847 Shares 9587 views

Usuwanie niekaralności


Conviction – status prawny sprawcy osoby skazanej przez pewną karą, w których liczba jego praw ograniczony. Na przykład, osoba nie może posiadać broń palną, aby być przybrany rodzic, wybierani do organów państwowych, do zajmowania niektórych stanowisk (np związane ze zbyciem środków trwałych – dla osób, które dopuściły się zachłanny przestępstw, jak również jako sędzia, prokurator, adwokat, oficer policji ), etc.

niekaralności może stać się podstawą kredytu pozabankowego, jak również nieoficjalnym powodem odmowy zatrudnienia. Również ważne dla ustanowienia jest recydywy. niekaralności – okoliczność obciążającą, która została zaakceptowana przez sąd pod uwagę podczas przydzielania kary dla oskarżonego. Również podczas drugiego przestępstwa, mogą być stosowane części 2 artykułu kodeksu karnego, na przykład, gdy kradzież, która zawiera bardziej surowe sankcje.

Istnieje przekonanie, przeświadczenie trwa natomiast po odbyciu kary, jak również w okresie czasu określonym przez prawo.

Wykup i usuwanie z przekonaniem – 2 sposoby jego rozwiązania.

W pierwszym przypadku, akcja kończy się automatycznie. Zgodnie z częścią 3 artykułu 86 Kodeksu Karnego jest opłaciło poprzednie przekonanie :

  • Osoby skazany warunkowo po okresie próbnym;
  • osób skazanych na kary, które nie obejmują pozbawienie wolności (grzywnie, karze ograniczenia wolności, aresztu, itp), w rok po zakończeniu kary;
  • Osoby, które popełniły przestępstwo niewielkie, umiarkowane, skazany na karę pozbawienia wolności – w ciągu 3 lat;
  • Osoby skazane za poważne przestępstwa – po 6 latach;
  • Osoby skazane za najpoważniejsze przestępstwa – po 8 latach.

W drugim przypadku sąd lub dekretu o amnestii musi być rozwiązaniem.

Jak usunąć niekaralności?

Kodeks karny przewiduje takiej możliwości. Chcemy, aby wyprzedzić jego prawo skierować wniosek do sądu. To nie ma znaczenia, co kategoria przestępstwo zostało popełnione, jak długo odbyciu kary w całości, łącznie z ekstra.

Usuwanie karany dokonuje się tylko wówczas, gdy zachowanie osoby, która złożyła wniosek, to było doskonałe. Ponadto, musi przejść okres czasu, co wskazywałoby, że zwykle nie mniej niż 1/2 mocy części 3 artykułu 86 Kodeksu Karnego limitu. Pojęcie „dobrego zachowania” przez ustawodawcę nie została ujawniona. Ale przy podejmowaniu decyzji, czy sąd może wziąć pod uwagę dostępność wykroczeń administracyjnych, odszkodowania za szkody wyrządzone przez popełnienia przestępstwa, opisując materiał zebrany przez pracowników ATS, obecność na utrzymaniu małoletnie dzieci oraz szereg innych okoliczności.

Zanim pójdziesz do sądu z żądaniem wycofania karany, wskazane jest, aby przygotować niektóre z samych dokumentów. W szczególności, nie zaszkodzi poprosić specyfikacji od miejsca zamieszkania i pracy. W tym przypadku, co bardziej prawdopodobne, że będzie pozytywna.

Usuwanie karany wcześniej, zgodnie z artykułem 74 części 1 Kodeksu Karnego, możliwe jest warunkowo skazany że jego zachowanie w okresie próbnym okazało jego skorygowania. W tym przypadku, ciało składania, monitorowanie jego zachowania, sąd może unieważnić decyzję o zawieszeniu tej osoby i przewrócony. warunek obowiązkowe – musi upłynąć nie mniej niż połowa okresu próbnego.

Zwrot i wycofanie z przekonaniem anuluje wszystkie wynikające konsekwencje prawne. Oznacza to, że nie mogą być brane pod uwagę przy skazując osobę dla nowo popełnione przestępstwa, w celu ustalenia, czy nawrotu. Z jego spłaty (wycofanie) również przestaje działać ograniczenie niektórych praw człowieka.