849 Shares 9518 views

Bokser Borys Lagutin: biografia i zdjęcia

Na terenie byłego Związku Radzieckiego znanego boksera Boris Lagutin. Biografia sportowca i obejmuje wzloty i upadki, ale zwycięstwo jeszcze wiele więcej w karierze niż porażek. W sporcie doszła bardzo młody i nadal pozostają w nim, choć pośrednio, do dnia dzisiejszego. Na początku kariery sportowej, niewiele osób wierzyło w niego …


dzieciństwo

Boris Lagutin urodził się dwudziestego czwartego czerwca 1938 w Moskwie. Dziś należy do kategorii dzieci wojny, od wczesnych lat trzeba było tylko na okres Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Rodzina Future Boxer żył w Krasnej Presnya. W pierwszych dniach wojny, Nikolai Borisovich Lagutin ojciec poszedł do przodu i małym Borysem z matką i babcią przebywał w rodzinnej Moskwie. W ewakuacji, nie byli i nadal w uszach sportowca, nie, nie, tak, i nie drone samolotów i odgłos wybuchających bomb. Nadzieja Gavrilovna matka pracowała jako listonosz, a jego babka była pracownikiem przemysłu wytwórczego.

Jako dziecko, Borys Nikołajewicz Lagutin był jak inni chłopcy. Mogę czasami zrobić rząd, walka, a nawet próbowali alkoholu może czasami palić. I kochał odkryte gry na boisku do piłki nożnej i hokeja, był znany jako obrońca słabych i zawsze starał się być pierwszym i najlepszym, czy to do pływania i nurkowania w rzece, jazdy konnej lub przypadku jakiegokolwiek innego chłopca. Walka nie jest to absolutnie przyciąga.

Przybycie sporcie

Dlatego właśnie wybrałem boks jako głównej działalności zawodowej młodych Boris? Co zwodzi go ten sport?

Można powiedzieć, że wszystko stało się przez przypadek. Tylko raz Borys i jego przyjaciel zobaczył zapowiedź zestawu w sekcji boksu i postanowił zapisać. Oczywiście, taka decyzja Lagutin zaskoczony krewnych, bo facet był dość miękkie i specjalne cechy bojowe nigdy wystawiane … A on początkowo nie Lagutin był zachwycony szkolenia – jest to zbyt uciążliwe dla niego wydawało. Z kolei nauczyciele klubu sportowego „Skrzydła Sowietów” jest również widoczne w małostkowy, skulony chłopiec bokser obecnego i przyszłego mistrza. Ale Borys był zaangażowany w autokarze z symboliczną nazwą Trienin. Victor M. naprawdę okazał się znakomitym nauczycielem, mimo wszystko stara się kształtować z jego studenta sportowca.

W 1957 roku mistrzostwa odbyły się w Moskwie w boksie. Zgodnie z remisem, Boris Lagutin musiał walczyć z Viktorom Mednovym – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach! W tej walce młody sportowiec okazał się bardziej niż godny i trener w końcu znalazł go obiecującym boksera. A kiedy następny rok Lagutin „przypięty” mistrzem ZSRR Jurij Gromow, ostatnie wątpliwości zostały rozwiane.

Już mistrzem Moskwy, Borys wygrał dzień sportu z 1959 roku, a to otworzyło mu drogę do osiągnięcia Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku w Rzymie.

pierwsze Igrzyska Olimpijskie

Choć dookoła było już jasne, że Boris Lagutin – bokser od Boga, ale ich szkolenie w późnych latach 50-tych miał połączyć pracę w zakładzie obronnej, gdzie dostał pracę jako elektryk po Instytutu elektromechaniczny w Moskwie w 1957 roku. W takich okolicznościach, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich było trudne, a Lagutin doskonale wiedział, że to on, robotnik roślina obrony, może po prostu nie stać na wyjazd za granicę.

Ale na szczęście wszystko poszło gładko. Umieścić w szprychy kół utalentowanych sportowców Radziecki nomenklatura nie odważył.

A młody bokser ma uzasadnione oczekiwania. Udało mu się dotrzeć do półfinału i wrócić do domu z brązowym medalem. W 28 walkach Lagutin zdobył tylko jeden punkt i nie dostać się do triumfu w 29th, ostatecznej bitwy z amerykańską Wilberta McClure.

Tworzenie identyfikacji wizualnej

Powrót do domu, Boris Lagutin natychmiast zaczął trenować. Osiągnięto zatrzymania było niemożliwe, a tymczasem Unia „wyrosła” godnych przeciwników „brązowy medal”. W kategorii wagowej 67 do 71 kg z Lagutin wtedy były takie sportowców jak Tregubov Sobolewa, Ageev, Budman, Koromyslov … Wszystkie z nich są uważane za bardzo obiecujących bokserów.

