93 Shares 6014 views

Grób Nieznanego Żołnierza. Grób Nieznanego Żołnierza – zdjęcie

Grób Nieznanego Żołnierza – architektonicznego pamiątkową kompleksie w Moskwie, w pobliżu Kremla, w Alexander Garden. W centrum 34 lat płonących wieczny płomień. Ludzie przychodzą do pomnika, aby oddać hołd myśliwca którzy oddali swoje życie dla ojczyzny.


opis

Nagrobek jest ozdobiona kompozycją z brązu: oddział laurowym i hełm żołnierza, spoczywał na banner chwały wojskowej. W centrum kompozycji architektonicznej jest nisza od labradorytu, które są wyryte słowa: „Twoje imię jest nieznane, twój czyn jest nieśmiertelna”. W środku niszy jest brąz pięcioramienna gwiazda, która płonie wieczny płomień chwały wojskowej.

Na lewo od pochówku jest ściana wykonana z kwarcytu z napisane na nim słowa: „1941 spadły do Ojczyzny 1945”. Zeby grobu jest chodnik z kostki granitowej z ciemny czerwony, purpurowy. Każdy z nich pokazuje medal "Gold Star" i wpisana jest nazwa miasta-bohatera Kijów, Leningrad, Odessa, Stalingrad, Minsk, Sewastopol, Smoleńsk, Murmańsk, Tula, Brześciu, Novorossiisk, Kercz. W blokach przechowywane kapsułki ziemia zrobione z tych obiektów.
Po prawej stronie alei znajduje się pomnik z granitu czerwony kolor, który uwiecznił nazwiska czterdziestu miast chwały wojskowej.

Pomysł stworzenia

W 1966 roku, Moskale są przygotowywane ze specjalną uroczystość wspomniano dwudziesty piąty obronie miasta. Na stanowisko pierwszego sekretarza Miejskiego Komitetu Partii w Moskwie w tym czasie odbyło się Egorychev Nikolay Grigorevich. Ten człowiek był jednym z reformatorów komunistów, którzy odegrali znaczącą rolę w polityce państwa.

Rocznica zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej z największą pompą zaczął obchodzić od 1965 roku, po tym jak Moskwa stała się miastem-bohaterem, a 9 maja wykonana świąteczny wypoczynek. To było wtedy, że pomysł, aby wybudować pomnik zwykłych żołnierzy, którzy stracili życie w obronie stolicy. Egorychev postanowiłem zrobić ten pomnik kraju. W 1966 roku Mikołaj Grigoriewicz nazywa Kosygina Aleksieja Nikołajewicza i powiedział, że w Polsce istnieje grób Nieznanego Żołnierza, a oferowane postawić pomnik w Moskwie. Egorychev odpowiedział, że tylko biorąc pod uwagę ten projekt. Wkrótce pamiątkowe szkice pokazano pierwszy przywódców kraju – Michaił Andriejewicz Susłow i Leonidu Ilichu Brezhnevu.

Wybór lokalizacji

Grób Nieznanego Żołnierza – pomnik, w pobliżu sercu każdego człowieka. Sekcja wybór, na którym się znajduje, dołączony wyjątkowe znaczenie. On egorychev natychmiast zaproponował ustanowienie Pamięci w Alexander Gardens, na ścianie Kremla. Nie tylko znaleźć odpowiednie miejsce. Jednak ten pomysł nie podoba Breżniewa. Największą przeszkodą był fakt, że w tym obszarze znajduje się obelisk, stworzona na cześć trzechsetlecia dynastii Romanowów w 1913 roku. Po 1917 roku zamachu nazwiska osób królewskich zostały usunięte z piedestału, a na ich miejsce, oczyszczając imię rewolucyjnych przywódców. Lista Titans rewolucja jest osoba Vladimirom Ilichom Leninym. W ZSRR, wszystko, co wiązało się z tą osobą, nie wolno dotykać. Jednak Egorychev podjął ryzyko i postanowił przenieść obelisk lekko na bok bez najwyższym zatwierdzenia. Nicholas G. był przekonany, że rozdzielczość nadal nie otrzymuje, a ta dyskusja będzie opóźnione o wiele lat. Wraz z szefem centralnego zarządu kapitału architektonicznego, Fominym Gennadiem, przenieśli obelisk, ale tak sprytnie, że nikt nie zauważył. Jednak, aby rozpocząć budowę działanie globalne, było konieczne do zatwierdzenia Politbiura, które Egorychev otrzymanej z wielkim trudem.

