100 Shares 1718 views

Zanikowe coleitis: Objawy i leczenie kobiet, zwłaszcza zaburzeń

Wiele z płci pięknej usłyszeć od swojego ginekologa zdiagnozowano zanikowego coleitis. Objawy i leczenie kobiet – że powinniśmy o tym wiedzieć? Mogą wystąpić poważne komplikacje?


Każde z tych pytań wymaga szczegółowego wyjaśnienia kobieta mogła prawidłowo zapewnić leczenie i uniknąć poważnych chorób układu rozrodczego.

Co jest zanikowe coleitis?

W medycynie, to może mieć kilka nazw: starczy, po menopauzie zapalenie pochwy – to proces zapalny w błonie śluzowej pochwy. Jak pokazują statystyki medycznej, w okresie menopauzy, co druga kobieta słyszy od lekarza to rozczarowujące diagnostycznym. Co szósty w wieku rozrodczym wiedzieć jakie zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet.

Przyczyny zapalenia pochwy

Zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet, przyczyny choroby są bezpośrednio dotknięte przez zmiany hormonalne. Zasadniczo, kobiety zaczynają odczuwać zmiany w 3-6 lat po menopauzie. Co więcej, funkcje te są typowe dla naturalnego i do sztucznej menopauzy. Kobiety mogą dostać diagnozę wieku rozrodczym, jeśli przeszedł operację na jajnikach, przeszła chemioterapię lub radioterapię.

Ponieważ organizm traci równowagę na rozwój żeńskich hormonów – estrogenów, można uruchomić następujące zmiany:

 • zakłócony naturalny proces proliferacji nabłonka pochwy czasem będzie zminimalizowane;
 • z powodu braku pełnej aktualizacji śluzu wyczerpany;
 • rozpocząć przerywany pochwy pracę gruczołów, które prowokuje suchość;
 • bakterie kwasu mlekowego, które utrzymują normalną pH pochwy staje się niższa, co prowadzi do zaburzenia mikroflory;
 • Ściany śluzowe się podatne pojawia suchość;
 • Zaczyna aktywnie rozmnażać patogenną mikroflorę, więc wszelkie bakterie z zewnątrz łatwo przenikać i adaptacji.

Mechanizm infekcji łączenia

Biorąc pod uwagę, że kobiety zaburza normalną czynność błony śluzowej jest zminimalizowane naturalną ochronę, bakterie mogą być przymocowane przy najmniejszym mikrourazów. Wiele kobiet błędnie sądzi, że jeśli nie są one aktywne seksualnie, masz infekcję lub mikrourazy nie może. mogą występować naruszanie śluzówki podczas medycznych procedur egzaminacyjnych.

Ginekolodzy twierdzą, że diagnoza „zanikowego coleitis” (objawy i leczenie kobiet zostaną opisane później) mogą być zasilane nie tylko z powodu kontuzji, ale również na nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny. Noszenie ubrań syntetycznych, ignorując rano i wieczorem sukienka – Najczęstszą przyczyną, która prowadzi do rozwoju procesów chorobowych u kobiet w starszym wieku.

Jakie są objawy wskazują na rozwój choroby?

Zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet, rozwój organizmów patogennych może być we wczesnych etapach w celu zidentyfikowania siebie. Wystarczy zwrócić uwagę na sygnały, które daje ciała.

Wśród najbardziej charakterystycznych przejawów lekarzy, o których mowa poniżej:

 • Ból. Przejawia się stale, a spokój i odpoczynek, zaniepokojony podczas oddawania moczu.
 • Upławy. Mają specyficzny zapach, kolor biały można zaobserwować zakrzepów.
 • Intensywny świąd w sromu.
 • Dyskomfort w regionie sromu podczas zabiegów higienicznych.
 • Ból, dyskomfort podczas współżycia.
 • Mimowolne odprowadzanie moczu z niewielkim wysiłkiem fizycznym.
 • Częste parcie na mocz, który spowodował zanik ściany pęcherza moczowego.
 • Na badania ginekologicznego lekarz zawsze widzi zapalny, czerwone błony śluzowej pochwy.
 • łonowej łysina, wskazujące na naruszenie hormonalnej tle.

Rozpoznanie choroby u kobiet

Aby nie być przed pytaniem, jaka jest zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet w okresie menopauzy, należy regularnie poddawać się badaniom miednicy. Taki monitoring powinien być systematyczny, co najmniej dwa razy w roku.

Diagnozowania rozwoju procesów zapalnych, możliwe jest za pomocą następujących metod:

 • Wziernik. Pozwoli to lekarz, aby zobaczyć stan zapalny błony śluzowej, obecność organizmów patogennych, określonego zrzutu, mikropęknięć.
 • rozmaz badania mikroskopowego. Tutaj lekarz będzie w stanie określić liczbę pochwy laski, białych krwinek, obecność drobnoustrojów chorobotwórczych.
 • Przeprowadzenie analizy cytologiczne.
 • Badanie równowagi pH w pochwie.
 • Szczegółowe kolposkopii. Analiza ta będzie ustalić poziom pH i zmiany zanikowe błony śluzowej, co przeszedł.

Niektórzy ginekolodzy przepisują dodatkowe testy dla chorób przenoszonych drogą płciową, a niektóre objawy choroby są podobne.

Jakie są możliwości leczenia oferowane przez współczesnej medycyny

Jeśli diagnoza „zanikowe coleitis” – objawy i leczenie u kobiet (narkotyki), oraz procedury naprawczej będą skoncentrowane na zapobieganiu nawrotom.

Współczesna medycyna może zaoferować dwie opcje Leczenie: hormonalnym i niehormonalnym.

hormonalna terapia

Podstawą tego procesu jest lokalny, a hormonalna terapia zastępcza. W trakcie terapii lek stosowany świece lub maści. Są one wprowadzone do pochwy przez 14 dni.

