82 Shares 8518 views

Khlynovsky Kreml: zgubionych zabytkiem architektury rosyjskiej o trudnej historii

W średniowieczu w Rosji umocnień zbudowany z drewna. Ten zasób w większości regionów było dostępne w nieograniczonych ilościach. Z tego powodu wielu z pierwszych twierdz nie zachowały się do dnia dzisiejszego. Khlynovsky Kreml – starożytne mury obronne, z których tylko wspomnienia teraz.


Historia budowy Kremla Khlynovsky

Współcześni badacze zgadzają się, że Kreml w Khlynova został zbudowany w połowie XV wieku. W tamtych czasach Republiki Vyatskaya był częścią Galicji Koalicji, która walczy z Moskwą. Z tego powodu budowa twierdzy był konieczny środek ochrony. Khlynovsky Kreml został wybudowany 300 metrów od Grodzisko Vjatskogo, założona w XII wieku. Wybrany przez przypadek miejsce.

Wzdłuż obwodu twierdzy bronił nie tylko mury i wieże, ale także naturalnych przeszkód. Od wschodu i południa Kremla broniącej głęboki wąwóz i stromym brzegu rzeki. sztuczna fosa wykopano Na dwóch pozostałych boków. Początkowo Kreml miał pięć wież, z których trzy były podróże. Ponadto umocnienie miał dwa posiekane Gorodnya i trzy szpilki do arkebuzów. Khlynovsky wieże Kremla były nazywane: Zbawiciela, zmartwychwstanie, epifanii, St. Nicholas i Bazyli.

Okresy rozkwitu i upadku twierdzy w Khlynova

W 1489 roku Republika Vyatskaya została włączona w stanie Moskwie. Zatem Khlynovsky Kreml (Kirov – współczesna nazwa miasta Khlynova), pozostaje ważnym strategicznym celem. Fortyfikacja jest wzmocniona i lekko zmodyfikowane. W XVI wieku, skupia się na granicach kamienic. Początkowo oni wzmocnić drewnianą palisadą i fosą.

W drugiej połowie XVII wieku kamienic granice zostały rozszerzone. Dla ich ochrony powstały różne struktury: rowy, wały, Gorodnya i wnioski. W 1700th w mieście był duży pożar, który zniszczył dużą część drewnianych budynków. Po 20 latach, rozpoczął budowę kamiennej. Przez czas Khlynovsky Kreml stracił znaczenie militarne. Nowe akty ściany jako watchdog pilnować domu biskupa. Pod koniec XVIII wieku został rozebrany całkowicie zachowane fragmenty starej drewnianej twierdzy.

„Dekoracyjnej Kreml”

W 1840 roku położono kamień Khlynovsky Kreml był kilkakrotnie przebudowywany. O tym samym czasie (na przełomie XVIII-XIX) na terenie zniszczonego drewnianego zamku tworzą kompleks budynków kamienny kościół. To mieści się Katedra Trójcy, dom abp Przemienienia klasztor. Pod koniec XIX wieku został wzniesiony ogrodzenia z basztami. Obudowa została zbudowana w miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się stare mury miejskie.

W latach 30-tych XX wieku wszystkie budynki z „nowej” Kremla, określane także jako „ozdobny”, zostały zniszczone. Niedaleko wąwozu Zasornogo wbudowane dwa domy modelowe, piwnic, które zostały przebudowane z resztkami białego kamienia ogrodzenia. Od Khlynovsky Kremla – historia, zachowały się jedynie w starożytnych legendach i starożytnych rysunków.

Nowoczesne przypomnieniem przeszłości wielkość Khlynovsky Kremlu

Ze względu na liczne reorganizacje i różnych katastrof dziś w mieście, kiedyś nazywana Khlynov, niewiele starożytnych zabytków. Podczas jedynie fragmenty ziemnych widać spaceru po zabytkowym centrum, wzmacnia raz kamienic granicy. Obecnie te zabytków, są tylko trzy. Osobiście dotknąć historii miasta można w parku dla dzieci „Apollo” (część południowo-zachodnia), w kinie „Victory” (dziś budynek ten jest klub „Gaudi Hall”) i przy liczbie miasto szkoły średniej 22. Nie daleko od miejsc, w których fragmenty wału podmiejskiej, gdy mieściła się wieża. Pamiętaj, aby odwiedzić muzeum miasta, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają Khlynovsky Kreml. Kirov – jest nowoczesna nazwa miasta, które kiedyś było zaznaczone na mapach jako Khlynov. Specjalnie tu przez wzgląd na odkrywanie pozostałości podmiejskiej drzewie nie ma sensu. Ale jeśli masz możliwość, należy odwiedzić lokalne atrakcje. Nie zapomnij kupić parę pamiątek kart z wizerunkami starożytnego miasta panoramy.