106 Shares 5481 views

Serwis komputerów – Wskazówki dla początkujących

„Jak długo będzie ponowna instalacja systemu?” – Z doświadczenia wiem, że jest to pierwsze pytanie zadawane przez komputer główny. Czy wiesz, że można znacznie zmniejszyć liczbę połączeń takich mistrzów, które sprawiają, że konserwacja komputerów? Nie trzeba być „Monster” technologii komputerowej i umiejętności programowania nie jest konieczne. Wszystko, co jest wymagane od ciebie, więc jest to trochę zrozumieć, jak obsługiwać komputer, dobrze, wykonaj czynności opisane poniżej.


  • Zainstalowania aktualizacji w systemie Windows

Zaskakująco, czy są jakieś krytyczne aktualizacje do systemu to zależy w dużej mierze od tego, jak długo i ile to będzie bezproblemowo działać komputer. Dlaczego to jest ważne? OS – jest podstawą systemu kamienia. liczy się to, czy działa poprawnie będzie to zależeć od jakości pracy innych programów, w tym tak ważnych jak te programy antywirusowe, firewall i inne

Aby dokonać aktualizacji, masz dwa sposoby. Można włączyć automatyczną aktualizację w Panelu sterowania (lub na właściwości układu, klikając na pulpicie, kliknij prawym przyciskiem myszy „Mój komputer” – Właściwości i aktualizuje wybieranie). Drugi sposób – pobierz oficjalnych i nieoficjalnych łatek – opakowanie serwis. Dla XP – jest dodatek Service Pack 1-3, a także amatorski montaż preSP4. W przypadku systemu Windows 7 – SP1.

  • czysty PC

W rzeczywistości – czyszczenie komputera temat na inny artykuł. Jak można zachować swój komputer tak, by pasował? Wykonać defragmentację dysku.

Staraj się trzymać dysk z systemem za darmo przez okres co najmniej 20%. Ale w jaki sposób? Czyste od czasu do czasu folderu temp. Można to zrobić ręcznie, zlokalizuj folder C foldery: Documents and Settings nazwa_użytkownika Ustawienia lokalne Temp C: Documents and Settings nazwa_użytkownika Local (w Win 7 – nazwy folderu: Users nazwa_użytkownika Ustawienia lokalne Temp C: Users nazwa_użytkownika Local). Ale łatwiej jest pobrać program jak CCleaner.

Wyczyścić stare punkty przywracania (własność dysku – czyste – dodatkowo – System Restore – czyste), jak usunąć folder $ NtUninstallKB935146 $ w folderze Windows. Opróżnij pamięć podręczną w przeglądarce.

  • Tworzenie punktu przywracania

W ten sposób zawsze można przywrócić system po nieudanych eksperymentach lub instalowania jakiegokolwiek programu nie jest szczególnie przyjazny. I tak będzie w stanie zabezpieczyć się na własnych błędach i ubezpieczyć.

  • Zainstalować nowe sterowniki.

Ze świeżością i prędkość zależy od kierowców i stabilności systemu. Mówiąc o stabilności – aby upewnić się, że nie stawia beta sterownika oznakowane. Można to zrobić za pomocą programów takich jak SlimDrivers lub ręcznego przeglądania witryn producentów szczegółów komputerze.

  • Użyj sprawdzony program.

Nie należy próbować zainstalować i przetestować wszystkie programy na świecie. Pobyt w najbardziej popularne. Wierz mi, ich popularność jest zasłużony. Zwłaszcza, że skały komputerów serwisowych programów soershayut.

  • Prawidłowo usunąć program.

Za każdym razem, gdy chcesz odinstalować program, przejdź do Panelu sterowania i wybierz „Dodaj lub usuń programy”. W polu listy wybierz program, który chcesz usunąć. Zaznacz go i kliknij, kliknij na przycisk „Usuń”. Jest to ważne, w przeciwnym razie będzie to dużo kluczy rejestru śmieci, które spowalniają pracę. Nawiasem mówiąc, to już zostało omówione w osobnym temacie.

  • Zainstalować program antywirusowy i firewall.

Z powodu wirusa często trzeba ponownie zainstalować system, który natychmiast stał się niekontrolowany. Sprawdź znajomy kij. Jeśli jesteś podłączony do Internetu – należy zainstalować firewall. Można także skorzystać z wbudowanych narzędzi Windows: Zapora systemu Windows.

Porady jak zobaczyć nie tak dużo, ale po nich będzie przedłużyć czas efektywnej pracy przy komputerze.