303 Shares 8292 views

Co w wymaganiach systemowych Linux Ubuntu?

Większość ludzi chce zainstalować system operacyjny na pulpicie jak Ubuntu, Kubuntu i Xubuntu. OS (w tym na podstawie „Linux”) są zazwyczaj wykorzystywane do osobistych zadań obliczeniowych i posiada graficzny interfejs użytkownika (GUI), podczas gdy system serwer charakteryzuje się interfejsem wiersza poleceń (CLI).

Ubuntu – minimalne wymagania systemowe

Zalecane Minimalne wymagania systemowe – parametry, które powinny pozwolić, aby wykonać nową instalację Ubuntu tak, że działa on prawidłowo. Dobrą wiadomością jest to, że urządzenie, które pozwala na uruchomienie XP, Vista, Windows 7 x86 OS X, jest prawie zawsze znacznie szybciej z „Ubuntu”, nawet jeśli są one dość stare. Aby to sprawdzić, spróbuj ściągnąć go jako Live CD, więc najpierw sprawdzić możliwości sprzętowe.

Co zatem w wymaganiach systemowych Linux Ubuntu?

Urządzenie musi mieć następujące właściwości sprzętowe:

 • Procesor 700 MHz (o Intel Celeron lub lepszą).
 • 512 MB RAM (pamięć systemu).
 • 5 GB wolnego miejsca na dysku twardym (lub kart pamięci flash, karty pamięci lub zewnętrznego dysku twardego, ale LiveCD nadaje się do alternatywnego podejścia).
 • VGA i rozdzielczości ekranu 1024×768.
 • Lub CD / DVD lub napęd USB-Port, aby uruchomić program instalacyjny.
 • Dostęp do Internetu jest przydatna, ale nie jest wymagane do 100%.

Rozdzielczość ekranu zostanie ustawiony na najwyższym ustawieniu, w którym karta graficzna może pracować. Ale jeśli ze wzrostem obciążenia, należy użyć opcji Low tryb graficzny, który pozwala wykonać najlepsze ustawienia monitora.

Z jednej strony, sprzętu, wyprodukowanych w ciągu ostatnich kilku lat, lub urządzeń, które są tworzone dla konkretnego celu, często są w stanie dobrze pracować mniej. Na przykład, netbook z SSD 8 GB będzie współpracować z „Ubuntu” jest dobra, choć będzie to brak miejsca. W tym przypadku, może to pomóc w chmurze usługi.

Z drugiej strony, stary komputer, wydany 15 lat temu i ma GB dysk twardy IDE 8 najprawdopodobniej nie będzie działać poprawnie z nowym OS, ponieważ nie spełnił zalecane wymagania systemowe dla Ubuntu. To może spróbuj zainstalować „Ubuntu”, ale wskazane jest, aby nie używać nowej wersji. Również niektóre dystrybucje GNU / Linux może wymagać bardzo mocny sprzęt (na przykład Ubuntu GNOME).

Wszystkie 64-bitowe (x86-64) przetwórcy muszą być na tyle szybko, aby dobrze pracować (wymagań systemowych, które mogą wydawać się istotne) Ubuntu. Niemniej jednak, system operacyjny może być załadowany również i 32-bitowe (x86) wersji. Dla zoptymalizowania instalacji (w szczególności dla tych, którzy chcą pracować dłużej niż 3 GB RAM), jednak, 64-bitowy płyta instalacji jest bardziej pożądane. wersja 32-bitowa, co do zasady, jest łatwiejszy w obsłudze i działa do wykonywania mniejszych zadań.

Dla nowych wersjach

Pulpit Ubuntu 14.04 i powyżej wykorzystuje Jedności jako graficzny interfejs użytkownika, domyślnie, podczas gdy poprzednie wersje używany panel GNOME. W celu uruchomienia Jedności, system wymaga większej mocy karty graficznej. W tym przypadku wymagania systemowe Ubuntu 14. 04 są następujące:

 • 1000 procesor ΜHz (Intel Celeron lub lepszą).
 • 1024 MB RAM.
 • karta graficzna z co najmniej 256 MB.

Jednak praktyka pokazuje, że wskazane jest, aby mieć 2048 MB pamięci RAM dla sprawnego funkcjonowania współczesnych wersjach Ubuntu.

Komputery, których wiek wynosi więcej niż 10 lat (pierwotnie zakupiony z preinstalowanym Windows ME lub Windows 2000), które nie spełniają tych wymagań będzie prawdopodobnie w stanie przejść po pewnych modyfikacjach (RAM zwykle należy zwiększyć do wymaganego poziomu). Ponadto, zawsze można pobrać lub wykonać lekką distro minimalną instalację Ubuntu.

Najprostszym i najbardziej skutecznym krokiem do minimalnej instalacji Ubuntu – jest pobranie lekkiego środowiska graficznego. Desktop Environment Spośród nich najbardziej znane są Xfce (Xubuntu) oraz LXDE (LUBUNTU). Niektóre większe aplikacji (np LibreOffice) może być zastąpione przez bardzo lekkich równoważników.

Efekty wizualne

Efekty wizualne zapewniają szereg dodatkowych możliwości graficznych na pulpicie, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym i łatwym w użyciu. Nawet jeśli komputer jest wystarczająco silne, aby uruchomić efekty wizualne, nadal można je wyłączyć, a jednocześnie posiadające użyteczną Ubuntu OS.

Efekty wizualne są domyślnie włączone w download jeśli masz GPU (karty graficznej lub zintegrowanego chipsetu), która jest obsługiwana przez „Ubuntu”. Obsługiwane producenci GPU są następujące:

 • ATI (niektóre z nich mogą wymagać własnościowego sterownika fglrx).
 • Intel (i915 lub później, z wyjątkiem GMA 500, znany również jako Poulsbo).
 • NVidia (z firmowymi sterownikami).
 • Lekka alternatywa GUI (Xubuntu i LUBUNTU).

wersja lekka

Jeśli jest to stary komputer lub urządzenie o niskich właściwościach sprzętowych, a chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojego sprzętu, dodanie „Linux”, masz szansę. Ten idealny przypadek będzie ułatwione przez systemy operacyjne, jak Xubuntu lub LUBUNTU. Pozwalają one bardziej efektywnie korzystać z zasobów urządzenia. Jednakże, jeśli system ma mniej niż 192 MB pamięci systemowej, należy skorzystać z alternatywnego płytę instalacyjną.

Minimalne wymagania systemowe dla Xubuntu będzie w przybliżeniu pomiędzy Ubuntu Server i Desktop:

 • 512 MB pamięci RAM do pamięci (RAM).
 • 5 GB dysku.
 • Karta graficzna i wsparcie Monitor rozdzielczości 800×600.

Ponadto, zawsze można skorzystać z jednej z wersji Ubuntu, wymagań systemowych , które są bardzo małe. Tak więc, aby zainstalować LUBUNTU, można korzystać z komputerów z jeszcze mniejszej ilości pamięci niż powyżej.