363 Shares 6177 views

Prenatalnej i poporodowej rozwój dziecka

Pragnienie posiadania dzieci powinny mieć znaczenie z obu rodziców. Przyszła mama jest przydatna nie tylko wiedzą o nadchodzących zmianach w organizmie, ale także czytać jak najwięcej informacji o prenatalnej i poporodowej rozwoju dziecka.


przed porodem

Prenatalnej lub rozwój noworodka, które trwa średnio 280 dni (40 tygodni) zazwyczaj składa się z trzech etapów:

  • W początkowej fazie. Jest to pierwszy tydzień rozwój zapłodnienia wszczepieniem zarodka w błonie śluzowej macicy.
  • Embrionalnym. W ciągu najbliższych siedmiu tygodni, jest tworzenie wszystkich układów i narządów. Podstawowym pożywieniem dla dziecka to substancje dostarczane z krwią matki. W trzecim tygodniu kładzie naczynia krwionośne, przednercze (przednercze) i serce. Po następnych siedem dni zakończeniu tworzenia wątroby, żołądka, płuc, trzustki, gruczołów dokrewnych, jak również pierwszorzędowe nerkowych zawiązków stopy i dłonie. W piątym tygodniu zarodek rozwija się do płuc i oskrzeli, utworzoną odbytnicy, raka pęcherza moczowego. Po dwóch tygodniach, nie jest intensywny wzrost głowy, widać oczu i uszu, palców i paznokcie.
  • Faza płodowa. Począwszy od dziewiątego tygodnia ciąży aż do narodzin, dziecko przybiera na wadze i rośnie w rozmiarze, kontynuuje dojrzewanie i rozwój układów i narządów.

Koncerty muzyki klasycznej

Do niedawna pomysł, aby rozważyć wiek dziecka od poczęcia wydawało zupełnie szalone, ale dziś naukowcy nie są tak sceptyczni.

Badania pokazują, że dziecko może być nauczane w łonie matki. Najlepszym sposobem, aby stymulować embrion jest odtwarzanie muzyki klasycznej.

Prawie natychmiast po zapłodnieniu zaczyna się rozwijać okruchy mózgu i liczby komórek w mózgu jest utworzony przez koniec piątego miesiąca, będzie taka sama przez cały okres po urodzeniu. Ze zwiększoną prenatalnego rozwoju komórek za pośrednictwem połączeń komórka-komórka.

stymulacja komórek za pośrednictwem muzyki klasycznej zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju inteligencji. Ponadto, w okresie poporodowym takie dzieci są łatwiejsze do opanowania i nawet zacząć mówić kilka miesięcy wcześniej niż rówieśnicy.

po urodzeniu

Okres poporodowy nazywa się czas od narodzin do śmierci. W pediatrii jest akceptowane przeznaczyć następujące etapy rozwoju poporodowego:

1. W pierwszym miesiącu po urodzeniu – okresie noworodkowym.

2. począwszy od drugiego miesiąca do jednego roku – niemowlęctwa.

3. Drugi rok życia – później dzieciństwa.

4. Między dwóch do sześciu lat – najmłodszym wieku dziecka (w wieku przedszkolnym).

5. 6-10 lat (dziewczęta) oraz 6-12 lat (chłopcy) – okres szkolny.

pierwszy miesiąc

W ciągu pierwszych 28 dni życia dziecka są kardynalne zmiany. Będziemy wyjaśniać szczegółowo o cechach okresie noworodkowym:

  1. Fizjologiczna utrata masy ciała. Pediatricians znaczy normalnego utratę wagi aż do 10% w ciągu pierwszych pięciu dni.
  2. Zaraz po urodzeniu, dzieci mają wyszukiwarki, ssanie, chwytając odruch i silnik.
  3. W ciągu pierwszych miesięcy życia, mięśnie są w dobrej kondycji, a ciało automatycznie zajmuje pozycję płodu. Hypertonus zwykle ustępują po dwóch lub trzech miesięcy.
  4. Liczba wypróżnień zależy od częstotliwości karmienia. Pierwsze dwa dni jelita stoi smółki.
  5. Większość czasu dzieci spędzają we śnie – mogą spać do 22 godzin dziennie.

Rozdzielenie matki i dziecka podczas porodu, oczywiście, wpływa na stan psychiczny dziecka we wczesnym okresie poporodowym. Jednak utrzymując stały kontakt, tym etapie odbywa się bez poważnych konsekwencji.

