626 Shares 7637 views

Jesteś zwolniony? Jak przejść przez ten nieprzyjemnego zdarzenia: 9 skutecznych wskazówek

Według psychologów, zwolnienie jest w top 10 najbardziej stresujących sytuacji w życiu współczesnego człowieka. Po tym wszystkim, jeśli nie zdaje sobie sprawy z tego, co firma chce się ciebie pozbyć, to jest zaskoczeniem, a nawet mogą powodować stan szoku. Ale co zrobić, jeśli twój szef powiedział ci dwa takie nieprzyjemne słowa: „Jesteś zwolniony”? Oferujemy 9 zalecenia, które pomogą przezwyciężyć tę sytuację.

utrzymać złość

Jedną z pierwszych reakcji na wiadomość o odwołaniu jest złość, a może chęć krzyczeć lub uderzyć swojego szefa. W tym momencie trudno jest kontrolować swoje emocje, ale nadal warto ciągnąć się razem i starają się zachować spokój. Jeśli nie rozumiesz, dlaczego jesteś zwolniony, a następnie poprosić o nią. Odpowiedź pomoże Ci zrozumieć sytuację i ewentualnie zapobiec ponownemu wystąpieniu w przyszłości. Ponadto, nie wiem, czy trzeba będzie kiedykolwiek napotkasz swojego szefa w pracy, więc nie psuć stosunków.

Nie spiesz się do podpisania dokumenty

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jakie świadczenia emerytalne momencie przejścia na emeryturę może być uprawnione. Na przykład, być może masz prawo nie tylko na bilans wynagrodzenia, ale również do dodatkowego wynagrodzenia i premie. Nie spiesz się z papierami podpisywania dopóki masz pewność, że niczego nie brakuje. Pomoże to w jakiś sposób doprowadzić sytuację pod kontrolą i poczuć się pewniej.

Chwileczkę przed reagować na sytuację

Po ogłoszeniu rezygnacji prawdopodobnie przerastają różne emocje – złość, szok, smutek, wstyd, lęk, poczucie winy, etc. Można też poczuć ulgę, że nie trzeba już pracować tutaj, a będziesz bardziej zadowolony opuścić. Weź kilka głębokich oddechów i myślę, że bez względu na to, w jaki sposób były pracownik, zmiana nic nie może być teraz. Czy działa dobrze lub źle. Być może były to doskonały pracownik, ale szef nie zauważył tego. Lub szef postanowił wnieść w miejscu osoby. Zatem martwić się o to nie warto. Trzeba ciągnąć się razem i zrobić krok naprzód.

Znajdź kolegę, który napisze ci list polecający

Pamiętaj, aby myśleć o tym, co trzeba szukać pracy w najbliższej przyszłości. Bardzo pomocne w tej rekomendacji będzie koledzy z poprzedniej firmy. Dlatego też wybrać kogoś z już byłych kolegów i poprosić ich, aby napisać wam kilka wierszy.

Omów ramy czasowe, w których musisz opuścić miejsce pracy

Pamiętaj, aby porozmawiać z szefem o tym, czy należy zakończyć bieżące projekty, przeniesienie sprawy do innych kolegów lub spotkać się z klientami. Być może trzeba będzie za jakiś czas, aby zatrzymać się w miejscu pracy.

Nie mów źle o firmie i przewodnika

Może chcesz umieścić swojego szefa w negatywnym świetle. Ale nie rób tego. Po tym wszystkim, być może w przyszłości będzie musiał zmierzyć się z nim w swojej karierze lub też może być dobrym przyjacielem swojego potencjalnego nowego szefa. W związku z tym powstrzymać się od negatywnych komentarzy publicznych.

Nie zapomnij o kolegów

Wykonujemy prace na dużą część swojego życia. I nie jest to zaskakujące, że nasi koledzy są dla nas rodzajem drugiej rodziny. Więc pomyśl o dowolne ze swoich byłych kolegów już chcesz nadal utrzymać związku, informacje kontaktowe wymiany, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.

Zrób listę swoich umiejętności

Spróbuj ocenić ich profesjonalne cechy i rozważyć jego następny ruch kariery. Być może nie lubisz coś w swojej poprzedniej pracy, a chciałbyś spróbować swoich sił w czymś nowym. Zrób listę swoich umiejętności i talentów, i myśleć o tym, gdzie indziej będzie można je stosować.

Nie panikuj i zrobić plan działania

Oczywiście, słowa „jesteś zwolniony!” Carry negatywną konotację. Na pewno potrzeba trochę czasu, aby osiąść. Więc próbują komunikować się z miłymi ludźmi, przejdź do ich hobby, itp Nie należy jednak zapominać o praktyczną stronę rzeczy. Wymagane na wszystkich stronach rozważyć swoją sytuację finansową i określić, ile czasu można sobie pozwolić, aby nie pracować. W tym przypadku nie jest konieczne, aby złapać w pierwszym dostępnym naborze. Spróbuj, jeśli to możliwe, aby znaleźć pracę, która przyniesie Ci satysfakcję i pomóc rozwijać w pożądanym kierunku.