114 Shares 8794 views

nagonasienne dyni: opinie, cechy, pielęgnacja i uprawa

Okazuje się, że można wyhodować dynię, nasiona które nie zawierają skórki, są nadzy, a do tego stopnia nazywa nagonasiennych. Odnosi się on do postaci dyni tverdokorymi. To warzywo jest uprawiana w Rosji, na Białorusi i w całej Europie. Miąższ i nasiona są bogate w składniki odżywcze i witaminy. Ogrodach truckers rzadkością.

nagonasienne wygląd dyni

Roślina ma inny kolor lub kształt wspinaczki, która wynika sięgać do 12 metrów. Fasetkowy trzpień jest pokryta kolców, zawiera duże sztywne zębatych liści pyatilopastnye. Kwiaty duże, żółte, dwupienne, o przyjemnym zapachu. Owoce zielonkawo-żółty lub pomarańczowo-żółty odcień. Miąższ jest gruba i włókniste, słodki i świeży, szybko rozpadnie. Grubość miękkiej warstwy wynosi około 2,5 cm, zawiera niewielką ilość jasnopomarańczowego pigmentu. Kora na owocach cienkiego. Nasiona bez górnej powłoki zielone, zielone światło lub ciemno zielony. Mogą być spożywane natychmiast.

Wybór lokalizacji

Dynia nagonasienne tverdokorymi, przeglądy, które są dystrybuowane do ciężarówek, uprawiane w ten sam sposób, jak wszystkich innych kultur związanych z dyni. Najważniejsze jest to, aby umieścić go z dyni, cukinii i innych rodzajów dyni że nie cross-zapylane i nie tracą swoich właściwości indywidualnych, dla których i obsadzone. Do uprawy dyni wybrać miejsce w słońcu z żyznej, dobrze nawożonej gleby. Tylko w tym przypadku, owoce rosną większe i słodsze, a tym samym będą przechowywane przez dłuższy czas.

Przygotować się do lądowania

To miejsce, do gruntów przygotowany od jesieni. Dig łoże dodanie nawozu lub próchnicy można umieścić potas i fosforanowe. Bardzo dobrze rośnie dynia na pryzmach kompostu. Aby to zrobić, z początkiem okresu jesieni jest obliczana ze szczytów zdrowych roślin, resztki żywności, liście, trociny, jesion, drobnych gałązek, próchnica. Wiosna w odpowiednim miejscu sadzić rośliny.

Najlepsze prekursory do sadzenia nagonasienne dyni są ziemniaki, cebula i różne warzywa korzeniowe i kapusta. nie powinny rosnąć tę kulturę uprawy warzyw z rodziny dyniowatych, ponieważ mają te same choroby i szkodniki.

nagonasienne dyni: sadzenie i opieki recenzje

Kiedy rosną sadzonki przez dyni, opinie ogrodników, rośnie szybciej i daje obfite plony. Rośliny posadzone w ziemi pod koniec pierwszej dekady czerwca, kiedy zagrożeniem mrozem. Nawet przy niskich temperaturach ujemnych nagonasienne dyni sadzonki umrze. Często nasiona wysiewa się bezpośrednio do gruntu. Sadzi się ciepły gleby, gdy jego temperatura osiągnie około 12 stopni. Nasiona w złożu na głębokość 5 cm 3 sztuki na studzienkę. Między roślinami powinny wynosić co najmniej jeden metr. Pędy klapę 12 dni po posadzeniu. W deszczowej i chłodnej pogodzie bywa nasiona gniją, nie ma czasu do kiełkowania, więc bezpieczniej jest używać do sadzenia metodę siewek.

Dynia nagonasienne, recenzje, którego można usłyszeć przy zakupie nasion, gdy rośnie wybredni. Jak dbać o nią jest zredukowana do pielenia, uprawy gleby, nawożenia i podlewania. Rozluźnienia gleby musi produkować 4 razy w okresie letnim. Pozostawia wrażenie wielkość odparować dużo wilgoci, więc podlewać rośliny powinny być raz w tygodniu, jeśli nie istnieją żadne deszcze. Podczas kwitnienia rzadziej niż zwykle podlewania. Ten rodzaj dyni ma niską irygację. Pierwszy karmione 10 dni po posadzeniu rozsady, następnym razem – czas kwitnienia. Dynia dobrze reaguje na wlewie nawadniania dziewanny i popiołu.

Dynia Danae (nagonasienne): Opinie

Owoce skórka z klasy ma zielonkawo-żółty kolor z żółtymi zespołów. Melon mały rozmiar – 3-5 kg miąższ soczysty, słodki, nasiona nie mają twardą skorupę. Różnorodność odnosi się do typu środkowej. Duża ilość witamin i minerałów zawartych w nasionach i miąższu, więc owoce są często wykorzystywane do dietetycznego jedzenia i niemowlęcym. Jego zastosowanie w gotowane, pieczone, gulaszu, jak również mogą być używane do wytwarzania soków i napojów. Warzyw oraz transportowane i przechowywane dobrze.