Co do jedzenia, WHO i pediatrów na całym świecie wierzą, że mleko matki jest idealnym diety, szczególnie dla niemowląt. Liczba i częstotliwość karmienia są lepiej pozostawić do uznania dziecka.

Od miesiąca do jednego roku

Wyobraź sobie, co trudne zadanie przed dziecka w pierwszym roku życia. Początkowo dziecko uczy się trzymać głowę, potem raczkować i siadać, wstawać, chodzić, obiektów chwycić. Tworzenie zdolności motorycznych u dzieci w okresie poporodowym rozwoju pozwala im się zdobyć jak najwięcej informacji o świecie.

Pierwsze próby przechwytywania i trzymanie przedmiotu pojawić się już w ciągu 3-4 miesięcy. Dla takiego światła garnitur szkolenia i hałaśliwych grzechotki. W tym wieku dzieci zaczynają rozumieć związek pewnych ruchów i pojawiające się w tych samych dźwięków.

Na około 6-7 miesięcy niemowlęta otworzyć niezależny sposób poruszania się w przestrzeni – indeksowania. Po pewnym czasie, starają się wstać na nogi i podjąć pierwsze kroki, a także aktywne uczestnictwo dorosłych niekoniecznie skorzystają tego złożonego procesu.

Pod koniec niemowlęctwa dziecko próbuje naśladować dorosłych w manipulowania obiektami: przynosi kubek do ust, rzuca maszyna, powala na bębnie.

dwa lata

W ciągu pierwszego roku życia niemowlę przywiązane do matki, ale rozwój w okresie poporodowym, dodaje pewności siebie. W ciągu 12 miesięcy dziecko jest już w stanie chodzić i walczy o niepodległość. Rodzice są zaskoczeni, aby znaleźć czas, kiedy dziecko przestaje się poddać ich woli i staje się osobą z ich pragnieniami.

Rozwój dziecka w późnym okresie niemowlęctwa towarzyszy powstawanie charakter i jest bardzo szybkim tempie. Mały badacz spokojny tylko w czasie snu, a cała resztę czasu po prostu nie usiedzieć.

Do dwóch lat dziecko gromadzi słownictwo pasywne i nauczyć się rozumieć mowę potoczną, że po pewnym czasie zaczynają mówić własnym zakresie.

Nie jest tajemnicą, że dzieci mogą rozwijać na różne sposoby. Istnieją jednak przypadki, w których zasada „cały czas” Lepiej jest nie do wykorzystania w okresie poporodowym. Należy skonsultować się ze specjalistą, jeśli dziecko po półtora roku nie ruszył ani grać proste gry, po dwóch latach nie powiedzieć słowo lub nie reagują na dłuższej nieobecności matki (opiekuna osoby dorosłej).

Od 3 do 5 lat

Poporodowy rozwój dziecka jest często towarzyszą kryzysy, a pierwszy najbliższych trzech lat. Aby zastąpić pozycję „my” pochodzi niezależny „ja”, które zmienia nastawienie do wszystkiego wokół dziecka. Zamiast światem przedmiotów główne zainteresowanie teraz reprezentuje świat mężczyzn.

Młodszy wieku przedszkolnym jest rozwój działań w zakresie komunikacji, percepcji społecznej i funkcji mowy, a także wyobraźnię i twórcze myślenie.

W szóstym roku życia, możemy docenić indywidualności i charakteru dziecka. Z pomocą wyobraźni dziecka jest dosłownie maluje swoje życie w jasnych kolorach. Eksperci uważają, że rysunki dla dzieci w wieku przedszkolnym – to relacja z wewnętrznym świecie młodego artysty.

Bliżej do okresu szkolnego dziecko jest dobrze zorientowany w czasie i przestrzeni, w codziennych rzeczy i relacji między ludźmi.

Od 6 do 10 lat

O gotowości społecznej szkoły mówi przejawem kryzysu 6-7 lat. Dziecko próbuje zrozumieć swoje miejsce w złożonych relacjach społecznych, jest oddzielenie wewnętrznego i zewnętrznego świata.

W pierwszych latach szkolnych znaczące zmiany ulegają pamięć i percepcję. Aktywność wiodącym staje się uczy, istnieją inne obowiązki i procedury.

Studenci ukazujące osobowość i zainteresowania w konkursie. Są aktywne, dociekliwy i pełen energii. Dzieci ważne jest, aby zobaczyć dobry przykład na naszych oczach: miłość rodziców, przyjazna atmosfera, chęć pomocy i wzajemnego szacunku.