561 Shares 9549 views

Steamer – co to jest? Jaki jest parowiec na jednostki żywienia? Jaki jest parowiec combi gaz? Co to znaczy morze parowiec?

Steamer – co to jest? Jest to uniwersalny sprzęt termiczny. Sama nazwa wyjaśnia zasadę jego pracy – połączenie pary i konwekcji. Konwekcji – jest to proces gotowania pod wpływem przepływu strumieni gorącego powietrza. Dzięki tej żywności skręca jednakowo traktowani z ładnym skorupy.


Jaki jest parowiec na jednostki żywienia? Ważność zakupu

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (w porównaniu do piekarnika szafie przemysłowej), piec jest w stanie pełnić funkcje urządzenia, takie jak:

 • Piec konwekcyjny;
 • frytkownica;
 • parowiec;
 • piekarnik;
 • piece;
 • gotowania powierzchni ;
 • Garnek do gotowania żywności ;
 • Udowodnienie szafkę.

Ze względu na ustawienie biżuterii combi kucharze mogą przygotować posiłek o dowolnej złożoności. Jego obecność w profesjonalnej kuchni jest w stanie zaoszczędzić miejsce, cenny czas jest zawsze krótki, nerwy i pieniądze właścicielowi.

Liczbę półek załadowany w urządzeniu waha się od 3 do 20, a najbardziej popularny rozmiar rozmiar równoważny Gastronorm 1/1 (530 * 325 mm). O tym, jak wybrać parowiec, koncentrując się na swoich potrzebach, opiszemy tutaj punkty uważane zadania, które mają wykonać.

Rodzaj połączenia. Gazu lub energii elektrycznej?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń, wielofunkcyjna piecu (w zależności od modelu) może być podłączony do gazu i energii elektrycznej. Rozważyć plusy i minusy:

 • Jaki jest parowiec combi gaz? Sprzęt ten, który może być podłączony do cieczy lub gazu ziemnego, a nie energii elektrycznej. Takie urządzenia są droższe niż zwykłe jednostki przy 380, ale różnica w cenie bardzo szybko się zwraca, ponieważ gaz jest tańszy niż energia elektryczna.

 • Główną wadą – nie można być zawsze stosowane. Według przepisów sanitarnych nie pozwalają na wykorzystanie w instalacji gazowej w kuchni, jeśli pokój znajduje się w budynku mieszkalnym.

Do tej pory, parowiec combi gaz (co to jest i gdzie ma to zastosowanie, okazało się) może zapewnić swoim klientom europejskich marek. Rosyjscy producenci nie mają możliwość dostarczenia urządzenia gazowego operacyjny rynku stabilne. Wynika to z faktu, że końcowe urządzenia muszą być zgodne z normami CE i posiada certyfikat bezpieczeństwa gazowego. Jeśli spełniasz wszystkie warunki produkcji, ostateczna cena sprzętu Rosyjskiej nie będzie mniejsza niż w Europie. W takich warunkach bardzo trudno jest konkurować, jako główny atut rosyjskiej combi – ceny i pełnym pakietem niezbędnych dokumentów.

Klasyczny lub wydajność „morze”

Praktycznie każda nazwa urządzenia przemysłowe ma „morskiego” odmianę. Nie, to nie znaczy, że jest on sporządzony yakorkami i umywalki. Marine Equipment – silniejsze, bardziej niezawodne, w stanie dokonać długi pobyt na statku na pełnym morzu lub brzegowych bez utraty wydajności. Co to znaczy, morze-parowego w kontekście:

 • funkcjonują warunki Natomiast w temperaturach otoczenia;
 • funkcjonowanie w warunkach wysokiej wilgotności powietrza;
 • Dodatkowe wytrzymałość metalu, która zapobiega korozji;
 • ignorując drgań;
 • silne przywiązanie do podłogi.

Dla wszystkich będzie to miało ryczałtu do zapłacenia górną 20% pieca konwekcyjno-parowego w wersji klasycznej i dostać sprzęt, który nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Urządzenia z Rosji. abat

A oto one – faworytami zamówień publicznych. Abat combi firma doskonale manifestować w średnim obciążeniu. No, gdzie proste posiłki bez twierdząc, że jest szczególnym wyzwaniem. W swojej linii modeli posiada 2 rodzaje parowania:

 • Combi wtryskowego. Przy 6 145 (000) 10 (167 i 000) rozmiarze 1/1 poziomach. Odparowanie wtryskowe typu charakteryzuje się tym, że uzyskuje się przez wtrysk wody, uprzednio ogrzanej do komory procesowej. To komplikuje realizację funkcji takich jak „niskiej temperatury pary +”, inaczej określane jako „izolatory”, ale tani i niezawodny.

 • Dwufunkcyjny. Przy 6 175 000 (i) 10 197 000 (rb), rozmiar 1/1 poziomach. Działanie kotła typu charakteryzuje się tym, że para wodna jest wytwarzana oddzielnie i w ten sposób przedostaje się do komory roboczej. Zakres funkcji staje się coraz cenę – wyższą.

Sprzęt jest dobry dla wszystkich, z wyjątkiem możliwość pracy pod kątem zużycia – nie zaleca się w tym samym czasie, aby pobrać wszystkie przepisane poziomy.

