167 Shares 8192 views

Pałac księżnej Gagarina na Krymie – człowiek-made pomnik wiecznej miłości

Piękno przyrody krymskiej i różnorodności krajobrazów są śpiewane przez wiele pokoleń poetów. To tu przez cały czas wolał budować swoją letnią rezydencję wszystkich tych, którzy mogli sobie na to pozwolić. Ze względu na tak dużą popularność kurortu na Krymie dziś szczyci się bogactwem zabytków. Wśród nich jest pałac księżnej Gagarina, wybudowany w Ałuszta w 1907 roku.

Piękna historia miłosna ze smutnym zakończeniem

Jako młoda księżniczka Orbeliani Taco różniły niesamowite piękno w połączeniu ze skromnością. Żonaty przedstawiciela rodziny szlacheckiej gruzińskiego księcia Aleksandra żonaty Gagarina, który służył jako adiutant gubernatora Kutaisi. nie było istotnej różnicy w wieku (ponad 20 lat) pomiędzy mężem i żoną, ale nikt blisko rodzina nie mogła wątpić w szczerość ich uczuć. Po ślubie Taco wziął nazwisko męża, i zmienił nazwę. Najbardziej znany jako Princess Anastasia Gagarin. Książę Gagarin obiecał swoją młodą piękną żonę, że wkrótce będą one przenieść się do swojej posiadłości na Krymie – Kuchuk Lambath i wybudował nowy pałac cesarski. Te sny nie ziściło. Książę Aleksander zginął trzy lata po ślubie. Pierwsze miesiące jego młodej wdowy był tak uszkodzony tym niespodziewanym smutkiem, że prawie nie wyjdzie z pokoju. Następnie zamknij księżniczka zaczęła ją pocieszać, przypominając, że kobieta ma tak niesamowite piękno i bogactwo, bez problemu będzie mógł znaleźć nowego męża. Prawdopodobnie te przekonania nie są zbyt zadowoleni Anastasia Davidovna. Wkrótce udał się do jednego z Kuchuk Lambath, gdzie następnie swój zbudował zamek, który dziś nazywamy „Pałac Księżniczka Gagarina”.

Budowa pałacu

Na Krymie, księżna Gagarin mieszkała większość swojego życia. Kobieta doprowadziła ustronne życie, nie wychodzić, ale w tym samym czasie udział w charytatywnej i pomocy potrzebującym. Anastasia Davidovna nigdy się nie ożenił i mieszkał całe życie sama. W 1902 roku, notując swój siedemdziesiątych urodzin, księżniczka postanowił zrealizować marzenie młodości. Do budowy pałacu-zamku został zaproszony Nikolai Krasnov – słynny architekt Jałcie. Został on wybrany malownicze miejsce niedaleko Cape Plaka i opracowała unikalny projekt. W 1907 roku pałac księżnej Gagarina została zakończona. Ale Anastasia Davidovna nigdy nie miał szansę żyć w zamku swoich marzeń. Księżna zmarła niemal natychmiast po zakończeniu pałacu, a to, wraz z inną własność dziedziczną siostrzenica Księżniczka Gagarina.

style i cechy architektoniczne budynków

Pałac księżnej Gagarina (Ałuszta) – wyjątkowa atrakcja dla Krymu. Nawet profesjonalni architekci nie zawsze jest w stanie jednoznacznie określić styl budynku. Budynek składa się z kilku części, maksymalnej wysokości – trzech piętrach. Pałac-zamek ma elementy romańskie, gotyckie, Empire. Nad głównym wejściem można zobaczyć herb Gagarin z napisem w języku łacińskim: „W dawnych czasach – moc!”. Wąskie okna pałacu przypominający luk w dekoracji fasad przedstawić imitację ściany twierdzy. W tym przypadku, budynek nie wygląda ponure, jasne barwy i bogate wykończenie sprawiają, że wygląda jak bajkowy zamek. Pałac księżnej Gagarina ozdobione specjalnym Chic: niemieckie płytki, włoskim marmurem weneckie lustra. Nie mniej bogate i wnętrza zostały zachowane do dziś części.

Współczesna historia pałacu księżnej Gagarina

Po śmierci Anastasia Gagarina bajkowy zamek odziedziczył siostrzenicy Elena Tarchan-Mouravi. W 1917 roku pałac upaństwowiono wraz z otaczającym go pięknym ogrodem i kilka innych budynków przeniesionych do nieruchomości kurortu. Ciekawostka – dziedziczka księżna Gagarin pozwolono żyć swoje życie w luksusowym zamku, podkreślając własny użytek dwóch pokoi. Sanatorium istnieje do dziś – swoją nazwę "The Rock". Pałac księżnej Gagarin jest teraz administracja sanatorium. Wewnątrz częściowo zachowanych zabytkowych wnętrzach znajduje się niewielki zbiór osobistych z rodziny szlacheckiej.

Jak dostać się do interesujących miejsc?

Zamek Księżniczka Gagarina bardzo interesujące dla turystów i wszystkich, bez wyjątku, miłośnicy dawnej architektury. Dokładny adres: Krym, Utes wieś, ul. Księżniczka Gagarina, 5 dniach na terytorium sanatorium jest wolny i bezpłatny. Ale żeby dostać się do środka pałacu nie działa, wycieczki nie są tu odbywają. Jednak i elewacji jest godne uwagi. To może być bardzo długi czas, aby podziwiać z zewnątrz pałacu księżnej Gagarina. Jak dostać się do tej atrakcji komunikacją miejską? Konieczne jest, aby dostać się do miejscowości Pushkino, położony między Jałcie i Ałuszta. Następnie można iść około 40 minut pieszo, poruszając się w kierunku sanatorium „Karasan” przed osiągnięciem go, zostaniesz przeniesiony do sanatorium „urwiska”. Przez transport publiczny powinien iść na autostradzie M18 (E105), rolka musi być w pobliżu miejscowości Pushkino w sanatorium „Karasan”.