603 Shares 7607 views

Solcoseril (żel oczny)

Solcoseril (żel oftalmiczny) chroni niedotlenienie tkanek lub brakiem substancji odżywczych. Preparat udział w przywracaniu prawidłowej funkcji tkanki w odwracalne zmiany i ułatwia gojenie uszkodzeń, zwiększenie, w tym samym czasie, jakość regeneracji.


Składnik aktywny leku Solcoseril (żel oczny) standaryzuje biologicznie lub chemicznie dializacyjny wytwarza się z krwi pobranej od zdrowych młodych cieląt. Składnika uzyskuje się poprzez rozdzielenie i ultrafiltracji. W ten sposób, aktywna substancja farmaceutyczna Solcoseril (żel oczny) nie zawiera cząsteczki białka, i składa się z wielu produktów o niskiej masie cząsteczkowej, które wywodzą się z komórek i surowicy krwi zwierząt. Składniki te obejmują aminokwasy, elektrolity, nukleozydy pośredni metabolizm tłuszczu żywności i węglowodany, oligopeptydy i nukleotydów.

Skuteczność klinicznego podawania leku powodowane synergizm wszystkich jego części składowych.

Solcoseril (żel oczny) wiąże się z leków przeznaczonych specjalnie do stosowania w leczeniu rozmaitych uszkodzeń rogówki, szczególnie zrębu. Wynika to ze zdolności leku do zmniejszenia ryzyka powstawania blizn i poprawy procesów regeneracyjnych.

Preparat ma konsystencję żelu, ze względu na obecność w jego skład karboksymetylocelulozy. Obecność soli sodowej zapewniają ulepszone właściwości adhezyjne leku, który promuje równomierne i trwałe pokrycie rogówki. W związku z tym istnieje ciągłe wnikanie substancji czynnej do tkanki.

Solcoseryl preparat do oczu do stosowania mechanicznego uszkodzenia spojówki i rogówki (z nadżerek lub urazu), aby promować gojenie się blizn po zabiegach chirurgicznych. Lek jest bardzo skuteczne oparzeń termicznych, chemicznych (z narażenia na działanie kwasów i zasad), promieniowe (z narażenia na działanie promieniowania rentgenowskiego, promieniowania ultrafioletowego i inne typy promieniowania małej długości fali). Lek jest wskazany owrzodzenia rogówki, zapalenie rogówki (wirusowe, bakteryjne lub grzybicze etiologii) podczas epitelizacją w połączeniu z antybiotykami, środkami przeciwgrzybiczymi i przeciwwirusowe; dystrofię rogówki o różnej genezie (w tym na lagoftalmicheskom, neuroparalityczna rogówki, „sucha” rogówki, pęcherzowy rogówki). Lek stosuje się w okresie adaptacji do miękkich lub twardych soczewek kontaktowych , aby zmniejszyć czas trwania i poprawy tolerancji.

Według podsumowania, zalecana dawka leku – dzień kropla po cztery razy. Lekarz może wybrać inny schemat aplikacji.

W ciężkich przypadkach dopuszcza (z pozwoleniem lekarza) użycie żelu co godzinę po jednej kropli. W przypadku korzystania z innych środków okulistycznych luka między zakropleniu musi być nie mniej niż piętnaście minut.

Przy użyciu leku w okresie adaptacji w odniesieniu do sztywnego żelu soczewek stosuje się bezpośrednio na jego powierzchni, przed zainstalowaniem i po usunięciu w worku spojówkowym.

W przypadku podawania leku nie powinny stykać się rurkę końca palca.

W dostosowaniu się do miękkich soczewek Solcoseril stosować wieczorem po ich usunięciu.

Po nałożeniu muszą być szczelnie zamkniętej rurze.

Zwykle, lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Po nałożeniu, lekkie pieczenie, które jest przejawem krótkoterminowej i nie jest uważane za powód do odrzucenia leku.

W okresie ciąży i karmienia piersią przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Po użyciu leku okulistycznego zmian Solcoseryl ocen żelu, w przeważającej części, pozytywne. Jest to powodowane przez szeroki zakres działania leku i jego względnej ceną. Jednak przed zastosowaniem zapoznać się z adnotacją na lek jest potrzebny.