237 Shares 2745 views

Czarnogóra – co jest wspaniałe miejsce?

Dzisiaj patrzymy na kraj o pięknej i niezwykłej nazwie Czarnogórze. Gdzie jest to miejsce? Kraj będzie zaskoczyć swoich gości? Na tej i zostaną omówione w innym artykule.

Czarnogóra z włoskim akcentem

Zapewne czytając nazwę kraju myślisz: co jest Czarnogóra? Gdzie to jest? W ostatnim czasie kraj był częścią Jugosławii, teraz jest niezależną, szybko rozwijające się państwo, które znamy raczej Czarnogóry. Czarnogóra – włoska nazwa kraju, który nadal jest często stosowany w Europie Zachodniej.

Co robić?

Najczęściej przychodzą do Czarnogóry na jego słynnych plaż i czystego morza, które jest całkowicie przezroczysty do głębokości kilkudziesięciu metrów. Prawie całe wybrzeże Czarnogóry (co stanowi około 73 km) dzieli się na plaże: małych i dużych, publicznych, prywatnych, dzikich i nudystów, piasek, betonowych i żwirowych – Wybór zakwaterowania jest bardzo wysoki.

Nie mniej interesujące odwiedzi naturalne i kulturowe zabytków, który znany jest z tego kraju. Zastanów się, co jest interesujące dla Czarnogóry.

Jezioro Szkoderskie

Jest to największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, na obszarze, który został uznany za park narodowy w kraju. Jest ona wyjątkowa nie tylko rozmiar, ale również niesamowite flory i fauny w wodach jeziora pływa ponad 30 gatunków ryb oraz około 270 gatunków ptaków żyje na jego banków, z których niektóre są wymienione jako zagrożone. Rocky brzegu jeziora schronienia na swoim terytorium wielu klasztorów prawosławnych, co w połączeniu z piękną scenerią miłe dla duszy każdego, kto odwiedził kraj jak Montenegro (Czarnogóra). Gdzie się znajduje? Jezioro Szkoderskie znajduje się 25 kilometrów od miasta Petrov, 15 km od Podgoricy.

Tara River Canyon

Czarnogóra jest najgłębszy kanion w Europie, to drugie miejsce najgłębszych na świecie (po Wielkim Kanionie, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych). Głębokość kanionu rzeki Tara sięga 1300 metrów. Jest notowana na listę UNESCO. Najciekawszą częścią tego kanionu – wiele z jej narożników z ciekawych jaskiń, roślin i zwierząt, różnorodności nie jest jeszcze w pełni poznany. Gdzie to jest? Tara Rzeka płynie w masywie górskim Durmitor na północy.

Boka Tor

W rzeczywistości, Boca Tor Bay – jedyny fiord Morza Śródziemnego, która przecina w głąb lądu około 30 kilometrów, jego malownicze banki są dziesiątki miast w kraju. Wycieczka do Boca Tor Bay jest jednym z najbardziej kolorowych, najbardziej imponujące fiord podczas wieczorny spacer na łodzi wzdłuż wielu miastach Czarnogóry. Gdzie to jest? Bay znajduje się w zachodniej części kraju.

Rejs statkiem kosztuje średnio 20-25 euro za osobę (jeśli podróżujesz z grupą).

Sveti Stefan

Jedną z wizytówek kraju jest wyspa Sveti Stefan, zdjęcie, które jest publikowane w wielu pamiątek i pocztówek Czarnogóry. Od 1957 roku, cała wyspa, która w tym czasie była wioska rybacka, został przekształcony w hotel w tej chwili tutaj skupione są najdroższe i luksusowe wille i zajazdy kraju. Najciekawsze jest to, że rekonstrukcja wnętrza inteligentny nie wpłynie na wygląd zewnętrzny średniowiecznych budynków. Tak więc, nie pozostał prawdziwego ducha minionych wieków w połączeniu z najnowocześniejszym wyposażeniem, co jest możliwe w Czarnogórze. Gdzie się znajduje? Na 10 kilometrów od miasta Budva, w miejscowości Sveti Stefan.

Cetinje

Cetinje – historyczne centrum Czarnogóry. Podczas panowania Njegos te wspaniałe budynki zostały zbudowane tutaj rezydencje, kościoły i uczelnie. Cetinje zajmuje pierwsze miejsce w kraju w liczbie muzeów są również znajdujące się tutaj Dvorets Nikolaya i klasztor, w którym przechowywane są relikwie Ioanna Krestitelya. Gdzie jest stolica historyczna? U podnóża góry Lovcen, około 50 km od stolicy, Podgorica, a od lotniska Tivat.

Gdzie się zatrzymać?

Kraj posiada obudowę z dowolnej kategorii, każdy wybiera dogodną opcję dla siebie: sektor prywatny lub pensjonat, mini cukierki lub hotelu. Czarnogóra z wielu państw europejskich różni się tym, hoteli prywatnych na poziomie usług nie jest gorsza elitarnych hoteli.

Noclegi w sektorze prywatnym zawiera szereg opcji: z małego pokoju w mieszkaniu do luksusowych apartamentów i luksusowych willi.

opinie

Wiele ciekawych i przydatnych informacji może być zbierana przez studiowanie napisany na wakacjach w przeglądach Czarnogórze.

Po pierwsze, turyści są ostrzegani, że do odwiedzenia plaży jest lepiej mieć specjalne buty do ochrony stóp przed urazami na kamyczki.

Po drugie, należy zalogować się do każdej plaży jest bezpłatne. Leżaki i parasole na plaży płatnych (średnio między 10 a 20 euro za zestaw dwóch leżaki i parasol), ale mogą być swobodnie opalać na ręczniku. Na biegunach jest wypłacana na nietypowym układzie: zostanie on przypisany do Ciebie tak długo, jak to jest przynajmniej coś od swojego dobytku.

Po trzecie, to lepiej, aby zaopatrzyć się w odstraszający owady, który jest bardzo irytujące zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Po czwarte, turyści twierdzą, że niemal każdy obywatel Czarnogóry w taki czy inny sposób mówić rosyjski, angielski wystarczająco posiada prawie wszystko młodzież kraju.

Po piąte, wynająć samochód ma mieć tylko tych ludzi, którzy mają wystarczająco dużo doświadczenia z jazdy. Drogi w Czarnogórze, choć dobre, ale dość skomplikowane.

Podróż do Czarnogóry będzie równie interesujący i bogaty w każdej porze roku, ale większość turystów przyjeżdża tu w lecie dla pięknej przyrody kraju, najczystszym morzem i rozległych plaż.