136 Shares 3701 views

Lista baśni Andersena: uzupełnić własną rękę!

Był zaskakująco brzydki, unikał ludzkiego społeczeństwa i spojrzał ponuro. Ale duży nos Duńczyk miał niezwykły dar: Aby zobaczyć cudowne w zwyczajne i szare, animowania obiektów i inwestowania filozoficzną mądrość i subtelny humor w usta swoich bohaterów.


Lista baśni Andersena obejmuje setki utworów. Różne źródła znajdują się numery od 150 do 180. Czasami zdarza się nagle uczucie, a świat będzie wiedział o nowych magicznych opowieści, przypadkowo znalezione w naszych czasach. Stało się to z „łoju świeca,” odkrył lata temu, w grudniu 2012 roku, w domu, duńskim Odense. Maszynopis Maszynopis przypadkowo „odkryła” w lokalnym archiwum pod kilogramów makulatury.

Być może każdy czytelnik może mieć własną listę bajek Andersena. Niektóre źródła utrzymują rekordy poglądów każdego z opublikowanych prac autora, uzyskując swój rating popularność bajek. Czasami różnią się dość znacznie. Gdzieś w pierwszej trójce zwycięzców były słynne „Calineczka”, „Królowa Śniegu” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. A gdzieś w czołówce przez szeroki margines przechwyconego „Mała Syrenka”.

Jednak podstawą, w każdym przypadku, uzupełnić najbardziej znany i kochany przez wszystkich bajek Andersena. Lista innych niż wymienione powyżej, wypełnić „Flint” z ekscytującej historii, autobiograficzny „Brzydkie kaczątko” sympatyczny „Dzielny ołowiany żołnierz” śmieszne „Świniopas” i zbiór opowiadań tygodnia – „Ole”. Wybrali czas i tysiące czytelników – młody, dojrzały i siwienie.

Ale tam jest duńską odkrywczy i mniej popularne utwory, które są równie piękne. Jeśli mamy sporządzić kompletną listę baśni Andersena i nie można zapomnieć! Absolutnie genialna opowieść dla dorosłych o nazwie „dziecinne paplanina” powinna być lekturą obowiązkową dla każdego nauczyciela, wychowawcy, rodzica. Dwie strony gawędziarz opowiada o miłości do dzieci (nie tylko jego!), O niebezpieczeństwie oznakowania, na koleje losu i losu.

W jeden weekend zorganizować wakacje: re-read wielkie historie i tworzyć własną listę baśni Andersena, które można polecić znajomym. Historia „Co nie przyszedł …” opowiada historię poetycki dar, zdolność do „złapać promień słońca”, a nie myśleć o sobie. Gorzka opowieść zakończenie brzmi niezwykle ważne i przenosi nas do czasów radzieckich, kiedy pisarze prześladowali tych, którzy nie wstydzą, powiedział: „Ja nie czytałem tej książki, ale myślę, że ….”

Zabawna opowieść „O mężulek nie, w porządku!” Uczy kobiety pokory i zdolność do miłości małżonka za kim jest. Historia „prawdziwej prawdy” przedstawia jak zbieranie śnieżki się plotki, przekazywane przez „word of mouth”. A jak zabawne i pouczające opowiadanie „o tym, jak burza przeważają znaki”!

Nie przechodzą przez twórczości duńskiego pisarza. Niech Twoje dzieci pokochają bajkę Hansa Christiana Andersena. Lista utworów, które subtelnie edukować ciekawy i hałaśliwych chłopców i dziewcząt, koniecznie obejmować całą serię opowieści. „Dzikie łabędzie”, „Pastereczka i kominiarczyk”, „Słowik”, „Kalosze szczęścia” i „czarny bez matki” – tych wspaniałych opowieści tak przyjemne do czytania, pokryte ciepłym kocem w zimnie. Oceń humor, mądrości i umiejętności artystyczne autora. Och, on wtedy miał złapać promień słońca na marne.