390 Shares 6135 views

Choroba Kellera w chłopców i dziewcząt

U niektórych dzieci, z powodu kontuzji stopy, nosić niewygodne buty o niskiej jakości surowca, nie pasuje, albo płaskostopie może powodować martwicę kości gąbczastej. To choroba, która została wywołana choroba Keller może objawiać się przewlekle, powodując mikrozłamania kości.


Oprócz tych powodów choroba Kellera mogą być spowodowane zaburzeniami krążenia powstających przy urodzeniu lub nieprawidłowego metabolizmu w organizmie.

Krew nie wpływa do uszkodzonej powierzchni, pozbawiając kość zasilania, co pozwala na jej martwicy (zgorzel).

choroba Kellera, w zależności od miejsca martwicą, może mieć dwa warianty, z których jeden jest powszechny u chłopców, a drugi – w dziewcząt.

Choroba Kellera 1, który obserwuje się u chłopców odmiennie osteochondropatii zwany kości łódkowatej kości stopy. Choroba rozpoczyna się wraz z pojawieniem się obrzęk w górnej części stopy. Z biegiem czasu, ból pojawia się nie tylko na dotyk, ale również podczas chodzenia. Aby uniknąć bólu, chłopiec zaczyna skręcać nogę w trakcie ruchu, koncentrując się na zewnętrznej części stopy. Choroba może rozwijać się od kilku tygodni do kilku lat. Często może występować w pierwszym etapie ból choroby.

Leczenie składa się ze sztywnego mocowania chorej kończyny z tynkiem, aby zapewnić prawidłową pozycję i zmniejszyć obciążenie stopy. Obsada może zostać nałożona na tydzień lub miesiąc. Po tynk zostaną usunięte, zakazane skakanie, bieganie, ćwiczenia nogę. Pożądane jest, aby zapewnić maksymalny komfort. Ponieważ procedury wsparcia mogą być przypisane do stopy lub podudzia masażu. Noszenie wkładek ortopedycznych wymagane. Czasie leczenia pozwala pozbyć się choroby, w celu przywrócenia kości. Tylko bardzo zaniedbane choroby mogą wymagać operacji.

Choroba Kellera 2, który jest bardziej powszechne u dziewczynek, to osteohondropatija głowy drugiej i trzeciej kości śródstopia stopy. Charakteryzuje się występowaniem obrzęków w miejscu uszkodzenia. Z biegiem czasu, ból, początkowo występuje tylko w badaniu palpacyjnym, wzmacniany podczas chodzenia, szczególnie na nierównym terenie. choroba Kellera zapobiega dziewczyny chodzić w butach z miękkimi podeszwami. Rozwija kalectwo, palec, usytuowany w uszkodzonym obszarze jest skrócony, może zmienić swój kształt.

Do dwóch lat choroby mogą rozwijać się bezobjawowo lub prawie niezauważalnie.

Keller 2 choroby, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, zbyt, to jest uleczalne.

Rannych kończyny umieszczone bagażnik tynku do czterech tygodni. Po zdjęciu osłony zalecany do kąpieli stóp, ortezy lub buty, łuk wspiera. Obowiązkowe masuje nogi i stopy. stres fizyczny na nodze powinno być minimalne. Leczenie chirurgiczne jest wskazane tylko w najcięższych przypadkach.

W leczeniu chorób obu gatunków innych niż gips zalecane sobie zastrzyk kwasu nikotynowego, co poprawia reakcji utleniania-redukcji, inne witaminy. Ponadto wyznaczony elektroforezy UHF z chlorku wapnia lub przeciwbólowe magnetoterapią.

X-ray stosowane do diagnozowania kończyn osteochondropatii.

Choroba Kellera można uniknąć, a to nie jest bardzo trudne. zaleca się:

  • tylko nosić wygodne buty jego wielkość. Większość buty nie rozwiąże nogę, co może prowadzić do powstania szkody. Mały lub mocno krążenie krwi. Konsekwencje i to, a inny może być choroba Keller;
  • dawkowanie obciążenia na nogach;
  • skonsultować się z lekarzem w przypadku pierwszych oznak urazu lub innych uszkodzeń stopy;
  • terminowe uczta deformacje stóp, wynikające z różnych przyczyn.