845 Shares 9755 views

Największe linie lotnicze w Rosji i na świecie w zakresie obrotów pasażerów: lista, ocena

Czy ufacie linie lotnicze? Ale miliony ludzi korzysta z tego typu transportu każdego dnia i czuje się zupełnie komfortowo. Największe linie lotnicze w Rosji są liderem w przewozie pasażerów na długich dystansach, łącząc kontynenty, kontynenty i kraje. Postaramy się zrozumieć, kto w naszym kraju twierdzi, że jest liderem i może być zaufany swoim życiem.


Liderzy transportu pasażerskiego

Oto lista największych linii lotniczych w Rosji:

 1. Aeroflot.
 2. Transaero.
 3. UTair.
 4. S7 linie lotnicze.
 5. "Północny wiatr".
 6. "Ural Airlines".
 7. "Rosja".
 8. "Orenburg Airlines".
 9. Icarus.
 10. "Glob".

W 2015 r. Sytuacja na rynku transportu lotniczego nie była w pełni korzystna. Jak pokazują statystyki, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy wiele przewoźników straciło do 1,4% średniej wielkości ruchu pasażerskiego za poprzedni rok. Na przykład lider międzynarodowego transportu, Transaero, tracił w okresie wiosenno-letnim 4,2% w porównaniu do tego samego okresu w 2014 roku.

Spadek popytu na 5,7% był wyczuwany przez firmę "Syberia", a "UTair" stracił niemal jedną trzecią ruchu pasażerskiego. Wzrost sprzedaży dotyczy tylko Aeroflot i Rosji. A ubiegłoroczna część tego ostatniego wzrosła aż o 21%.

Jeśli dodasz wszystkie dane, okazuje się, że w pierwszej połowie 2015 roku największe linie lotnicze w Rosji straciły 15 milionów 520 tysięcy pasażerów.

Aeroflot

"Aeroflot" – jest to naprawdę lider transportu w Rosji. Firma nawet udało się dostać do Guinness Book of World Records dzięki ogromnemu przepływowi pasażerów. W 2014 roku liczba ta wynosiła 67 milionów 121 tys. Informacje o ruchu pasażerskim to liczba osób podróżujących tam iz powrotem. W ten sposób liczba wskazuje rodzaj obrotów, jakie firma może obsługiwać przez rok. A więc wszystkie usługi Aeroflot w zeszłym roku były używane przez 23 miliony 610 tysięcy osób.

Transaero

Nie można wyobrazić sobie rankingu największych linii lotniczych w Rosji bez "Transaero". Firma ta zawsze idzie obok siebie z Aeroflotem i przyznaje się tylko w niektórych numerach. Jeśli spojrzymy na ocenę według liczby ruchu z międzynarodowym ruchu, to ten przewoźnik bez wątpienia zajmie pierwsze miejsce.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ "Transaero" zapewnia transport na wszystkie pięć kontynentów, łączy największe miasta na świecie i umożliwia naszym rodakom podróżowanie bez granic. W ubiegłym roku stopień przepływu pasażerów zatrzymał się na poziomie 47 milionów 66 tysięcy pasażerów. W ciągu roku można było przewozić nieco ponad 13 milionów pasażerów.

UTair

Przez 25 lat swojej działalności firma wygrała znaczny udział w rosyjskim rynku przewozów lotniczych. Do tej pory zamyka trzy największe w rankingu "Największe linie lotnicze w Rosji pod względem ruchu pasażerskiego". Samoloty latają do 85 punktów na świecie, w tym na miastach naszej rozległej ojczyzny.

Dla pasażerów UTair oferuje 4 opcje serwisowe: ekonomia, komfort, biznes i premium. Ludzie, którzy latają w klasie ekonomicznej, mogą liczyć tylko na napoje bezalkoholowe, komfort oznacza wygodne siedzenia, ciepły koc i lunch podczas lotu. Biznes jest jeszcze lepszy, ale premie są wykorzystywane tylko przez wysokie osobistości, ponieważ mają oddzielne wejście i wyjście, a także komfortowy salon i lot wyłącznie na najlepszych samolotach. Ruch pasażerów w 2014 r. Wyniósł 20 milionów kilometrów pasażerów.

S7 linie lotnicze

S7 Airlines (lub jako zwyczajowo nazywany "Syberia") jest największym przewoźnikiem w kierunkach wewnętrznych. Oczywiście mieszkańcy Syberii mogą korzystać z tego przewoźnika do lotów do krajów WNP, Azji Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.