Danae dynia uprawiana jest na dwa sposoby: w otwartym polu, a za pomocą sadzonek. W marcu i kwietniu, nasiona wysiewa się w skrzynkach. Kiedy będzie 3 z tych liści, roślina jest przeszczepione do otwartej przestrzeni (na pewno po zagrożeniu mrozem). Temperatura gleby w tym czasie powinna wynosić około 14 °. Nasiona sadzi się pod koniec maja lub na początku czerwca, po schemacie 1 x 1 m.

Dynia Danae, podobnie jak wszystkie dyniowatych, wymagają dodatkowego nawozu. Po 10 dniach po posadzeniu sadzonki wydać pierwszy udabrivanie gleby, drugi – w okresie kwitnienia. Roślina powinna być terminowe podlewanie i pielenie. Jako dojrzewania owoców jest cięty i spożywane jako nasion i miąższu. Ogrodnicy powiedzieć, że nasiona są bardzo smaczne, nie wymagają oczyszczenia, choć są w filmie. Miąższ jest jasny kolor pomarańczowy, okazuje się wspaniały sok.

dynia morela

Dynia tego rodzaju odnosi się do unikalnych średnim wczesne odmiany dyni. Utrzymuje się z nią około 3 miesięcy po posadzeniu. Owoc ma okrągły cylindryczny kształt z wyraźnie zidentyfikowane ściągaczem. W fazie dojrzałości pełnej kolorowania morela dyni żółtawym skorupy z dość szerokimi pasami zieleni, wygląda jasne i atrakcyjne. owoc Skórka jest gruba, ale trudno. Slabovoloknistaya pulpy miękkie żółty kolor. pestki dyni bez gęstej skóry, pokryte cienką folią. Morela nagonasienne dyni, opinie z których tylko pozytywne należy do odmian deserowych.

Uprawiane odmiany nasion dyni, produkcji puree i produkcji soków, które smaków jak moreli. Miąższ dyni i spożywane na surowo.

żniwny

Dynia nagonasiennych, których opinie są przekazywane ustnie, ma najniższą wydajność całego tverdokoryh rodziny. Aby przyspieszyć proces dojrzewania roślin uprawnych głównego pnia szczyptę kiedy to utworzona 3 jajnika. Jedna roślina rośnie do 6 owoców. Oczyścić dyni przed nadejściem mrozów, gdy łodyga owoców wysycha. Sklep może być około trzech miesięcy w temperaturze od 8 do 10 stopni.

Przydatne właściwości

Jak przydatne z punktu widzenia medycyny nagonasiennych dyni? Jego zalety są bardzo trudne do przecenienia. Jest znana ze swoich właściwości dietetyczne. W miąższu nagonasiennych dyni zawierają:

 • Cukier – 4-11% i 2,6% glukozy;
 • włókna, białka, skrobia, pektyna;
 • witaminy B-karoten, E, C, PP;
 • makroelementy: magnezu, fosforu, wapnia, potasu, krzemu, sodu;
 • pierwiastki śladowe, jod, żelazo, kobalt, cynk, fluorek i miedzi.

Liście dyni zawierają witaminy C znacznie więcej niż ciało. Nasiona dyni i składa się z następujących składników odżywczych:

 • tłuszcz – do 50%;
 • Białko – 28%;
 • witaminy B1, C;
 • fitosterole;
 • karotenoidy;

W nagonasiennych dyni można stosować z lekiem do nasion, młodych pędów i masy celulozowej. Ze względu na niskie nagonasiennych kalorii dyni, których opinie na ludzi słuchowych, pełne, nadaje się do gotowania w dniach postu. Muszą jeść pół kilograma pieczone w piekarniku lub gotowanej dyni. Wysoka zawartość pektyny w dyni cienkiej wpływ na pacjentów z procesami zapalnymi w jelicie grubym. Ponadto, pektyny przyczynić się do wniosku, szkodliwego cholesterolu z ludzkiego ciała i zapobieganie jej wchłanianie.

Jeść dynię:

 • promuje uwalnianie chloru w nerkach, a więc jest bardzo przydatna dla pacjentów z chorobami serca z obrzękiem;
 • Jest zalecany dla pacjentów z niską wydajność nerek, wątroby;
 • To pomaga ludziom cierpiącym z dną moczanową.

Główną właściwością nasion dyni dla medycyny leży w ich działaniu przeciw robakom. Przyczyniają się one do wydalenia rundy i tasiemce i podjęte w celach zapobiegawczych. Szczególnie silny wpływ ma nagonasienne dyni. Uwagi dotyczące stosowania nasion okazać wielką zaletę tego produktu.

Uprawa dyni nagozalążkowych nie różni się zbytnio od innych kultur tverdokoryh. Należy zauważyć, że jest to termofilowa, więc powinno być sadzone w ciepłym ziemi i lepsze metody sadzonek. W przeciwnym razie, nasiona nie posiadają otoczkę, może po prostu gniją. Wielu ogrodników jak nagonasiennych dyni smakują. Recenzje smacznym miąższu i nasion, które nie muszą myć, szybko rozprzestrzenił się wśród amatorów ogrodników.