834 Shares 3748 views

Nocne piękno – kwiat, którego uprawa nie jest trudne

Kwiaty są piękne. Jest to niewątpliwe i niezaprzeczalne. Najważniejszą cechą są nazwy kolorów. Roślina o pięknym, poetyckim imieniu "nocne piękno" – kwiat, którego uprawa rozpoczęła się w 1582 roku. Jej oficjalną nazwą jest mirabilis, która w łacinie oznacza "niesamowite", "niezwykłe". To tak naprawdę. To go zaskakuje.

Po pierwsze, od razu uznawane są za trzy jego kraje. Są to Chile, Peru i Meksyk. W tych krajach mirabilis rośnie jako wieloletnia roślina ze względu na ciepły i wilgotny klimat. Po drugie, był bez wątpienia nazywany nocnym pięknem. Ten kwiat otwiera swoje płatki wieczorem i rozkwita aż do świtu. Po trzecie, kwiaty o różnych odcieniach rozkwitają w tej samej roślinie, nadając jej szczególny egzotyczny charakter. Różnorodność kolorów różni się od żółtego i białego do karmazynowego, czasami jeden kwiat może być dwukolorowy lub nawet paski. Proces kwitnienia jest również niesamowity. Każdy kwiat żyje tylko jedną noc, a rano zanika, a jego miejsce zajmuje pole owocowe, ale następnego wieczora cały busz znów pokryty jest kolorowymi kwiatami, które mają niezwykle przyjemny zapach. Dlatego piękno nocy to kwiat, którego uprawa przynosi wiele niespodzianek i przyjemności.

W Rosji mirabilis rośnie z powodu bardzo zimnych zim. Najlepszą gruntą jest gliniasta lub gliniasta o małej zawartości wapienia. Nocne piękno – kwiat jest bardzo delikatny, nie toleruje kwaśnych i wilgotnych gleb, a także niskich temperatur. Nasiona tej rośliny powinny być zasiane w specjalnej szklarni na początku kwietnia, na otwartej ziemi mogą być zasiane tylko na początku maja. Kiełki szklarniowe nurkować w doniczkach i obsadzone w czerwcu. Możesz je przechowywać z bulwami, jak dalie. Jeśli jednak nie ma takich możliwości, to idealnie spada przez nasiona. Mirabilis odznacza się dobrym kiełbaskiem, jest bezpretensjonalny i nie wymaga specjalnej troski. W naszym kraju są przypadki, kiedy bulwy tej rośliny zestarzały się w ziemi i nie zamarzły. Aby to zrobić, trzeba je nudzić jesienią, pokrytą warstwą trocin i pokryciem.

Wielu doświadczonych plantatorów kwiatów podkreśla wiele zalet tego kwiatu. Jednym z nich jest odporność na susze. W tym czasie mirabilis nie umiera, ale tylko zatrzymuje wzrost i kwitnienie – jak gdyby zasnął. Nocny krzak osiąga wysokość półtora metra, jest silny, obficie posypany kwiatami i emituje zapach. Dlatego najczęściej sadzi się w strefie rekreacyjnej ogrodu lub parku. W ciągu dnia tworzy estetyczne tło, a wieczorem trzęsie się z niesamowitym rozkwitem. Nocne piękno jest kwiatem, którego kultywacja zapewnia prawdziwą radość plantatorom kwiatów.

Jeśli pragnie się urządzić dom z czymś niezwykłym, nie musisz daleko. Nocne piękno jest tym, czego potrzebujesz. Powinien być posadzony w wysokiej doniczce na świeżym powietrzu i można cieszyć się pięknem i zapachem tej rośliny każdego wieczoru. Jak widać, nocne piękno jest kwiatem, którego kultywacja jest możliwa nawet w domu. To kryty zakład robi romantyczny nastrój w każdej sytuacji.