687 Shares 9191 views

Przycinanie jeżyny jesień. Jeżyna ogród: pielęgnacja, przycinanie

Maliny znane każdemu od dzieciństwa. Co dziecko nie traktować mom dżemem malinowym w zimie? Wiele letnim weszły do kolczaste krzaki jeść to jagody. W ostatnim okresie coraz bardziej w obszarach podmiejskich zaczęły pojawiać względne maliny – słodkie jeżyny.

Jeżyny w ogrodzie

Blackberry roślin należący do rodziny różowy, który z kolei odnosi się do rodzaju Rubus. Jest to krzew lub rozłożenie pionowo z łodyg, które są pokryte dużą ilością kolców. Niedawno, kilka mieszańców uzyskanych bez kolców, co znacznie upraszcza pozyskiwanie i przycinanie jeżyna jesień idzie o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne.

W dzikich jeżyn można znaleźć w lesie w miejscach podmokłych i rzek, gdzie surowy i wilgotnej ziemi. Aby spełnić te krzewy mogą być na terytoriach wielu kontynentach: w Ameryce, Europie i Azji. Oczywiście, upadek uprawa jeżyny przeprowadzane tylko w domkach i ogrodów. W naturze, gałęzie są splecione w gruby wzrostu i tworzą duże zarośla. Idąc przez las, można podziwiać dzikie jagody tej rośliny.

Odnosi się do lat krzaki jeżyn, może osiągnąć wysokość 4 metrów. Ma potężny korzeń, który rośnie w głębi ziemi, co jeżyna odporny na suszę. Big liści tej rośliny składa się z 5-7 małych, połączonych wspólnym trzpieniu. Z góry są zielone, a dolna strona światła. Liście owłosione i mają małe kolce. Blackberry kwitnie pod koniec czerwca, białe duże kwiaty, które są montowane w wiechy. Owoce zaczynają dojrzewać w sierpniu. Ponieważ kwitną trwa aż do końca jesieni i zbiorów długotrwałe jagód. Kiedy dojrzałe owoce jeżyna stają najpierw zielony, potem różowe, brązowe i gotowe do jedzenia jagód ma czarny kolor.
Na dużą liczbę odmian jest popularny Blackberry ogród. Opieka (przycinanie, podlewanie, nawożenie, itd.) W przypadku tej odmiany nie różni się od innych rodzajów opieki dla tej rośliny.

pielęgnacja

Blackberry – mało wymagająca roślina, ze względu na fakt, że została ona z dzikich roślin uprawnych. W naturze rośnie w wilgotnych miejscach i głębokich korzeni żywionych przez wilgoć z ziemi prawie całe lato.

Jednak w domu roślina nadal powinni zwrócić większą uwagę. Odnosi się do gleby, podlewanie i reprodukcji. Istotna jest także jeżyna przycinanie na zimę. To wzmacnia korzeń i wzmacnia buszu.

przycinanie

Ta pozycja jeżyny opieka – jedna z najważniejszych. Jesień przycinanie jeżyna, zwłaszcza młodych krzewów, gwarantuje dobrą zima i kolejne silne pędy na wiosnę. Według typu rosnących krzewów są podzielone na wyprostowanym pokroju i pełzania. W związku z powyższym, a dbanie o różnych potrzebach.

Formowanie krzewów stojącymi

Niedaleko młodego krzewu ciągnąć drut i dokonać wsparcie oddziałów może być związany. W pierwszym roku po posadzeniu wszystkie pędy są mocowane z jednej strony, a następnego – w drugiej. Gdy pędy boczne cięcia, pozostawiając 3-4 pąki. Owocniki występuje na oddziałach vtorogodichnyh. Przycinanie jeżyny jesienią i jest usunąć gałęzie, które były owocem. Są one cięte i starannie usunięte z drutu, tak aby nie ranić innych. Takie przycinanie jeżyna w zimie pozwala, aby zrobić miejsce dla nowych pędów, które są splecione w miejscu starego.

