626 Shares 9239 views

Jak dbać o prawa papug?

Dziś rynek drobiu lub w sklepie zoologicznym można kupić praktycznie żadnego zwierzaka. Jednak ptaki są nadal bardzo popularne. Zegarek wys interesujący zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ponieważ niektóre ptaki śpiewają, a inne można nawet nauczyć się mówić. A jednak, przed wyjazdem w poszukiwaniu zwierzaka, najlepiej wcześniej uzbrojony w wiedzę o tym, jak dbać o papuga.


Pierwsze dni falisty inny w nowym domu

Nawet jeśli masz w domu kilka papug, rekrut pierwszym tygodniu od jego domu-ocieplenie powinno odbyć się w oddzielnej klatce. W tym czasie ptak karmić tylko specjalny pokarm potrzebny. Umieścić swój dom w rogu pokoju, staram się być spokojny i nie dokonywać żadnych gwałtownych ruchów wokół. Jeśli żywność i WC papuga nie ma problemu, możesz być stopniowo wprowadzane do diety warzyw, owoców i innych dodatków. Nie martw się, jeśli stres zwierzę nie jeść pierwsze 2-3 dni. Kiedy jawne przejawy zaburzeń trawiennych, długotrwałego odmowy jedzenia, należy skontaktować się z weterynarzem. Odpowiedź na pytanie, jak dbać o papugą, nie byłaby kompletna bez wzmianki o warunkach światła i temperatury. Do wygodnego bycia ptak powinien odbierać światło nie mniej niż 14 godzin dziennie. Komórka powinna spaść słońca, wieczorem trzeba sztuczne oświetlenie. Nie zapomnij, że papugi są niebezpieczne przeciągi i nagłe zmiany temperatury.

Jak dbać o faliste papuga: Wybór komórkę

Bardzo piękne i ciekawe w wyglądzie wnętrza komórek rundzie, ale jest jeden problem – są ptaki czują się dość niewygodne, ponieważ brak rogach pozbawia ich możliwości prywatności. Dlatego najlepszym wyborem – komórki kwadratowe lub prostokątne z przesuwanymi tacy w celu ułatwienia wykonać czyszczenie. Unseasoned do rąk papug powinny być umieszczone na wysokości ludzkiego wzrostu, a ręka – nie wyżej niż 1,5 m od podłogi. I to jest również ważnym elementem, jak dbać o prawa papugi, ponieważ do zachowania intymności ze swoim panem ptak musi regularnie zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Ale to nie jest konieczne, aby umieścić komórka jest niska natychmiast po przejęciu papuga. To zajmie ptaka i jego własne „meble” – to okoń (pożądane jest, aby były dwa), można dodać kolejny pierścień lub powieszenia drabiny. Zabawki nie powinno być dużo, aby zaoszczędzić miejsce, ale jedno lustro lub beanbag w kącie nie boli.

Jak prawidłowo dbać o papugą: higiena i czat

Ptaki dość czyste, ale mimo to konieczne jest, aby regularnie czyścić tackę i umyć całą klatkę raz w miesiącu. Nie zapomnij zmienić wodę i oczyścić podajniki codziennie. Nie wszyscy początkujący Birdwatchers wiedzą, jak dbać o papugą, ale ponieważ wiele masz pytanie dotyczące tego, czy trzeba kąpać psa. Wszelkie papuga płaci dużo czasu czyszczenia piór i pazurów. Ale uzdatniania wody nie będzie mu szkodzić. Można użyć specjalnego wannę lub natrysk ptaka z natrysku. Innym istotnym potrzeba – komunikacja. Częściej rozmawiać ze swoim zwierzakiem, ale jeśli masz ptaka, a następnie włączyć radio lub telewizji podczas jego długiej nieobecności.