721 Shares 9719 views

„Lorista”: instrukcję obsługi, ceny i opinie. Tani analog „Loristy”

Z myślą o znaczącym rozszerzeniu ludzkiego życia przez ekspertów, którzy do rozwijania inicjatyw na rzecz zwalczania chorób układu krążenia. Najczęstsze patologie ich liście jest uważany nadciśnienie. To staje się przyczyną klęski ścianach naczyń krwionośnych w całym organizmie. To jest najbardziej dotkliwy w mózgu, serca, nerek i siatkówki. Ponieważ nadciśnienie powoduje poważne choroby bezpośrednio zwiększa śmiertelność w populacji. Ponadto, ze względu na wysokie ciśnienie krwi obniża jakość życia pacjentów.

Ponieważ w dzisiejszym świecie, długość życia i jakość jest naprawdę ważne, konieczność kontrolowania nadciśnienia, unikając silny i stały wzrost ciśnienia. Osiąga się to poprzez użycie kilku klas leków: inhibitory konwertazy angiotensyny, antagoniści jego receptorów, antagonisty wapnia, blokery i diuretyki. Substancje te stanowią podstawę leczenia nadciśnienia. A lek analogi i substytuty „Lorista”, a także podobny w substancji czynnej pozostają skuteczne, efektywne kosztowo i popularnych narkotyków.

Ogólna charakterystyka leku

Lek „Lorista” zamienniki, które są szeroko reprezentowane w klasie leków przeciwnadciśnieniowych, zawiera losartan. Ta substancja lecznicza jest blokerem receptora angiotensyny drugi typ. Jego efekt terapeutyczny jest hamowanie wiązania się z receptorem angiotensyny naczynia śródbłonka, które pośredniczy w niemożności zmniejszenie statku. Ciśnienie krwi nie wzrasta i pozostaje w pierwotnym poziomie. Lek produkowany słoweński firma KRKA.

Warto zauważyć, że „Lorista” – to jest ogólna, a oryginalny losartan jest „Cozaar”. Jednak lek ten jest bardzo wysokiej jakości, tak jak jest to firma, która dba o jego pozytywnego wizerunku. Dowodzi to, naszym badaniu biorównoważności „Cozaar” i „Loristy”, co potwierdza skuteczność tego ostatniego w jego prawidłowym przeznaczenia.

Instrukcje użytkowania

Dołączone do narkotyków „Lorista” instrukcji, referencje i specjaliści pacjentów, jak i kliniczne testy aplikacyjne udowodnić skuteczność leku w leczeniu nadciśnienia tętniczego. I oczywiście, że najbardziej skuteczne leczenie jest możliwe, zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi. Wśród jej postanowień, w następujących punktach:

 • Widmo oznaczeń;

 • dawkowania i wyboru dawki;

 • Charakterystyka odbioru;

 • przeciwwskazania;

 • środki ostrożności.

Dla każdego z postanowieniami instrukcji użycia, patrz poniżej.

świadectwo

Wszystkie odczyty powinny być zbadane w instrukcjach towarzyszących, w których pojawiają się one w postaci listy. Celem niniejszej publikacji jest oddzielenie okno terapeutyczne dla leku. Tak więc, „Lorista” stosuje się do leczenia nadciśnienia we wczesnych etapach kompozycji podczas rozwoju monoterapii i suchy kaszel w odpowiedzi na odbiór przez leki z grupy inhibitorów ACE. Te ostatnie są bardziej skuteczne, zaś „-” losartanu substytut rozwój efektów ubocznych ich stosowania.

Innym wskaźnikiem jest leczenie nadciśnienia tętniczego, wysokim stopniem skojarzonego leczenia u pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym. Tutaj, jego zastosowanie jest także ograniczone prawdopodobieństwo niekorzystnego wpływu na inhibitory ACE. Jeśli bez skutków ubocznych, nie jest to najlepsze wykorzystanie „losartanu” i innych blokerów receptora angiotensyny i inhibitorów enzymu.

