478 Shares 2536 views

Jak zrobić szlam do Lizunov dostępnych składników

Lizun – jest to zabawka, która zachwyci każde dziecko. Po raz pierwszy w tym szlam pojawił się w sklepach w USA w ciągu około 70 lat ubiegłego wieku. Początkowo zabawka nie szczególnie jak dzieci. Amerykańska firma reklamowa produktu spędził ogromne sumy. Ale sukces przyszedł dopiero w latach 90-tych. produkt można tworzyć własne, jeśli chcesz. Tak, z tego co i jak zrobić szlam Lizunov w domu?


Zabawka z wody

Istnieje wiele metod dokonywania takiego zabawkę. To może być uzyskane z nadtlenkiem wodoru, kleju PVA oraz wody i alkoholu. Więc jak zrobić śluzu? Do wytwarzania zabawek wodnych będą wymagane:

  1. Wody – 200 ml.
  2. skrobia ziemniaczana – 200 ml.

i może trwać dłużej, jeśli jest to pożądane. Należy jednak dozowania. Składniki powinny być podjęte w równych ilościach. Aby uniknąć błędów, konieczne jest użycie specjalnego miarkę.

Sposób wytwarzania

dwa składniki należy wymieszać w głębokim zbiorniku. To wszystko. Zabawka jest gotowy. Więc jak zrobić śluz podobny sklep jest bardzo trudne, warto pomalować. Można użyć gwasz lub Zelenka.

Najważniejsze – dokładnie wymieszać do uzyskania jednorodnej kompozycji. W rezultacie, należy uzyskać zabawa zabawki. Wymaga to kilku składników. Warto zauważyć, że taki Lizun posiada wyraźną wadę – nie skakać.

Jak sprawić, by śluzu z szamponu

Aby przygotować zabawki potrzebne:

  1. Klej "Titan" – 300 mililitrów.
  2. Każdy Szampon – 200 ml.

Ten sposób gotowania jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią czystość. Kupować drogiego szamponu Manufacturing Lizunov nie jest to konieczne. Wszelkie środki mogą być wykorzystane do produkcji zabawek. Dwa składniki muszą być połączone i dokładnie wymieszać do jednorodnej kompozycji. Jeśli jest to pożądane, otrzymaną kompozycję można dodać barwnika, na przykład mało gwaszach. Z ta zabawka okazała się piękna i jaśniejsze.

Zabawka na bazie alkoholu

Jak zrobić szlam z alkoholem? Ten proces jest bardziej skomplikowany. Aby zabawka okazało, konieczne jest ściśle przestrzegać instrukcji. Do przygotowania potrzebie:

  1. alkohol winylowy.
  2. tetraboran sodu.
  3. Wody.
  4. Barwnik.

tetraboran sodu można kupić w aptece. alkohol poliwinylowy – jest substancją w postaci proszku, a nie płyn. Że jest on głównym składnikiem śluzu. Zwykła wódka, a także tarcie alkohol całkowicie nieodpowiednie do tego.

Aby zacząć warzyć alkoholu. Należy to zrobić na małym ogniu, jako substancja może spalić na. Gotowania powinny być w ciągu 45 minut. pozostałe składniki mogą być sporządzane w czasie. W zbiorniku do mieszania wody i tetraboranu sodu. Substancję rozpuszcza się całkowicie. Dwie łyżki łyżki składnik potrzebny do szklanki wody. Otrzymaną ciecz powinna być filtrowana, a następnie wlać do gotowego alkoholu w ilości od 1 do 3. Należy dodać barwnik żywności i dobrze wymieszać. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić szlam Lizunov w domu z dostępnych składników.