294 Shares 6202 views

Uważamy, ile klawiszy fortepianu był i jest dzisiaj

W teorii muzyki, istnieje tak wiele ciekawych pytań, odpowiedzi na które czasami nie wiem nawet sami muzycy. Na przykład, kilka osób, zastanowić się, jak wielu klawiszy fortepianu, a dlaczego tak się dzieje, że jedno narzędzie ma szerszą skalę niż inne. Dlatego dziś postaramy się to rozwiązać raz na zawsze zapamiętać, co wszystko sama ilość muzyki musimy grać i dlaczego.


Długość narzędzia skalę i wiek

Piano – instrument klawiszowy-strunowy , że ma wielu poprzedników. Są wśród nich najbardziej znany – klawesyn i klawikord. Pojawiły się one na planecie około 13 wieku, a ich skala długość była znacznie mniejsza niż w nowoczesnych analogowych. Kiedy bliżej do 18 wieku, ludzkość stworzyła pierwszy fortepian, jego parametry i charakterystyki dźwięku są znacznie szersze. klawisze fortepianu sami stają się coraz bardziej, a także zmienił strukturę każdej oktawie. Pojawiają się nowe dźwięki, nowe półtony które sprawiają, że muzyka zaczęły brzmieć bardziej pełne i piękne. A odpowiadając na pytanie o ile klawisze fortepianu był w tych latach, możemy powiedzieć, że ich liczba wynosiła 85.

Jak policzyć klawisze fortepianu?

Jak wiadomo dla wszystkich muzyków, każdy instrument klawiszowy-strunowe bazuje na oktawę, czyli jego skala jest umownie podzielona na sekcje, z których każda ma siedem dźwięków. Jednak należy pamiętać, że w tym przypadku koszt obejmuje tylko tych informacji, które są w zgodzie z białymi klawiszami, natomiast atrament pozostaje na stworzenie harmonii harmonicznych i melodycznych. Tak więc, biorąc pod uwagę liczbę oktaw, i mnożąc tę liczbę przez siedem, wiemy jak wiele białe klawisze od fortepianu. Cóż, liczą się: w całości na dowolnym dostępnym instrumentem kontroktava, duże, małe, pierwszy, drugi, trzeci i czwarty. Często jednak znaleźć dodatkowe notatki na dnie (3-4) oraz w górnej części skali. W sumie liczba zwojów 49 +/- 6, czyli około 55 białe klawisze.

Przystępujemy do liczenia czarny

Aby poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Ile klawisze fortepianu, konieczne jest również, aby policzyć czarny i dodać dwa wskaźniki. Robi to jest podobna, koncentrując się na liczbie oktaw. W tym przypadku, każdy z nich będzie pięć czarne dźwięki, w sumie 35 zakrętów i +/- 2 lub trzy dźwięki w sumie 37. 55 + 37 92. Należy jednak pamiętać, że liczba ta jest bardzo szorstki. W niektórych przypadkach, klawisze fortepianu tworzą kompletny jedną piątą oktawy (najwyższy), a czasami prawie do dna dopiskiem „zrobić” pochodzi subkontroktava. Podobnie, istnieją narzędzia, które nie w pełni się jeszcze czwartą oktawę i kontroktava. Wtedy liczba kluczy pianino może się wahać od 85 do 88 dźwięków.

Jak liczbę dźwięków w grze na muzyków

Jak wskazano powyżej, ilość muzyki na fortepianie mogą być bardzo różne. Wagi zarówno osiągnąć najwyższą pozycję, a najniższy. Jednak to w żaden sposób nie wpływa na jakość i piękno muzyki wykonywanej. Faktem jest, że w dawnych czasach, wszyscy członkowie Clavier (tak zwane instrumenty klawiszowe-strunowe) miał znacznie mniejszą skalę i kompozytorów, którzy napisali na nich swoje dzieła, nie mogli po prostu wyjść z obecnego numeru. Więc dzisiaj, grając sonaty i fantazje Mozarta, Chopina, Haendla i innych klasyków, nie będzie doświadczyć „braki” w górnej lub dolnej części fortepianu. Wyjątkiem mogą być prace pisane przez współczesnych kompozytorów. Jednak większość z nich nie może być wykonywane na klawiaturze gdzie dźwięk zmienia wysokość zupełnie inny sposób.

Krótka dygresja na fortepianie

Ci, którzy są zainteresowani w muzyce, to będzie ciekawy wiedzieć. Wiele osób uważa, że sam klucz jest sama w sobie źródłem dźwięku w instrumencie. W rzeczywistości, urządzenie z dowolnego fortepianu jest o wiele trudniejsze, a klucz w tym przypadku służy jedynie jako dźwigni. Za przednim pokładzie każdego z nich zrobili młotek, który z kolei strajki na trzech strunach. Co trzy struny dostrojone do dźwięku, który pozwala, aby uczynić go bardziej kompletny i bogaty. Różnica w dźwięku pomiędzy każdym z trzech następujących ciągów tonu. Oznacza to, że są one rozmieszczone w sposób jednolity, niezależnie od tego, czy uderzyć oni The Black Keys lub białe, które, ściśle mówiąc, nie na fortepianie, jak możemy sobie wyobrazić, że jest.

Czy długość skali wpływa pełnię dźwięku?

Nawet jeśli wiemy, jak wiele klawiszy fortepianu i jak one działają, pozostaje pytanie, czy to ma jakieś znaczenie, jeśli chodzi o wielkość i odtwarzania dźwięczności. Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – nie. Jakość i wytrzymałość dźwięku wpływ na długość i grubość strun, które są rozciągane w narzędziu masy udarowej, a intensywnością, z którą uderzają na sznurkiem i konstrukcję narzędzia. Na pewno zauważyłeś, że koncerty są używane fortepiany (gdzie łańcuchy są rozciągnięte równolegle do ziemi, a są one bardzo długo), ale w domu iw szkołach muzycznych gramy na fortepianie, gdzie każdy łańcuch jest zamontowany pionowo. Jest on dołączony lub zmniejszać siłę dźwięku, ale nie liczbę kluczy.