Szczerze i skutecznie. Włoski sprzęt Unox

Kolejnym etapem ewolucji combi – Sprzęt włoska marka Unox. Tak, droższe, ale jakość jest warto. Widać to w ogóle – jako zespół, jako metal oraz zestaw funkcji. Rozróżnić modele:

 • Każdy model elektryczny ma brata bliźniaka „gaz”. Cena ostatnia jest większa o około 20%. urządzenia gazowe – co to jest? Powyższe informacje być dostosowana do potrzeb i warunków operacyjnych.
 • 3 (140 000) 5 (165 000), 7 (190 000), 10 (250 000), 20 (400 000) 1/1 rozmiaru tacki. Każdemu według jego potrzeb.
 • Z mechanicznej i elektronicznej kontroli typu. Pierwszym z nich jest dobra, ponieważ jest tańszy o 20 tysięcy na sekundę, wszystkie inne rzeczy są równe właściwości, a to jest trudniejsze do złamania. Drugim jest to stosowne, gdzie mówimy o skomplikowanych ustawień i drobnych, delikatnych potraw.

Steamer – to opinia Niemców. racjonalny

Parokonvetomaty tej marki mogą być umieszczone w Domu miar i wag. Idealnie odniesienie.

Cóż, bardzo, bardzo drogie. Ich nabycie jest uzasadnione, jeśli chodzi o haute cuisine i skalę. Typy to:

 • Z mechanicznymi kontroli combimaster 6 1/1 poziomach. Wydajność w 380 (550 000) i gazu (690 000 rubli).
 • Ze sterowaniem mechanicznym combimaster 10 1/1 poziomy. Wydajność w 380 (790 000 rubli) i gazu (890 000 rubli).
 • Ze sterowaniem mechanicznym combimaster 20 1/1 poziomy. Wykonanie tylko 380 rubli (1,6 mln).
 • Elektronicznie sterowany Rational SCC Senses 5 6 1/1 poziomy. Wydajność w 380 (780, 000) oraz gazu (930 000 rubli).
 • Elektronicznie sterowany Rational SCC 5 Senses 10 1/1 poziomy. Wydajność 380 do 1 100 000 (rb) i gazu (1 200 000 rb).
 • Elektronicznie sterowany Rational SCC 5 Senses 20 1/1 poziomy. Wykonanie zaledwie 380 (1,85 milionów rubli).

Lista możliwości jest nieskończona, więc możemy powiedzieć tylko jedno: Rational – jedna z nielicznych marek, które mogą wyraźnie jasno co parowiec. Co jest on zdolny prigototovit, która odróżnia go od innych przedstawicieli sprzętu cieplnej.

Parowiec na agencje rządowe kuchniach

Teraz idzie do przedszkola, szkoły, szpitale i domy dla osób starszych. Łączy ich to, że jedzenie na wszystkich etapach przygotowywania musi przejść ciężką kontrolę, o krok od zweryfikowanych trasach. Specyficzne jedzenie – limit tłuszczu, gotowanie na parze, pieczenie lub rozdrażnienia. Wszystko według kanonów zdrowego, delikatne traktowanie. Wszystko to jest w stanie zapewnić bezproblemowe pieca konwekcyjno-parowego. On jest w stanie wykonać 80% wszystkich operacji termicznych, które są wymagane w procesie gotowania. Unikalna kombinacja grzejniki i wentylatory, a jednocześnie pozwala gotować różne potrawy – od hamburgerów do sera zapiekanka, bez martwienia się o to, co pachnie można mieszać. Ze względu na skalibrowanym trybie gotowania, które gotuje zestaw przed załadowaniem tace, proces zajmuje mniej czasu, która nie tylko pozwala zachować większość witamin, ale także oszczędność czasu pracowników. Steamer (co to jest i gdzie ma to zastosowanie, jakie wskazano powyżej) jest obecnie wart prawie każda jednostka odżywianie w instytucji państwowej, które spełniają wszystkie wnioski o standardach zdrowotnych i routingu.

Stosunek popytu / cena „” w najbardziej odpowiedniego sprzętu, aby umieścić te obiekty Rosyjska marka ABAT, które wymienione powyżej. Jest łatwy w obsłudze, posiada wymagany pakiet dokumentacji i jest stosunkowo tani, ważne dla organizacji w państwie jest.

wynik

Musisz parowego w kuchni, czy też nie – to tylko ty. Może wydawać się, że lista jego praktycznych funkcji trochę słabe (tak, zdarza się), łatwiej jest umieścić grill tak piecu, ale z czasem będzie wracać do niego jako przedmiot wyjątkowej użyteczności. Więc parowiec – co to jest? Zdjęcia zostały przedstawione powyżej, i wszystko co powiedzieliśmy i wyjaśnia więcej niż jeden raz w tym artykule, ale ostatecznie upewnić się, że mamy rację, można tylko zobaczyć go w akcji. Odwiedzić kilka warsztatów, które regularnie zbierają przemysłowe Firmy oferujące sprzęt używany, a okaże się, że piec jednocześnie zaoszczędzić i zarobić.