Szukaj szczątki

Grób Nieznanego Żołnierza w Moskwie oznaczało myśliwiec, który umarł dla ich kraju. Następnie w Zelenogradzie przeprowadzono konstrukcję dużą skalę, w którym został znaleziony masowy grób zawierający szczątki żołnierzy. Jednak Politbiura miał wiele niewygodnych pytań. Których prochy pochowano? A może będzie to szczątki niemieckiego dezertera lub strzał? Teraz każdy z nas rozumie, że każdy człowiek zasługuje na modlitwie i pamięci, ale w 1965 roku, myślał inaczej. W związku z tym, wszystkie okoliczności śmierci żołnierzy poddano analizie. Wybrał szczątki żołnierza, który przeżył mundur wojskowy (nie nosiła insygnia komandora). Jak później wyjaśnił Egorychev, rannych i wziętych do niewoli przez pokrzywdzonego nie może być, bo Niemcy nie osiągnęły ZELENOGRAD, dezertera, a nie Unknown – przed wykonaniem zdjęcia ich z pasa strzału. Było jasne, że ciało należało do radzieckiego człowieka, który zginął bohatersko w walce o obronę Moskwy. Jeśli nie stwierdzono żadnych dokumentów, a jego prochy naprawdę był bezimienny.

pogrzeb

Wojskowy opracowany rytuał uroczystego pochówku nieznanego żołnierza. Ciało żołnierza został przewieziony do Moskwy, Zelenograd na laweta. W 1966 roku, 6 grudnia w godzinach porannych na ulicy Gorkiego rozciągnięte tysiące ludzi. zawołał oni jako orszak maszerował przez. Kondukt dotarł do Placu Manege w bolesnej ciszy. Ostatnie kilka metrów od trumny bilansowej czołowych członków partii, takie jak marszałka Rokossowskiego. Evgeniyu Konstantinovichu Zhukovu nie wolno było nosić szczątki, jak to było w niełasce. Grób Nieznanego Żołnierza, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, stał się charakterystycznym miejscem do odwiedzenia, że szukali każda.

wieczny płomień

07 maja 1967 w Leningradzie, palnik był oświetlony z Eternal Flame na Polu Marsowym. Według przekaźnika pożarnej został zabrany do stolicy. Mówi się, że aż z Leningradu do Moskwy została pokryta z ludźmi. Rankiem 8 maja pochód dotarł do stolicy. Pierwszy na ujeżdżalni placu Torch wziął legendarny pilot, Bohater Związku Radzieckiego, Aleksey Maresev. Zachowane unikatowe kronik filmowych, urzeczywistniającym ten punkt. Ludzie zamarli w oczekiwaniu na ważne wydarzenie – oświetlenie wiecznego ognia.
Otwarcie pomnika zlecono Egorychev. I zapalić wieczny płomień stało Leonidu Ilichu Brezhnevu.

pamiątkowy napis

Każdy, kto przychodzi do pomnika, zobacz Grobie Nieznanego Żołnierza słowami: „Twoje imię jest nieznane, twój czyn jest nieśmiertelna”. W tej linii są autorzy. Kiedy Centralny Komitet zatwierdził projekt pomnika, Egorychev zgromadził czołowych pisarzy kraju – Simon, Narovchatov, Smirnowa i Michałkow – i poprosił ich, aby napisać epitafium. Zatrzymaliśmy się w zdaniu: „Jego nazwa nie jest znana, jego wyczyn jest nieśmiertelna”. Kiedy wszyscy wyszli, Nicholas G. zastanowił, jakie słowa będą pasować do każdej osoby do grobu. Postanowił, że etykieta musi zawierać bezpośrednie odwołanie do ofiary. Egorychev zadzwonił Michałkow, i doszli do wniosku, że na płycie granitowej należy zauważyć, że wiersz, który możemy obserwować dzisiaj.

dzisiaj

W 1997 roku, w dniu 12 grudnia podpisał dekret prezydenta Rosji, zgodnie z którym, straż honorową przeniesiony z Mauzoleum Lenina do miejsca, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Każda godzina jest zmiana warty. W 2009 roku, 17 listopada, zgodnie z dekretem prezydenckim numer 1297, dumping stał się narodowy pomnik chwały wojskowej. W dniu 16 grudnia 2009 do 19 lutego 2010 roku pomnik został poddany przebudowie, został tymczasowo zamknięty ze względu na straży honoru nie był obecny, i kładąc na Grobie Nieznanego Żołnierza kwiaty. 23 lutego 2010 Wieczny płomień został zwrócony do Alexander Gardens, świeci Miedwiediew Dmitry, natomiast Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

wniosek

Pomnik Nieznanego Żołnierza Grób stał się symbolem żałoby dla wszystkich żołnierzy, którzy oddali swoje życie dla dobra ojczyzny. Każdy, kto brał udział w tworzeniu tego memoriału, czuł, że ta sprawa – Najważniejsze w życiu. Zniknie, będziemy pozostawiać naszych potomków, a wieczny płomień spali.