„Lorista” jest wskazany w leczeniu niewydolności serca u niektórych pacjentów, którzy wymykają wyraźne działanie przeciwnadciśnieniowe leczenia inhibitorami enzymów. Ponadto, obecność cukrzycy „Losartan”, cena jest na tyle niska, lekiem z wyboru. Jest to jednak możliwe, nietolerancja inhibitorów ACE, w których traci siłę i początkiem działania przeciwnadciśnieniowego szybkości.

Schemat dawkowania i wyboru dawki

Wszelkie analog „Loristy” wybiera się ściśle indywidualnie. Nie jest po prostu nie może być wyraźna zależność pomiędzy stopniem nadciśnienia i dawki leku. Mogą być obecne tylko w niektórych wzorców związanych z nasilenia choroby. W nadciśnieniu tętniczym, pierwszy stopień już wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego można przypisać 12,5 lub 25 mg „Loristy” dziennie. Wraz ze wzrostem stopnia nadciśnienia i rosnące dawki.

W przygotowaniu „Losartan” cenę – to jest najmniej istotnym czynnikiem przy wyborze konkretnej nazwy handlowej. Zawsze ważne tylko dawkowania. I może wynieść do 200 mg na dobę w dwóch dawkach podzielonych. Kryterium skuteczności leczenia – odpowiedni poziom ciśnienia krwi. Gdy skurczowe ciśnienie krwi podczas zabiegu nie wzrośnie powyżej 140 ° C, podanej dawki leku, wystarczającej do leczenia.

W przypadku CHF oraz brak nadciśnienia powołania inhibitorów ACE lub ARB jest również niezbędne w celu zahamowania procesów włóknienia mięśnia sercowego. W tym przypadku, lek jest przypisany do maksymalnej tolerowanej dawce. Jest miareczkowano w zależności od poziomu ciśnienia, więc nie spadnie poniżej 110.

skutki uboczne

Lek „Lorista” wpływ na biologiczne mechanizmy regulacji ciśnienia, a więc ma pewne skutki uboczne. Część z nich jest spowodowana również toksyczne dla wątroby, układu krwiotwórczego. Najczęstszym, czyli wpływa około 1,7% pacjentów, działania niepożądane: ból w górnej części brzucha, zmęczenie i osłabienie, rozwoju obrzęk twarzy i kończyn. Dla porównania, występowanie odpowiedzi placebo skorelowana z częstotliwością tych efektów ubocznych, w wyniku której wytwarzanie jest uważane za bezpieczniejsze warunkowo.

„Lorista” rzadkie, czyli 1% przypadków, przyczyną palpitacji serca. 2% pacjentów mają tendencję do narzekania rozwoju biegunki po zażyciu leku, „losartan”. Cena takich obserwacji jest bardzo niska, ponieważ liczba takich przypadków jest minimalne. Nawiasem mówiąc, nawet bez stosowania leków, ale tylko ze względu na biegunkę i niestrawność opracowany placebo u 1,9% pacjentów.

Rzadko, co najmniej 1 na 100 pacjentów odnotowano pojawienie się bólu mięśni, bólu pleców, rozwój skurcze mięśniowe. Stan ten nie jest sklasyfikowany jako miopatii spowodowanej przez użycie „losartanu”. Jest to ogólna reakcja, co obserwowano również w grupie kontrolnej. Lek jest dobrze tolerowany naprawdę dużo łatwiejsze niż „Lorista H” i „Lorista” ND „, ponieważ ich skutki uboczne obejmują te warunki, które są spowodowane dodatkowo hydrochlorotiazyd. Mimo to, wszystkie trzy opcje „Loristy” Bezpieczne i ważne w praktyce terapeutycznej.

Przeciwwskazania

Wszystkie analogi „Loristy” i „Cozaar”, w tym „Lozap” instrukcji (cena określona poniżej) zakazuje stosowania w następujących sytuacjach:

 • w rozwoju reakcji alergicznej na każdy z preparatów zawierających losartan „”;

 • dzieci w wieku poniżej 18 lat ze względu na niesprawdzonych korzyści i nieznanych skutków ubocznych u tych pacjentów;

 • w okresie ciąży i laktacji.

