151 Shares 6641 views

Twórczy sposób gwiazdek: Kevin Beykon

Kevin Beykon – znany aktor Hollywood, kto wie każdy szanujący filmową cudo. Aktor parał się różnymi gatunkami. Najwięcej projektów głośnych z jego udziałem – „Linia życia”, „Invisible Man”, „Stir of Echoes”, „Tremors” … A to nie wszystko.

biografia

Kevin Beykon dorastał w rodzinie wielodzietnej – miał pięciu braci i siostry. Jego matka Rut Hilda nauczane w szkole podstawowej, a ojciec Edmund Beykon był wybitny i ceniony architekt.

W 16 lat, Kevin uczęszczał do School of the Arts na Uniwersytecie Bucknell, otrzymała pełne stypendium. To było wtedy, że młody Bacon wpadł na pomysł zostania aktorem. W wieku 17 lat przeniósł się do Nowego Jorku, aby zrealizować swoje marzenie.

Zacząć działać karierę

Kevin Beykon zadebiutował w 1978 roku, wykonując małą rolę w komedii „menażerii”. Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i zarobił ponad 140 mln $ o budżecie 3 mln.

„Menażeria” obraz był udany pod każdym względem, ale to jest prawie cameo w to nie przyniesie Kevin Bacon sławę. Po nieudanym debiucie w kinie Bacon pracował w teatrze, grając głównie małe role. Pojawił się także w operach mydlanych „Search for Tomorrow” i „Guiding Light”.

W 1980 roku Kevin grał mały, ale niezapomniany rolę w horrorze „Friday the 13th”. Pomimo dezaprobaty krytyków, film stał się klasykiem gatunku horroru i zrodził wiele sequeli. Box office można nazwać bardziej niż udany :. Na skromnym budżetem 700 dolarów Film zarobił prawie 40 milionów w kasie.

Uznanie, z udziałem

Kolejny projekt w filmografii o Kevinie była komedia „Diner” Barry Levinson. Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i publiczności i został nawet nominowany do „Golden Globe”. Kevin Beykon grał w roli filmowej Timoti Fenvika. Jego partnerami w ramce są takie gwiazdy Hollywood, jak Daniel Stern, Mikki Rurk i Steve Guttenberg.

W ciągu następnych kilku lat, aktor próbował swoich sił w różnych gatunkach – musicale ( "Free"), thrillery ( "Broker"), komedie ( "The Big Picture"), dramaty ( "Lemon Sky"). We wszystkich tych filmach główną rolę grał Kevin Beykon. Filmografia aktora uzupełniane kolejny horror – „drżenie”. Film, wbrew oczekiwaniom, aktor, został dobrze przyjęty przez krytyków i stał się klasykiem gatunku, jak „Friday the 13th”.

W 1990 roku Bacon otrzymał rolę w thrillerze psychologicznym „Linia życia” Dzhoela Shumahera. Film zdobył zachwyt kinomanów i krytyków. Do tej pory, „Linia życia” jest uważany za jeden z najlepszych projektów, nad którym pracowali Kevin Beykon.

Dwa lata później, aktor dostał główną rolę w filmie „A Few Good Men”. W reżyserii Roba Reinera zebrał za film wielkiej obsady – oprócz Bacon, to grał Tom Kruz Demi Mur Dzhek Nikolson. Film „A Few Good Men” otrzymał cztery nominacje do nagrody „Oscara” i stał się jednym z najbardziej gotówki w 1992 roku.

W dramacie kryminalnym „Sleepers” Rola nadużyć strażnik więzienny Shona Noksa grał Kevin Beykon. Filmy z udziałem aktora były bardzo popularne, jeden z jego nazwiskiem w gwarantowanych kredytów już sukces kasowy. I „Sleepers” nie był wyjątkiem – w kasie wielokrotnie przekroczony budżet, a niektórzy krytycy nadal uważają, że jest to najlepszy projekt Barri Levinsona.

W 1998 roku rozwijają się thriller „Wild Things”, jak wykonawczej wyprodukowanego przez Kevina Beykon. Filmografia aktora w roku uzupełniane kolejny horror – Kevin został zatwierdzony do głównej roli w filmie „Stir Echa”, oparty na powieści Richarda Metisona. Znany krytyk Robert Ebert nazwał rolę w tym filmie jedną z najlepszych w karierze Bacona. Ogólnie rzecz biorąc, film otrzymał mieszane recenzje, głównie dlatego, że było bardzo różne od źródła literackiego.

2000s

W 2000 roku aktor wystąpił w thrillerze erotycznym „Gdzie leży prawda” z Kolinom Fertom, a także wystąpił w filmie science-fiction „The Invisible Man” Paula Verhoevena.

W 2004 roku Kevin grał głównym antagonistą w dramacie „drwal”. Krytycy podobał się film, ale specjalny popularność nie wygrał.

Kevin został zatwierdzony do głównej roli w thrillerze „Death Sentence”, adaptacja filmowa powieści Briana Garfielda. Bohaterem filmu Nik Hyum – doskonałego pracownika oraz przykładowej rodziny mężczyzny. Ale po brutalnym zamordowaniu syna gang bandytów poglądów Nick są bardzo zróżnicowane. Teraz on jest gotowy na najbardziej straszne i rozpaczliwe rzeczy po prostu się zemścić za swojego syna i chronić swoich bliskich.

W tym samym roku, Kevin Beykon otrzymał nagrodę „Złotego Globu” za rolę w dramacie wojennym „nagrody” Volunteers. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.

życie osobiste

W 1988 roku Bacon poślubił kire Sedzhvik. Aktorzy ważyły razem w kilku filmach ( „Drwal”, „Zabijanie pierwszego stopnia”, „Piraci”).

Para ma dwoje dzieci, Travis i Sozi Bacon. Sozi – aktorka, podobnie jak jej rodzice. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w ciągu 12 lat.

Jak sam powiedział Kevin Beykon, dzieci dla niego – najważniejsze. Rodzina mieszka na Manhattanie.

Kevin Beykon – to nie tylko utalentowany aktor, ale także sukcesy muzykiem. Wraz z bratem wydała sześć albumów.