193 Shares 7945 views

Jako dziecko nauczyć się liter alfabetu

Każda mama z czasem na pewno będą myśleć o tym, jak uczyć dziecko liter i kiedy to właściwy wiek, dziecko mogło dobrze postrzegają informacje. Nauka podstaw pierwszego dziecka alfabetu – jest podstawą do dalszej nauki. Ważne jest nie tylko jak wymawia dzieci liter i dźwięków, a także jak wyglądają te znaki i gdzie są w alfabecie.


Jak rozpocząć trening

Najważniejsza zasada ucząc dziecko alfabet jest to, że pierwszy dźwięk, a dopiero potem list. Po literze – to tylko obraz, forma dźwięku. Dlatego dzieci powinny być nauczane początkowo dźwięki, inaczej cała jego nauka będzie daremne i bezsensowne. A w szkole będzie musiał być przeszkoleni. Przed występem i uczyć dziecku liter, wytłumaczyć mu, że dźwięki słów są zbudowane i jak są one ze sobą powiązane.

W celu prawidłowego rozpocząć szkolenie, trzeba wiedzieć, jak uczyć dziecko liter. Jeśli zaczynasz pierwszą nauki alfabetu bez znajomości dźwięków, dziecko będzie wiedzieć, że „b” – jest „być”, „m” – to „ja” lub „um”, ale jak wtedy wytłumaczyć dzieciom, jak czytać sylaby „mA” lub „ja”? Po tym wszystkim, może on wziąć ją jako „EMA” lub „emu”. To dlatego dzieci mają do czynienia z rodzicami, a nie kupić wiele gier i programów, ucząc się podstaw pierwszym czytaniu.

Wyposażony obraz kid liter w alfabecie, konieczne jest, aby zadzwonić tylko dźwięk, tak aby nie pomylić. Jeżeli pokaz na „M”, to trzeba powiedzieć „mmmm”.

Co eksperci myśleć

Nie jest konieczne, aby wydać dużo pieniędzy, aby uczyć ich dzieci alfabetu, gdyż wie każdy rodzic od dzieciństwa. Mama lub tata zastanawiają się, kiedy i jak nauczyć dziecko do pisowni. W ciągu 3 lat do rozpoczęcia szkolenia jeszcze nie jest zbyt późno, ale nie powinno się zmuszać dzieci, jeśli nie chcą. I że szkolenie było ciekawe i dała oczekiwanych rezultatów, konieczne jest, aby zabawa i niezapomniany, a co najważniejsze, to powinno być wykonywane regularnie, wszystko jest dobrze wchłaniany.

Jak uczyć

Zawsze warto pamiętać, że dzieci trzeba motywować ich do aspirują do wzięcia udziału. Po tym wszystkim, jeśli lekcja zostanie przekształcony w grze zabawy, dziecko będzie znacznie łatwiejsze do zapamiętania czegoś, i czerpać przyjemność z nim. Jeśli pulchny chłopczyk ledwie roczek, a następnie można bezpiecznie drukować na jednej litery samogłosek na kartce A4. Następnie połączyć je w pomieszczeniu na poziomie swoich okruchów oczy, ale nie wszystko na raz. Tak szybko, jak można zauważyć, że dziecko patrzy na piśmie, po prostu powiedzieć, że kilka razy. Od czasu do czasu trzeba zmienić litery. Gdy samogłoski są już zaznajomieni z dzieckiem, można rozpocząć odkrywanie spółgłoski.

Jako dziecko uczyć się liter, powinien wiedzieć każda matka. Dlatego też, gdy dziecko jest trochę starsze, można zakupić alfabetu na magnesy i dołączyć kilka listów na lodówce lub tablicy magnetycznej. Można mówić o wersów każdą literę o jej śpiew piosenek, mówiąc, jakich słów się zaczyna. Sport nie powinien być nachalny, więc jeśli dziecko jest włączony do czegoś innego – go nie rozpraszać.

Jeśli widzisz, że twoje dziecko jest doskonale nauczył się wszystkich liter, można przejść do badania sylab. To będzie kolejny krok, aby przygotować dziecko do czytania.

Takie złożone litery P i L

Zazwyczaj, jeśli dzieci mają zaburzenia mowy, starają się poprawić w ogrodzie. logopedzi zrobić z językiem dzieci gimnastyki i policzkach, ucząc ich poprawnego formułowania podczas wymawiania poszczególnych dźwięków. Czasami rodzice dają pracę domową, więc robiła ćwiczenia w domu.

Jak nauczyć dziecko litery L, ponieważ nie nadaje się do wymowy wszystkich, tak aby położyć solidne l potrzeba trochę wstrząsnąć jego język, aby poprawić przepływ powietrza. Do tego pasuje ćwiczeń „Koń”, pokazać dziecku, jak prawidłowo stukot język. Zapytaj go najpierw stuknął bardzo głośno, a następnie stopniowo wprowadzać coraz ciszej. „Wiatr wieje” – to ćwiczenie pomoże regulować przepływ powietrza. Trzeba rzucić małą kulkę papieru i poprosić dziecko, aby wysadzić go w „bramy”, które można wyciągnąć z kubka lub małym pudełku.

Jak nauczyć dziecko na literę P – to jest najtrudniejsze do wymówienia. Dzieci często połknąć lub zastępuje l. Do poprawnej wymowy też mieć jakieś ćwiczenia. Zachęć dziecko, aby powiedzieć słowa, które zaczynają się na literę „P” lub stoi w słowach sekundę. Można również zapytać dziecko wymawia literę „e”, często z wacikiem, aby podnieść swój język od dołu do podniebienia. W ten powinien uzyskać dźwięk pomiędzy „d” i „p”. Gdy dziecko będzie zrozumieć mechanizm jego wypowiedzi, szybko uczy się go wypowiedzieć.

kotwienie wiedza

Dzieci są przeszkoleni na tyle szybko, dlatego ważne jest, aby mieć regularne sesje. Jeżeli rodzice będą dostarczać materiał do nauki w różnych formach – to będzie ciekawe dla dziecka i nie znudzi. Dziecko nie zapominać, że w miarę upływu czasu studiował z nim od czasu do czasu trzeba powtórzyć alfabet w zabawny sposób. Teraz, gdy wiesz, jak nauczenie dziecka litery, można rozważyć indywidualne sesje z ich dzieckiem.