707 Shares 8039 views

Fantastic piękno rafy koralowej, lub Co to jest koral

Piękno podwodnego świata przyciąga niezwykłe kształty i kolory egzotycznych mieszkańców i roślin. rafy koralowe można przyrównać do baśni, pełnej uroczych skarbów i fantastycznych postaci. Często są one w porównaniu z ogrodu, pełen jasnych kolorach, ale zamiast śpiew ptaków są ryby, które są obce dla ludzkiego oka kształcie i ozdobione takimi postaciami, co jest rzadko spotykane na lądzie. Korale jasne kolory – od jasnego różu i opalizującym akwamaryn do głębokiej czerni – przyciąga niezwykły kształt i odporność na niszczącą moc oceanu. Czarny koral jest jednym z najbardziej kruche i ze względu na zwiększone zainteresowanie osobą, jednym z zagrożonych gatunków. W świecie naukowym, zakłada się, że to dziwaczne piękno zdobi Ziemię ponad 500 milionów lat.


rafy koralowe natura

Kiedy patrzymy na pytanie „Jaki jest koral” można znaleźć informację, że termin ten odnosi się do żywego organizmu – polip i substancji ściągające, który identyfikuje, z wyglądu przypominający roślinę. Polipy są w tej samej klasie, co ich meduzy – jamochłonów żywią się planktonem i znajdują się w całym oceanów. Jednakże, zdolność do wykorzystania olbrzymich kształtach i rozmiarach raf mają tylko w wodach tropikalnych, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 20 ° C koralowców są nieruchome życia, jest przymocowany w jednym miejscu i przydzielanie w czasie życia w wodzie morskiej główny materiał konstrukcja szkieletu zewnętrznego – węglanu wapnia.

Nietypowe gatunki korali

Jaki jest koral, zwany „fan morze”? Podczas nurkowania na głębokiej rafy widać miękkie koralowce, które napędzają prądy oceaniczne. Polipy, ich generatory zbudować wokół niego nie jest skaliste i elastyczne szkielety. Czasami tworzyć mogą tworzyć wentylator anteny lub wężowate, wzrost powyżej bicze wzrostu człowieka. Na ich wierzchołki znajdują się macki, które otwarcie spożywać żywność dla wszystkich członków kolonii żyje.

Innym niezwykły rodzaj Coral – rurowy i w kształcie miseczki. To właśnie on sprawiał wrażenie kwitnącego ogrodu na dnie morza. Wielokolorowe „pył wiechy” polipy form, których liczba jest wielokrotnością ośmiu mackami. Mają dużą liczbę komórek kłujących.

Rodzaje raf koralowych

Jeden z najbardziej znanych, dzięki swojej wielkości i struktury złożoności, rafa koralowa znajduje się w północno-wschodniej Australii. Jest to rodzaj bariery, tj. E. Jest w znacznym (niekiedy kilkudziesięciu kilometrów) od brzegu. Pomiędzy nimi znajduje się laguna zwykle o większej głębokości. Często są to gatunki obramowanie rafy. Znajdują się one bezpośrednio wzdłuż brzegu w płytkiej wodzie. W otwartej przestrzeni oceanu można znaleźć rafy koralowej wykształcenie pierścieniowy – atole. Są pochodzenia wulkanicznego i może zostać przekształcony rozkwitu wyspy.

Fauna raf koralowych

Koralowych organizmów żyjących w ich warunków życia raf są ściśle ze sobą powiązane, tworzą kompleks ekosystemu. Większość jego członków są tak od siebie zależne, które nie mogą istnieć poza domem, jak również sama rafa koralowa. Co to jest koral bez tlenu, węglowodany, ciągłego oczyszczania odpadów? To nie jest żywym organizmem. Wiązało się to z glonów, które żyją w jednej z warstw polipów.

Co jest Coral dla mieszkańców oceanu? Wokół raf są ponad 1500 gatunków o różnych rozmiarach i kształtach, ryb. Korzystne siedlisko tutaj i przez kilka gatunków wielorybów. Większość gatunków żółwi morskich wolą wysp koralowych , aby wyświetlić ich potomstwo, wybierając go jako najbezpieczniejsze miejsce. Nie zwracał uwagi na korzystne miejsce do jedzenia i różnych ptaków.