicious został uruchomiony. Więc nie było Briańsk złote jabłko. To ma swoją nazwę ze względu na podobieństwa danych zewnętrznych do rodzaju Golden, co oznacza „złota”.

Jabłoń aloes Briańsk

Gatunek ten należy do jabłka odmiany rannezimnim. Kolor jabłka – bogaty karmazynowy lub czerwonawo-różowe. Zaletą odmiany jest to, że drzewo ma dobrą wydajność wydajność, odporny na zmiany w systemie klimatycznym nonshattering i owocuje w krótkim okresie. Pierwszy zbiór można zbierać na trzecim lub czwartym roku. jabłko Briańsk z tej klasy niedociągnięć można zauważyć, że owoce nie mogą być przechowywane przez długi czas – szybko zaczynają gnić. Ale jeśli jest przechowywany w lodówce, termin może zostać wydłużony do miesiąca lutego.

W tej odmiany pulpy z jabłek średniej gęstości i wielkości. Miąższ jest soczysty, słodki i kwaśny smak. Degustatorów według skali 5-punktowej oceny właściwości smakowe owoców 4,8 punktu. Jest to bardzo dobry wskaźnik.

Briańsk złoty jabłoń

Ta odmiana jabłoni dotyczy pozdnezimnemu umysł. Kolor owoców – złocisto-żółty. Miąższ jest ziarnisty, soczysty, słodki i kwaśny smak. Ze względu na jego smak miodowo-korzenny jest idealny dla zasushivaniya. Korzystanie z kawałków strąków w napoje herbaty i deserów zostaną przedstawione z „Kawałek lata” w dniu zimowego cold. Degustacja wynik – 4,8 punktów.

W literaturze wskazuje, że owocowania wchodzi na piątym lub szóstym roku. Ale w praktyce, owoce pojawiają się już na czteroletnią drzew. Plony średnia, ale stały. Kolekcja zaczyna się z końcem września. Jabłka w tej klasy średniej wielkości i mają 180-220 g masy ciała, ale są większe próbki. Odmiana jest odporna na choroby i mróz.

Wskazówki dotyczące sadzenia jabłoni Briańsk

Ponieważ obie odmiany mają plony późno, to powinny one być sadzone wiosną lub jesienią. Korzystnie – na wiosnę, jak drzewo nad szanse dobrego rozwoju i wzrostu. Oto kilka wskazówek, które pomogą zasadzić drzewko jabłoni Briańsk powodzeniem i uzyskać dobre wyniki w przyszłości wydajności:

 1. miejscu sadzenia powinna być wybrana w dobrze oświetlonym miejscu.
 2. dziura sadzenie należy przygotować prawidłowo odczytać (drenaż nawozu prawidłową głębokość i szerokość wykopu).
 3. Zakup sadzonki powinny być prowadzone w jednej strefie klimatycznej do miejsca jego lądowania.
 4. Jak gleba gliniasta dobrze nadaje się (lub mieszaniny z torfu, piasku i kompostu).
 5. Odległość pomiędzy drzew powinna wynosić co najmniej 3-4 m.

W trosce o jabłoni

Po pierwszym roku po posadzeniu drzewa, trzeba dokonać cięcia apple korony. Ponadto cięcie musi być każdy oddział. Pomoże to powstrzymać się od owocowania drzew jabłoni. Wskazane jest, aby zrobić aż do 4-5 lat.

Aby chronić jabłonie przed szkodnikami, jak tylko cieplejsze (kwietniu), będzie musiał posypać koronę drzewa. Odbywa się to 2 razy: gdy opuchnięte nerki i przed pojawieniem się kwiatostanu.

Ponadto, jabłko Briańsk wymaga regularnego podlewania przez cały gorący sezon.

Środki zapobiegawcze w zwalczaniu szkodników

Pomimo faktu, że obie odmiany są wystarczająco stabilne, chorób i szkodników wpływu, uniknąć uderzenia strup problematyczne. Powodem może służyć jako nadmiar wilgoci i przesuszone powietrze wewnątrz liści drzewa.

Aby tego uniknąć, konieczne jest, jako środek zapobiegawczy, aby poradzić sobie z pnia i liści drzewa ze specjalnymi środkami. Sadzenie drzew jabłoni należy zaplanować tak, że ich lokalizacja była oddzielnie od innych upraw roślinnych.

Jeśli zauważysz, że liście i jabłka były brązowe plamy, jabłoń jest zainfekowany. W związku z tym, następujące działania będą jako środki zapobiegawcze:

 1. Wiosenne przycinanie gałęzi drzewa.
 2. Nawożenie gleby kompostu.
 3. nawozów potasowych przetwarzania.
 4. Dodawanie popiół jabłko do gleby.

Leczenie chorób jabłka

Jeśli choroba zostanie złapany z drzewem, pierwszą rzeczą, którą trzeba leczyć gleby i posypać jabłka koronę. W tym celu istnieją specjalne rozwiązania:

 • Roztwór mocznika;
 • tlenochlorek miedzi (stosowany przed kwitnieniem, po pierwszego zbioru);
 • mieszanka bordoska;
 • bluestone.

Gdy szkodnik jest usuwany, w miejscu jej położenie jest wymagany do wyleczenia siarczan miedzi. Na koniec w miejscu pracy powinny być pomalowane farbą olejną.

wniosek

Owoce jabłko Briańsk złoty lub karmazynowy mają doskonałe właściwości konsumpcyjne: są one nie tylko pięknie wygląda, ale również soczyste. Mogą być spożywane świeże. poddaje się obróbce cieplnej, stosowany do wytwarzania różnych potraw. Niezależnie od sposobu smakowały te pachnące jabłka, można doświadczyć przyjemności.