524 Shares 9157 views

Paniki – nieszkodliwy paniki lub emocjonalnym wampirem? Znaczenie i interpretacja pochodzenia niezwykłych słowach

Czy znasz kogoś, kto jest bardzo zaniepokojony sytuacją polityczną, gospodarczą i religijną w kraju? dotyczyła ona tak, że nie może oprzeć się pokusie, aby powiedzieć o swoich obawach? Człowiek, który z płonących oczach następnego prasowa wygląda na następny tydzień, aby porozmawiać o tym, co widzą wszystkich swoich przyjaciół? Jeśli znasz taką osobę, należy wiedzieć – przed paniki. Znaczenie tego słowa, jego pochodzenie i historia są omówione poniżej.


Kim są panikarze?

Niestety, zgodnie z prostą logiką, musimy przyznać, że w dzisiejszym świecie, człowiek nie jest tylko zwiastunem postępu technicznego, ale także jego ofiarą. Sytuacja geopolityczna na świecie, ciągłe wojny, konflikty etniczne, groźba wojny nuklearnej – wszystkie te tematy niezmiennie zajmują pierwsze strony gazet, codziennie omawiane w wiadomościach telewizyjnych, wypełnionych portali informacyjnych i serwisów społecznościowych.

Niektórzy ludzie odnoszą się do tej informacji dość łatwo, a inni biorą do serca długo nie można zapomnieć, co widział i przejść do czegoś bardziej pozytywnego i, last but not least – więcej życia. Osoba podatna być nadmiernie dotyczą zewnętrznych wydarzeń, czasami nazywany panikarzy. To słowo ma ciekawą i niezwykłą historię.

Pochodzenie słowa „paniki”

Kiedy nowe słowo przychodzi na język rosyjski (i stało się, najprawdopodobniej, kilka wieków temu), miał dużo czasu, aby złapać na jednym z rodzimych rosyjskich słów, które wyrażają tę samą koncepcję.

Słownik Dahl, wydany w połowie XIX w., Wskazuje na francuskim pochodzeniu słowa „paniki”. W tłumaczeniu z francuskiego rzeczownika „alarme” oznacza „alert, alarm”, a po tej samej formy czasownika jest tłumaczone jako „alarm, przestraszyć, ogłosić alarm, aby dać alarm”.

W języku angielskim słowo „alarm” jest nawet ważniejsza niż Francuzi: dotyczy to jako abstrakcyjne rzeczowniki „niebezpieczeństwo”, „alarm”, „błąd” i bardzo konkretne rzeczy: budzik, dzwonek alarmowy. Podobne wartości tego słowa jest w języku niemieckim. Whoop "aus alarm!" W języku niemieckim oznacza "koniec!".

Zatem paniki – to ten, który bił na alarm, który jest nerwowy i on sprawia, że inni nerwowy.

Interpretacja słów

We współczesnej literaturze czasami wskazuje, że słowo „paniki” ma brytyjskie pochodzenie. Dzięki temu możemy się zgodzić tylko częściowo. Ważne jest, aby zrozumieć, że w rosyjskim token ten ma kilka znaczeń.

Jest prawdopodobne, że początkowo służył tylko słowo, aby opisać człowieka paniki – iw tym sensie słowo „paniki” przyszedł do nas z języka francuskiego. Na początku XX wieku. słowo opracowała inne znaczenie – „osobę, która jest zaangażowana w dystrybucję niepokój i fałszywych pogłosek” Czyli paniki – to nie jest jedynym, który przeżywa silny z powodu pewnych wydarzeń, ale również rozprzestrzenia fałszywe informacje w celu zastraszenia innych.

Obecnie rzeczownik „paniki” jest stosowany nie tylko w języku mówionym. Token jest wpisana do języka nauki, a także aktywnie występuje w dziennikarstwie.

Dziennikarze i ekolodzy często nazywany panikarzy przedstawiciel organizacji publicznego lub osobę, która opowiada ochrony środowiska, fundamentalne zmiany w systemie społecznym, przyjęcie ustaw ograniczających wzrost populacji lub zakazuje stosowania nawozów chemicznych w rolnictwie.

Paniki – to ten, który stale przypomina nam, że ludzka cywilizacja nie jest idealny, że współczesny świat jest w głębokim kryzysie, który dotyka wszystkich dziedzin życia i stosunków społecznych.

Synonimy słowa „paniki”

Dziwnie, ale we współczesnym języku rosyjskim prawie żadne rodzime słowa wyrażające pojęcia związane w „alarmującym” słowa. Synonim żetonów między innymi słowy pochodzenia słowiańskiego nie jest tak łatwo odebrać. Najbardziej natychmiastowe „kuzyn” panikarze jest słowo paniki, ale to znak, że nie jest trudno się domyślić, że ma obcego etymologię. Czy to znaczy, że Rosjanie z natury – nie bardzo żarliwych panikarze? Pewnie, że nie jest jeszcze sens.

W słowniku Dahl spotkać aż sześć aliasy określone słowa, a wszystkie z nich mają pochodzenia rosyjskiego: neupokoy, skimmer, trevozhnik, spoloshnik, Nabatchikov, niepokój. Od dwieście lat temu, że ludzie, którzy mają skłonność do nadmiernego uczucia i nervnichanyu.

We współczesnych słownikach języka rosyjskiego wszystkie te synonimy, nie jest i nazywa się teraz skimmer naczynia kuchenne – rodzaj kadzi, która jest perforowana łyżka, używany najczęściej do usuwania piany podczas gotowania.

Interpretacja słowa „panikarstwo” we współczesnym języku rosyjskim

alarm ”, называющее процесс – алармизм. Zaledwie kilka lat temu w naszym języku jest inny żeton z „alarm” root nazywa proces – panikarstwo. Co to może być rozumiane w odniesieniu do słownictwa naukowego.

W psychologii panikarstwo rozumiane jako nazywania niepokój, którego przyczyną były czynniki zewnętrzne. Koncepcja ta nie jest ściśle termin medyczny, a słowo to stanowi jeden z aspektów zespołu depresyjnego.

Panikarstwo gospodarka zwany system poglądów na podstawie których cały świat jest na drodze do nieuchronnego wyginięciem ze względu na fakt, że liczba ludności rośnie, zasoby są wyczerpane, a środowisko ma zawsze zepsute.

Czy konieczne jest, aby komunikować się z panikarzy?

Zwiększony niepokój swoisty dla osób na wszystkich poziomach edukacji, z każdym środowisku społecznym i publicznym z dowolnej pozycji. Jednakże, niekontrolowane pobudliwość emocjonalna często cierpią introwertyków i osób z telefonu psychikę wrażliwe.

Świadomie lub nie, każda paniki jest wampir energetyczny, który, oczywiście, szczerze martwić o to czy tego wydarzenia, ale przez dzielenie się z wami moje myśli i uczucia w głębi serca chce być czujnym, aby przekazać wam w całej jego pełni.

Widząc, że opowieść o końcu świata wywołały pożądaną odpowiedź, paniki jest zaangażowana we wspieranie Cię w stałym kontakcie, ale komunikacja z tą osobą zawsze będzie zacząć od czegoś neuronowe, dopiero później zwracając się do dyskusji na temat kryzysu w systemie i na świecie apokalipsy. Jeśli czujesz, że po spotkaniu z taką osobą masz zły nastrój i pojawił nieświadomego lęku, warto pomyśleć o kontynuacji tego dialogu.