Równolegle do zastosowania plastrów lub tabletek do leczenia systemowego. Wpływ ten powinien zostać przeprowadzona w ciągu 5-6 lat. Wielu ginekologów praktykuje stosowanie fitoestrogenów. Naturalne pochodzenie tych środków pomaga szybko i sprawnie przywrócić równowagę hormonalną, ograniczyć nieprzyjemne objawy choroby.

Koniecznie przypisany leczenia przyczynowego. Ona nie jest walka z objawów i przyczyn choroby. W przypadku problemów z oddawaniem moczu uroseptiki może być zalecana, antybiotykami.

Jeśli zanikowe coleitis, przyczyny objawów i leczenia u kobiet, są związane z rakiem, przewlekłe patologiczne zmiany w układzie sercowo-naczyniowym może być zalecane tylko leczenie przeciwzapalne. Te kąpiele ziołowe, Bicze, która pomaga zmniejszyć stan zapalny i przywrócić naturalną mikroflorę pochwy.

Terapia niehormonalnym

Zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet, cechy przepływu, obecność chorób przewlekłych zmusiły lekarzy na całym świecie do poszukiwania możliwości terapii niehormonalne.

Do tej pory, okazało się, że terapia hormonalna jest przeciwwskazane waga, może spowodować rozwój raka piersi lub guzów w narządach rozrodczych.

Wśród niehormonalnych leków są bardzo popularne świece na podstawie nagietka. Ekstrakt z tej rośliny i pentadecylowy zawiera kwas salicylowy. Stosowanie tych iskry wywiera przeciwbakteryjne, gojenie się ran, działanie przeciwzapalne. Calendula również przyczynia się do uspokojenia ośrodkowego układu nerwowego, obniża wysokie ciśnienie krwi.

Jak pomóc sobie z tradycyjnej medycyny?

Zanikowe coleitis traktowane z tradycyjnej medycyny nie mogą jednak być stosowane jako dodatkowy środek do usuwania nieprzyjemnych objawów możliwych. Ginekolodzy podkreślają kobiety na fakt, że korzystanie z popularnych metod jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem. Wiele z tych składników mogą zwiększać lub zmniejszać działanie leków.

Wśród najbardziej popularnych i skutecznych recepty są następujące:

 • Bulion glistnika. Z niewielką ilością trawy przygotować bulion. Weź temu zaradzić trzeba z dużą ostrożnością, ponieważ trawa może spowodować poważne zatrucie. System odbioru składa się z kropelek pożywce powinno rozpocząć jednej kropli trzy razy dziennie, stopniowo zwiększając dawkę jednej kropli każdego dnia.
 • Rosół z koniczyny trawy, korzeń lukrecji, róży, mięty, szałwia (1 łyżka. Łyżka) przegotowanej wody i podawać przez jedną i pół godziny. Zebrane przesączonej brzeczki wymagają 3 razy dziennie po 50 ml.
 • Jeśli kobieta jest zaniepokojony ciężką świąd, pieczenie, można wziąć codziennie kąpiel w wywarze z Rhodiola rosea. Jeżeli nie ma reakcji alergicznych, to kompozycja może być dodany jałowca.
 • Doskonale łagodzi stany zapalne soku z aloesu. Wpisz go w pochwie może być za pomocą wacika z gazy zmoczonej w wodzie. Procedura powinna być wykonywana tylko w przypadku braku Aloe na reakcjach alergicznych.
 • Doskonale pomaga sztucznej menopauzy wywar z liści babki w postaci kąpieli lokalnych. Brzeczkę sączy się i podaje w postaci środka ciepła.
 • Nalewka z nagietka może być stosowany do codziennego douching w każdym wieku iw różnych chorób. Wyjątkowe właściwości przeciwzapalne tej rośliny umożliwia przywrócenie normalnej mikroflory śluzową eliminacji bakterii chorobotwórczych.

Profilaktyka – gwarancja zdrowia i długowieczności

Środki zapobiegawcze – jest to główny sposób, że wyeliminuje zanikowe coleitis. Objawy i leczenie kobiet opisanych w artykule.

Ponadto lekarze zalecenia mają być stosowane przez każdą kobietę:

 1. Wygodne i naturalne bielizna. Powinien on być nie tylko piękne, ale wypełnić swój podstawowy cel – chronić genitalia z bezpośrednim wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych, ciepłe w zimnie.
 2. Codziennej higieny rano i wieczorem.
 3. Nie angażować się w przygodnym seksie, aby uniknąć chorób przenoszonych drogą płciową lub przystąpienia chorobotwórczych mikroflorę.
 4. W menopauzy zanikowego coleitis, objawy i leczenie dla kobiet będzie w stanie zidentyfikować ginekologa. Wykonując swoje zalecenia, biorąc leki naturalne, to zawsze jest to możliwe, aby zmniejszyć objawy menopauzy.
 5. Przechodzą regularne badania hormonalne, zaczynając od 35 lat. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że ilość hormonów zaczyna gwałtownie wzrastać lub maleć aż do początku problemów zdrowotnych. Zawsze istnieje możliwość, w czasie, aby rozpocząć terapię hormonalną i uniknąć takich chorób.

Choroba jest łatwiej zapobiegać

Zanikowe coleitis, objawy i leczenie kobiet, rozwój mechanizmów, powikłań, zapobieganie – to podstawowe pojęcia, które muszą właścicielem wszystkiego. Niestety, związane z wiekiem zmiany, zmiany hormonalne czekają dla każdej kobiety. Dlatego świadomość, uwaga na znaki, które wskazują na problemy zdrowotne, będzie główną bronią w walce z wieloma chorobami na wczesnym etapie.