W 2014 r. S7 Airlines osiągnęło maksymalny pod względem ruchu pasażerskiego, który wyniósł 15 milionów kilometrów pasażerskich. W tym okresie prawie 7 milionów osób korzystało z usług przewoźnika.

"Północny wiatr"

Chociaż nazwa firmy jest związana z większością, z tym, że przewoźnik lotniczy wykonuje loty do północnych kierunków, tak nie jest. Głównym lotniskiem jest Sheremetyevo w Moskwie, a loty odbywają się niemal we wszystkich najpopularniejszych miastach resortowych Rosji i świata. To dzięki jej trasom "Północny Wiatr" mógł dostać się do rankingu "Największe linie lotnicze Rosji".

W 2014 roku na pokładzie samolotu "Północnego Wiatru" 4 miliony 472 tysięcy osób poleciało do miasta kurortu. W tym samym roku ruch pasażerski wynosił 13,4 mln pasażerów.

Światowi liderzy pod względem liczby przewożonych pasażerów

Weźmy pod uwagę największe linie lotnicze Rosji i świata w takim parametrze, jak liczba przewożonych pasażerów.

 1. Pierwsze miejsce należy do firmy z US American Airlines, jej liczba wynosi 193 milionów osób. Jest to największa firma na świecie, prowadząca transport do prawie wszystkich punktów świata.
 2. Drugie miejsce należy również do przedstawiciela z USA – Delta Air Lines. 164 mln pasażerów rocznie nie pozwala ominąć American Airlines.
 3. A trzecimi liderami są inna amerykańska firma – United Airlines. Jest w stanie obsłużyć 30 000 pasażerów mniej niż najbliższy rywal, Delta Air Lines.
 4. Southwest Airlines – ponownie USA i liczba 133 milionów osób.
 5. Ironicznie, ale piąte miejsce w Irlandii – Ryanair i 81 milionów ludzi.
 6. Chiny znalazły się w szóstej linii i jej towarzystwie China Eastern Airline z liczbą 79 milionów osób.
 7. Nadszedł czas, aby Europa udowodniła, że pasażerowie lecą z tego z całego świata. I robią to z Niemiec – Lufthansy i 76 milionów osób.
 8. Ósme miejsce ponownie w Chinach. Tym razem "Southern Airlines" (China Southern Airlines) z liczbą 64 milionów osób.
 9. Brytyjskie linie lotnicze EasyJet obsługują niewiele ponad 61 milionów osób.
 10. Chiny górują nad pierwszą dziesiątką. "Chińskie Linie Lotnicze" mogą obsługiwać 51 milionów pasażerów.

Największe rosyjskie linie lotnicze, Aeroflot i Transaero, mogły wejść do pierwszej trzydziestki. Wśród nich nie ma przywódców.

Światowi przywódcy ruchu pasażerskiego

Jeśli chodzi o taki wskaźnik ruchu pasażerskiego, miejsca były nieco rozróżniane. Przypomnijmy, że największymi przewoźnikami lotniczymi w Rosji są Aeroflot, Transaero i UTair. Jeśli chodzi o tę ostatnią firmę, niestety nigdy nie dostała się do światowych ocen, sfera usług jest za mała. Ale przywódcy rynku krajowego często można znaleźć na listach największych linii lotniczych na świecie.

W związku z tym przedstawiamy ranking światowych przewoźników lotniczych zgodnie z danymi dotyczącymi ruchu pasażerskiego:

 1. Kieruje oceną American Airlines, biorąc pod uwagę, że kilka lat temu połączyła się z inną amerykańską firmą. Dzięki temu firma stała się liderem światowym, a jej wskaźnikiem na lata 2014 – 346, 878 miliardów pasażerów.
 2. Drugie miejsce należy do United Airlines, chociaż w poprzednim rankingu zajmuje trzecie miejsce – 330.124 miliardów pasażerów.
 3. Trzecia linia należy do linii Delta Air Lines i 313,809 miliardów pasażerów.
 4. Czwarte miejsce jest honorowo zajmowane przez "United Arab Airlines", które służą całej Azji Południowo-Wschodniej. Ruch pasażerski wynosi 215.353 miliardów pasażerów.
 5. Spójrzmy na piątą linię, która należy do Niemiec, Lufthansy z 153 204 mld pasażerów rocznie.