762 Shares 8478 views

Solenie łososia w domu

Łosoś jest nazywany jednym z najbardziej pyszne ryby. Ale, niestety, ta wersja solonych ryb – nie najtańszego produktu i nie będą dostępne dla każdego. Solenie łososia w domu – idealne dla tych, którzy chcą zaoszczędzić. można kupić mrożone lub świeże ryby i marynowane samodzielnie. Nie możesz się bać, po jednym smak mrożonego łososia nie uległ zmianie.


wybierz produkt

Gdy dojdziesz do supermarketu dla ryb, należy zwrócić uwagę na to jak świeży łosoś w nim przedstawione. Pamiętaj, że świeży produkt nie posiada silny rybi zapach. Pachnie bardziej przyjemne niż specyficzny.

W świeży produkt jest bardzo gęsty miąższ, łatwo odzyskuje swój kształt nawet po jego kliknięciu.

Najlepiej rozmrażać łososia na dnie lodówki. I nigdy nie używać do tego wody, szczególnie gorąco.

Gdy ryba jest rozmrażane, przemywa go i za pomocą ostrego noża, cięte na dwie połówki. Aby łatwiej wyrzeźbić łososia, nie można rozmrozić go aż do samego końca.

Aby marynowane łososia, filety wziąć, wysuszyć je przed wilgocią papierowym ręcznikiem lub szmatką.

Zobaczmy, jak to jest możliwe, aby marynowane łososia w domu.

Solenie łososia w domu

1. Sucha solenie

Leżał na pokładzie do cięcia filetów z łososia, tak aby była skóra pod spodem. Teraz trzeba przygotować specjalną mieszankę: dwie łyżki soli (niekoniecznie), dużą łyżkę cukru i łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu.

Taka mieszanka jest konieczne, aby trzeć wszystkie ryby po obu stronach, a następnie złożyć na pół i owinąć szczelnie ręcznikiem. Po tym, należy umieścić go na dwa dni w lodówce.

Przechowywane taki łosoś przez długi czas: co najmniej tydzień. Przed złożeniem go do stołu, cięcie ryb na cienkie plastry, lekko skropić sokiem z cytryny i dodać warzywa.

2. Olej z łososia

Solenie łososia w domu zaczyna się od tego, że skóra jest usuwany z ryb, wyciągnął kręgosłup i usuwa wszystkie małe kości. Następnie pokroić filet na talerzu polusantimetrovye.

Na jeden kilogram fileta trzeba tylko trzy łyżeczki soli. Wymieszać z filety i starannie wszystko wymieszać w misce. Włożyć wszystko do słoika i „ukryć” w lodówce przez co najmniej 10 godzin.

Po tym czasie będziesz gotować solone łososia. Jeśli chcesz, dodać niewielką ilość pieprzu, cukru i octu.

3. Łosoś z cytryną

W przypadku tego przepisu musi podjąć wstęgi, dzieli się na dwie części, cukru i soli, niewielką ilość papryki i innych przypraw.

Solenie łososia w domu wymagają kilogram ryby, wymieszaj 4 łyżki soli i cukru. W dnie miski wlać mieszaninę przyprawy, cukier i sól. Następnie umieścić z powrotem połowę ryby, posypać ponownie z mieszaniną i skropić sokiem z cytryny.

To samo należy zrobić iz drugiej połowie ryb. Gdy wszystko jest pakowane w misce, umieścić go w lodówce. Do solenia wystąpił łosoś, byłoby wystarczająco zaledwie dwa dni.

Jeśli można nazwać miłośnikiem ryb solonych, można jeść ją po tym, jak leżeć w lodówce przez cały dzień.

4. Solenie szybko

Do solenia przekazywane jak najszybciej łososia, spróbuj ten przepis w domu.

Weź czarny pieprz i sól grzywny. Cięcia ryby w cienkie paski leżała mocno w opakowaniu lub miski, wlać sól i pieprz, wymieszać i pozostawić na godzinę w pomieszczeniu.

Po zaledwie 60 minutach ryba będzie całkowicie gotowy. Może on służyć jako nadzienie na kanapkę lub sałatkę jako główny składnik.

5. łososia solenia w solance

Przez pół kilogram polędwicy, trzeba 300 gramów pomidorów czy ogórków solance, przyprawa do ryb, solą. Cięcia plastry zaokrąglenia w pół centymetra grubości, umieścić w postaci warstwy na dnie miseczki, posypać sól i przyprawy. Teraz kolejna warstwa ryb, pięciu przypraw i soli. Wlać wszystkie solanki i zostawić w lodówce na dzień.