Lagutin musiał dostać się do drużyny Związku Radzieckiego, a on pracował dzień i noc. Godzinami „torturowany” gruszki, a następnie, bez przerw na prysznic i kolacji przenoszenia masy, a następnie umieszczona w walce z cienia.

Ostra szkoła samoistyazatelnaya dał swój cenny owoc. Boris Lagutin, którego biografia był już pełen genialnych osiągnięć, dostał wszelkie szanse, aby wygrać jeszcze bardziej znaczące. W ciągu czterech lat pomiędzy olimpiadzie w Rzymie i Tokio, rozwinął jego „firma” styl, znany później na całym świecie. Lagutin był znany jako przebiegły taktyk, w stanie umiejętnie manewrować łatwo poruszać się po ringu i oszczędzać energię. Najskuteczniejszym, walczył na długi dystans, ale średnio, aw walce wręcz, niewiele mogła mu się oprzeć. Cała ich zwycięska bitwa Boris konsekwentnie zakończyła wpływ marki, po którym rywal wszedł nokaut.

Seria zwycięstw

Okres od 1960 do 1964-go może, być może, być nazywany najjaśniejszym w karierze boksera. Boris Lagutin, którego zdjęcie nie uciec z publikacji REDAKCYJNE sportowych, pokonany gdzie uczestniczyli. W ciągu tych lat, zawodnik może wygrać mistrzostwo świata cztery razy i dwa razy – Europejska. Oczywiście, na poziomie kraju Lagutin również cztery lata z rzędu zwyciężyła w mistrzostwach.

Najtrudniej dano mu walka z Viktorom Ageevym – jeden z najsilniejszych rywali. Od wyniku walki w mistrzostwach ZSRR w Chabarowsku zależało od tego, kto trafi do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Boris Lagutin nie może pozwolić lat ciężkiego treningu były daremne dla niego, i umieścić go na sto procent. Wygrał Ageev. Ale powiedział, że już kolejne Igrzyska Olimpijskie – Meksyk – z pewnością iść, Victor. Boris doskonale wiedział, kto jest przed nim, i jak wielki potencjał tego młodego boksera.

W Tokio, radzieckiego boksera, jak zresztą i cały nasz zespół bokserski, nie było równe. Lagutin przyniósł do domu zasłużoną „złoto”!

Próbując uciec od wielkiego sportu

Po powrocie z Japonii, „złoto” medalista dosłownie nosić na rękach. Ale była jedna rzecz, która nie mogła nie zrozumieć Lagutin Boris Nikolaevich, boks, a raczej walczy na ringu – dużo młodych ludzi. To zajmie trochę czasu i będzie trzeba szukać w życiu innej aplikacji …

W tym czasie zawodnik ma już dyplom Państwowego Instytutu Wychowania Fizycznego i może być zaangażowany w coachingu. Po chwili wahania przyjął propozycję i zaczęła trenować chłopców. Równoległa aby otrzymać drugą specjalizację – na wydziale biologii Uniwersytetu Moskiewskiego. Szkolenie umieścić na backburner, natomiast Lagutin nadal pozostaje w reprezentacji Związku Radzieckiego.

Nic więc dziwnego, że okazał się zdecydowanie nie taki świetny bokser, jak wszystko używane, aby zobaczyć go w następnej walce. Boris put „na ramię” przeciwnika, ale nie tak „brudny” i nieprofesjonalne, że nawet sędziowie postanowili anulować wyniki bitwy.

Bolało uczucia Lagutin. Powiedział sobie, że jeśli odejdą, to nie jest wstyd. I po raz kolejny presję na treningu.

Najdroższe tytuł

Pomimo faktu, że coraz więcej walk z udziałem Borysa zakończony w jego klęski, wciąż udało się zostać mistrzem Związku Radzieckiego w 1968 roku. Ponadto, został wybrany do udziału w igrzyskach olimpijskich, które odbyły się w tym samym roku w Mexico City.

Podczas swojej trzeciej Olimpiady Lagutin po raz kolejny otrzymał „złoto”, pokonując młodego, ale bardzo utalentowany kubańską Garbeem. Ta walka to legenda radzieckiego sportu został nazwany jednym z najtrudniejszych, a tytuł – najdroższe.