Formowanie krzewów pełzania

Gałęzie wybrane dla bloków 6-8 i przywiązane do słupów jak wachlarz, ponieważ mogą one być umieszczone blisko siebie. Jeżyna ogród, opieka (przycinanie i pończoch), dla których nie może więc gęsto warkocz wsparcie. Może być sadzone na barierę, mimo że ilość zbiorów maleje ze względu na słabą przepuszczalność ciepła słonecznego i światła. Zaleca się również do każdej gałęzi usunąć niektóre dolne pąki. Wraz z rozwojem pędów i dojrzewania owoców, mogą tworzyć się brudny na ziemi lub po prostu portu od podlewania.
Przycinanie jest potrzebne jeżyny i sprężynę, przy czym nacięcie górnej części pędów, pozostawiając gałęzie o długości nie więcej, niż 1,5 m.

gleba

Do sadzenia w bawełnę , można wybrać dowolną gleby, ale to powinno być dobrze ogrzane słońcem, więc konieczne jest, aby znaleźć otwarte miejsce. Ponadto, gleba powinna być dość luźne i dobrze odwodnione, jak woda stojąca z korzeni jeżyny umiera z powodu braku tlenu.

podlewanie

Pomimo faktu, że wilgotność jeżyna krzew odporny, to należy podlewać w okresie wzrostu pędów i dojrzewania owoców. Zwłaszcza, jeśli lato jest gorące i suche. Ale jest to niezbędne, aby upewnić się, że wilgoć nie pozostaje długo pod krzakiem. jeżyna ogród, który przycinanie następuje prawidłowo, jego gałęzie i liście utworzyć gęsty cień, który zatrzymuje wilgoć dłużej.

reprodukcja

Blackberry można rozmnażać odrostów korzeniowych lub ukorzenienia góry zielone. Metody te są łatwe i nie wymaga specjalnych umiejętności lub sprzętu. Na powielanie przy użyciu odrostów korzeniowych musi być wczesną wiosną wykopać kawałek korzeni bocznych i przenieść go do miejsca stałego wzrostu. Sadzone w przygotowaną glebę, gdzie powinien być umieszczony poziomo.
Kilka odmian jeżyny nie dają kiełków, mogą być rozszerzona za pomocą kibicowania szczyty. W tym celu, jedną lub więcej gałęzi zagięć do podłoża, ruchomy gałęzie łukowe i umieszczone na głębokość wgłębienia wynosi nie więcej niż 10 cm. Na powierzchni górnej gałęzi powinny pozostać około 10 cm. Szyb jest wypełniona żyznej gleby. Proces ten odbywa się późnym latem lub wczesną jesienią.

W następnym roku, pędy jesień może być oddzielona od krzaka matki, po sprawdzeniu dostępności korzeni i ich mocy. W razie potrzeby proces można powtórzyć, lub pozostawić do zakorzenić na kolejny rok.

sadzenia krzew

Przed sadzeniem rośliny powinny być dobrze poluzować gleby. głębokość wgłębienia powinien wynosić 50 cm. Obudowa dno kompost lub próchnicy i nawozów o zawartości potasu. Nawozy pożądane wymieszać z glebą. Odległość między roślinami w rzędzie muszą mieć co najmniej 1 m, a pomiędzy rzędami – 1,5 m. Liczba ta powinna być sadzone jeżyna różnych gatunków o dobrej zapylania i wysoką wydajnością.

posypanie

Po właściwego sadzenia krzewów jeżyna, aby nawóz nie jest wymagana w ciągu najbliższych 2-3 lat. Począwszy od czwartego roku, konieczne jest, każdy spadek po cięciu tuleję do Nicei warstwę zgnił obornika. Również podczas okresu letniego sprężyny, paszy nawozy zawierające azot, potas i fosfor.
Jeżyny, przycinanie i opieki, która odbywa się zgodnie z zasadami, każdy rok cieszy obfite kwitnienie i dobre plony. Zbierać owoce z krzewów w etapach, kwitnienia jest rozciągnięte na długi okres czasu. owoce jeżyna są bardzo przydatne, ale dla krzew nie wymaga szczególnej opieki, więc posiada zakład w ich okolicy nie spowoduje kłopotów. Przycinanie jeżyny jesienią, terminowe podlewanie wiosną i latem – i na stole aż do końca jesieni będzie zawsze jeżyny.