877 Shares 9801 views

Hexanchus: siedlisko, wygląd, niebezpieczeństwo dla człowieka

Po ostatnich amatorskich rybak został złapany w Irlandii schestizhabernaya rekina olbrzymiego rozmiaru, wielu mieszkańców są poważnie poruszony i zaczął szukać więcej informacji na temat tej ryby. Ale większość ludzi interesuje się, czy jest to zagrożenie dla ludzkości.


Jak się hexanchus

Hexanchus często żartobliwie nazywany „dinozaurów” lub „krowa tłuszczu” z powodu jego wyglądu i powolność. Jest w stanie powoli opadają na dużych głębokościach i wygląda dość zastraszające.

Średnia długość ciała od jednej osoby dorosłej wynosi co najmniej 3-5 metrów, ale zdarzają się przypadki, kiedy mogliby złapać rekina do 7 metrów długości. Zwykle kobiety są nieco większe od samców i ważą około 400 kg. Rekiny korpus w kształcie torpedy, duża głowica szkielet składający się całkowicie z chrząstki. Jest godne uwagi, ale nie sześcioszpar szary fin na plecach – jest bliżej ogona. Zaokrąglona płetwy piersiowe pomóc w utrzymaniu równowagi, przyspieszenie ryby za pomocą swojego ruchu ogona. Charakterystyczną cechą tego gatunku jest liczba skrzeli obejmuje – są jeszcze jeden (6 zamiast 5) w porównaniu z innymi rekinów. Prawdopodobnie jest to związane bezpośrednio z mechanizmem adaptacyjnym, jak ryba wyjęta z filtrów do wody jest znacznie większa ilość tlenu.

Również gigant sześcioszpar szary jest w stanie wyciągnąć jego małe oczy zielone głową. Ustawienie go widzi w czerni i bieli. Na odwrocie koloru Shark – biały i brązowy, a brzuch w jej śnieżnobiały. Niektóre osoby różnią się białawy pasek na boku ciała. W sześcioszparowate ustach ostre zęby są rozmieszczone w kilku rzędach (4 rzędy mini łopatek 2 od góry i dołu). Najmniejsze sygnały połowu ryb za pomocą czujek znajdujących się w głowie. Ponadto, dolna część są nadwrażliwe nozdrza.

Siedlisko rekinów

Większość sześcioszpar szary rozprowadzane w:

  • Ocean Atlantycki (północ Islandii);
  • Morza Śródziemnego (na wybrzeżu Chile);
  • Ocean Spokojny (północna półkula – wybrzeża USA, Meksyk, Australia, California, Vancouver, Kanada, Tajwan, Sumatra);
  • Ocean Indyjski (Afryka Południowa).

On preferuje ten żyworodnych ryb umiarkowanych i tropikalnych wodach. Dorośli potrafią nurkować do kilku tysięcy metrów, a bliżej do nocy, aby wspiąć się na powierzchni.

hexanchus moc

Głównie sześcioszpar szary spożywa ryby (flądra, śledź, szczupak, Hecka), skorupiaki (kalmary, kraby, płaszczki), a czasem nawet jeść ich bliskim. Nie wahaj się wziąć na padlinę. Ponadto, istnieją przypadki, gdy rekin zaatakował zwierzęta morskie, takie jak foki. Zęby mogą uchwycić najbardziej zróżnicowane jedzenie. Rekiny zwłaszcza dla polowania powstanie na powierzchni wody.

Obraz życia rekina, rozmnażania i opieki nad potomstwem

Członkowie gatunku hexanchus żyć samotnie i są jednymi z ovoviviparous. dojrzewanie rozpoczyna się, gdy rekina 200 cm długości. Po nawożenie zarodki rozwijają się w organizmie kobiety – jedna osoba jest w stanie rodzić do 100 szczeniąt długości 70 cm, zatem od urodzenia żywego potomstwa niezależnie, w płytkiej wodzie, bez opieki i ochrony dorosłych ryb .. Pomimo tych trudnych warunków, w tym rekinów znalezione w stosunkowo wysokim wskaźnikiem przeżycia.

Ryzyko dla ludzi

Pomimo swojego groźnego wyglądu i zastraszenia, szary sześcioszpar szary nie stwarza zagrożenia dla ludzi. Co więcej, kiedy spotkałem go drapieżnik woli odpływają w głąb. Jednak w przypadku, gdy ogromny osobnik zaatakował 24-letniego nurka Stephen Foggarti który zatonął na dnie jeziora Illawarra, znajduje się w Australii. Wtedy człowiek rekin ugryziony przez prawą nogę, a on był w stanie przetrwać tylko dzięki pomocy dostarczonych terminowo.

Warto zauważyć, że sześcioszpar szary został złapany w tym roku w Irlandii. Jego przybliżona masa nie była mniejsza niż 680 kg o długości ciała do 7,5 m. Eksperci widział drapieżnika tylko pod warunkiem, fotografie – to nie było możliwe, aby je zważyć. Jest to największy rekin złowiony w Europie na przynętę. Tym samym 26-letni Anglik Ben Bond (Fisher-kochanek z doświadczenia) ponad godzinę nie mógł podnieść swoje ofiary na powierzchnię, a następnie sfotografował ją zdjęła hak i delikatnie zwolniony.

„Nie bałem się, tak długo, jak wyciągnięta. Udało mi się nawet wtedy zajrzeć do wnętrza jego ogromnymi szczękami”- powiedział Bond.

Pracowników w sprawach zarządzania rybołówstwem w Irlandii przypomniał, że w ten sposób łowienia jest wędkarstwo prawny. wędkarstwo, gdy ryby nie są zabijane i wypuszczone na wolność sport, są dozwolone w kraju.

Naukowcy przypominają, że hexanchus są najstarszymi członkami rodziny wśród żywych. Pojawiły się one około 200 milionów lat temu. Ponadto, ludzie są często nazywane krowa sześcioszparowate lub błotniste.