U pacjentów z uszkodzeniami nerek dostępnych leków „Lorista” może być stosowana, gdyż poprawia nerkowego przepływu krwi, nerki, powoduje efekt. Również „losartan” jest mdłe, ale korzystny efekt: przyspiesza wydalanie kwasu moczowego, niż spowolnić rozwój zaostrzeń dny moczanowej. Jest jednak stosować ostrożnie w niewydolności wątroby. Ten stan kliniczny jest uważane za względne przeciwwskazanie.

funkcje odbioru

Lek „Lorista”, „Lozap”, „Bloktran«»Cozaar«»Vazotenz” cena jest inna, ale podobne cechy aplikacji. W szczególności lek jest przyjmowany raz na dobry stopień kontroli ciśnienia lub w niskim zwiększanie. Jeżeli nadciśnienie jest ciężka, z częstymi podjazdach, to wymaga użycia „losartanu” dwukrotnie. Pożądane jest zawsze stosować lek w tym samym czasie, co zwiększa stopień kontroli ciśnienia i prognozowania przebiegu choroby.

Lek „Lorista” może być przyjmowany niezależnie od posiłków, popijając odpowiednią ilość wody. W podstawowej przypisanie jego przeciwnadciśnieniowy rozwija się stopniowo i osiąga szczyt dopiero po 1-2 tygodniach. W tym „losartanu” i innych (ARB) blokery receptora angiotensyny znacznie gorsze inhibitorów ACE. Jednak ARB mają ważną cechę – nie ma skutków ubocznych, takich jak suchy kaszel z powodu nagromadzenia bradykininy. ARB charakteryzują się także przy braku efektu przeciwnadciśnieniowego działania ewakuacji, który jest charakterystyczny dla długotrwałego stosowania inhibitorów ACE.

wydanie

„Lorista” jest dostępny w tabletkach, z twardą skorupą. Dawkowanie określa się na podstawie masy „Losartan” obecną w jednej tabletce. Istnieją trzy opcje „Loristy” dawki 12,5, 25, 100 mg. stwierdzili również, i preparat łączy się w tym nazwą zawiera dwie substancje czynne „losartan” i „hydrochlorotiazyd”, która łączy się ze sobą. Są one dostępne w następujących dawkach:

 • 100 mg losartanu + 12,5 mg hydrochlorotiazydu – przygotowanie "Lorista H100";

 • 50 mg losartan 12,5 mg hydrochlorotiazydu + – lek "Lorista H";

 • 100 mg losartanu + 25 mg hydrochlorotiazydu – preparat "Lorista ND".

W tabletkach, z podobną dawką sprzedaż oraz różnego rodzaju analogu „Loristy” przyjście do sieci aptek.

„Loristy» Cena

Lek „Lorista” cena waha się w niektórych regionach kraju. To zależy od charakterystyki podaży i dostępu do wdrożenia. Lek jest zawsze tańsze niż w miastach, w których znajdują się centra badań eksperckich i narkotyków. Ponieważ każdy z produktów leczniczych, niezależnie od tego, czy jest on importowany lub krajowej, musi przejść fazę testową w partii, to jest naturalne, że w kraju jest to tańsze w stolicy. W Moskwie, 30 tabletek leku „Lorista” cena jest następujący:

 • "Lorista 12,5 mg" wart 100-150 rubli;

 • "Lorista 25 mg" jest wart 160-210 rubli;

 • "Lorista 50 mg" jest wart 180-270 rubli;

 • "Lorista 100 mg" – 270-330 rubli;

 • "Lorista H" (50 mg), – 250-300 rubli.

Preparat ciśnienie „Lorista” pakowane do 30, 60 lub 90 tabletek. Pacjenci, u których lek pomaga skutecznie kontrolować nadciśnienie, możliwe jest, aby nabyć duży pakiet. Jest to korzystne ekonomicznie, ponieważ trzy opakowania 30 tabletek są trzecią więcej niż jedno opakowanie zawierające 90 tabletek.

Tanie analogi „Loristy”

Firma KRKA jest przestrzegana konsumenta, ponieważ leki produkowane przez nią spełniają wymagania kliniczne. Jednak ich jakość jest udowodnione w badaniach biorównoważności do oryginalnego „losartan” – „Cozaar”. Jednakże, istnieją inne produkty zawierające „losartan”. W przygotowaniu „Lorista” analogi i substytuty mogą być tańsze. W przykładach "Vazotenz", "Bloktran", "Prezartan".