Po zakończeniu kariery sportowca

Po ukończeniu Uniwersytetu Moskiewskiego Borys Nikołajewicz Lagutin wreszcie opuścił ring. Po pierwsze, przejął jako organizator odpowiedzialny za sport w KC Komsomołu, wiceprzewodniczący klubu sportowego, a następnie dostał „Spartakusa”, który poświęcony jest żywotność od 82 th do 87 th roku. Ich obowiązki dla dzieci zaangażowania, młodzieży i osób starszych w dziedzinie sportu, występował z apetytem. Pod przewodnictwem Lagutin klubów sportowych powstały w całym kraju: w miastach, wsiach i miasteczkach; w fabrykach; w schroniskach, a nawet w miejscach nie tak odległych.

Pewien okres czasu, Borys Nikołajewicz czele Boxing Federacji Związku Radzieckiego, aw 1991 roku stworzył „Poprawa życia” Fundacji, która później doprowadziła. Do dnia dzisiejszego, organizacja robi wszystko, co możliwe, aby ożywić odnowy biologicznej i fitness strukturę Rosji. Jego priorytetem Lagutin i jego zwolennicy zobaczyć pracę z dziećmi i młodzieżą.

W 1996 roku, dwukrotny mistrz olimpijski został mianowany doradcą Prezesa ISS, który ściśle współpracuje z funduszu. Międzynarodowa Konfederacja Sportu wspiera inicjatywy sportowe młodzieży, osób niepełnosprawnych, a nawet kombatanci.

Dziś Borys – częstym gościem w Moskwie i innych punktów edukacyjnych ludności, gdzie podczas spotkania z uczniami i studentami opowiada o swojej karierze oraz o znaczeniu kultury fizycznej w życiu człowieka.

Szacunki kolegów i studentów

Boxer Lagutin – jest to rzadki przypadek, w którym wielkie osiągnięcia w sporcie w połączeniu z wysokimi cechami ludzkimi. Borys Nikołajewicz mówić o pozytywnie niemal wszystkich współpracowników i uwaga zwłaszcza jego uczciwość, dobroć, tolerancja, troska o bliźniego, dobroci i umiejętności wspierających.

A uczniowie mówią Lagutin nigdy nie stawiał się nad uczniami, starając się być z nimi jak równy z równym. On chętnie odpowiedział na wszystkie pytania i położył się na półkach walk. Trener młodzieży od zawsze cieszyły się dużym prestiżem.

Boris Lagutin: prywatnego i rodzinnego

Wielu znanych sportowców, niestety, nie może pochwalić się sukcesem w swoim życiu osobistym. Rodziny rozpadają się z powodu częstych wyjazdów i niekończących się treningów. Ale Boris Lagutin i pod tym względem to wszystko razem. Wraz z żoną Tatyana Pietrowna, udało im się stworzyć silną rodzinę i wychować dwóch wspaniałych synów pogodok – Piotr i Alexandra – 1970 i 1971 urodziła.

inne hobby

Przez długi czas, Borys nie miał wolnego czasu, w pełni poświęcając się do sportu. Ale dziś, gdy obciążenie jest już tam, on chętnie idzie na ryby, zadowolony z przyjaciółmi i pikników rodzinnych, odwiedzają różne imprezy kulturalne. Bardzo lubił teatru i podąża za nowościami w dziedzinie sztuki dramatycznej. Nowoczesne kino nie jest szczególnie szacunek, uważa, że zdjęcia są zbyt okrutne.

osiągnięcia sportowe

Czy ktoś może myśleć pod koniec lat 50., że w obliczu chłopca imieniem box Lagutin Boris otrzyma gwiazdę skali światowej? Trudno … Ale stało się.

W trakcie swojej kariery sportowej przeżył 298 walk i tylko jedenaście z nich zwycięsko.

Lagutin jest podwójny mistrz olimpijski, a ten pasek jest nadal jednym z zawodników byłego Związku Radzieckiego nie mógł dotrzeć.

Wśród Boris mają takie prestiżowe nagrody jak Order Czerwonego Sztandaru Pracy, „Order Przyjaźni Narodów” i wielu innych.

Nazwa sportowca napisany w historii świata i radzieckich bokserskie złotymi literami, ale odnosi się on do swej chwały nawet bardziej pobłażliwy i ironiczny, nie biorąc pod uwagę to coś sensownego. Znacznie ważniejsze jest być miłosierny niż słynny tyrana, powiedział sportowiec.

Oto on – legenda boksu radzieckiego Boris Lagutin, ciekawe fakty z biografii, które są wymienione w tym artykule. Człowiek z korpusem stalowym, nerwów żelaza, nieugiętej woli, aby wygrać i miły, sympatyczny serce! Młodzi ludzie muszą wziąć jeden przykład!