Analogiem najtańszej – „Bloktran”, który daje na złożoność postaci dawkowania, ale ma podobną skuteczność jak „Lorista”. „Vazotenz” nieco droższe niż „Bloktran”, chociaż prawie taka sama wydajność. Kryterium wyboru w tym przypadku jest przystępna. W tym samym czasie „drug” Bloktran odczyty identyczne do tych, żadnej analogi zawierające „losartan”. To jest naturalne.

odpowiedniki komercyjnych „Loristy”

Istnieje wiele leków, które zawierają „losartan” jako substancję czynną. Mają różne ceny i jakości. W tym przypadku wszelkie analogiem „Loristy”, ale narkotyków „Cozaar” jest nazwą rodzajową. „Lorista” – jest również licencjonowana kopia oryginalnego „losartanu” – z narkotykami „Cozaar”. Dlatego też, dla porównania, w oparciu o cenę i wydajność racjonalnie wziąć to oryginalny lek wyprodukowany przez szwajcarską firmę Merck Sharp & Dohme IDEA, Inc. Między partnerami handlowymi „Loristy” leki obecne trzy kategorie cenowe:

 • wyższa cena ( "Cozaar" "Amzaar" "Gizaar");

 • w przybliżeniu w tym samym cenę ( "losartan-Teva", "Losap" "Lorista" "Centaur");

 • tańsze leki ( "Losartan NAS", "Losartan-Richter", "Losartan Belmedpreparaty", "Prezartan", "Bloktran", "Vazotenz").

Preparaty Cena pierwsza kategoria wynosi 500-1000 rubli za opakowanie tabletek o zawartości 30 „losartanu” 100 i 50 mg. Preparaty złożone zawierające 25 lub 12,5 mg hydrochlorotiazydu „” razem z 100 i 50 mg „losartanu”, odpowiednio, około 800-1000 rubli dla 30 tabletek.

Przygotowania średniej półki z grubsza odpowiadają cenie „Loriste”. Wszelkie takie analogi „Loristy” mieści się w zakresie 300-600 rubli cen, w zależności od dawki i połączenie z „hydrochlorotiazyd.” A produkty niższej cenie są warte nawet 300 – 400 rubli, które są potrzebne do miesięcznego leczenia.

Najbardziej opłacalne jest lekiem "Lorista", "Centaur", "Lozap" "Losartan National Academy of Sciences". Wśród dostępnych rozwiązań w cenie, która jest lepsze leki. Bezwarunkowy ulubionym każdej pochodna „losartanu” – przygotowanie „Cozaar”, który jest oryginalny. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej skuteczności, „losartanu” jako leków przeciwnadciśnieniowych.

Liczba specjalistów

Eksperci są dość dobrze na lek „Lorista”, ponieważ jego skuteczność udowodniono w badaniach biorównoważności „Cozaar”. Ponieważ zakłada się, że „Lorista” – jest tańszy oryginalny „Cozaar”. Pozytywne informacje zwrotne od specjalistów były zasłużone powodu braku skuteczności działania przeciwnadciśnieniowego ucieczki. Jednak lek, istnieją wady klasy blokerów receptora angiotensyny. Ich efekt jest powolny, co zapobiega natychmiast przystąpić do leczenia nadciśnienia lub wysokich uprawnień do stosowania leku podczas kryzysów.

Referencje

Przy stałej czasowej, pacjenci zgłaszali niewielką liczbę skutków ubocznych, nie różnią się od danych statystycznych podanych w załączonej instrukcji. Lek ten jest dobrze i równomiernie kontrolowania ciśnienia krwi, z powodu, który znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo kryzysowych. Ponadto, pacjenci płci męskiej poinformował, że „Lorista” nie zmniejsza moc, jak w przypadku inhibitorów ACE. Ogólnie rzecz biorąc, „Lorista” charakteryzuje się tym, niezawodny i bezpieczny sposób leczenia nadciśnienia.