190 Shares 5332 views

Barnacle gęś – ptak z Czerwonej Księgi

Spróbuj odgadnąć nazwę ptaka na jego opis. Posiada dużą długość ciała 60-70 cm i wadze 1-2.5 kg. Upierzenie jest białe na dole. Maska jest biała, ale z czarnymi uzdy na policzkach. Górna pierze czarnego, jak nogi i dziób. Kto to jest? Oczywiście, gęś bernikla. O tym przedstawiciela ptaków i zostaną omówione w naszym artykule.


siedlisko

Barnacle gęsi jest dość rzadkie. Głównym miejscem jego siedliska – jest brzeg morski, mokry tundra. Preferuje skaliste północne klify, strome zbocza, brzegi jezior i strumieni. Idealny dla jej wschodniej Grenlandii i Spitsbergenu. Również lubi górski krajobraz na przemian z doliny pokryte zielonym, bujnej trawie. W naszym kraju żyje na wyspach Wajgacz i nowej ziemi. Wybiera dla gniazdujących klify, skały, wysp przybrzeżnych. Miejsca, które nie będą w stanie uzyskać drapieżników zniszczyć jej gniazdo.

trudna podróż

Wraz z nadejściem mrozów piersiach gęsi latać do Holandii, północno-zachodnich Niemczech, w Belgii, a czasami w północno-zachodniej Francji. Zimą w poszukiwaniu pożywienia można zjeść w rozliczeniach. Wiosna Bernikla, zdjęcie, które zostały przedstawione w niniejszym opracowaniu są zwracane do północy.

Naukowcy odkryli, że zawsze latać na określonej trasie. Początkowo pozycja na zachodzie, Bernikla stopniowo zmienia swoje trasy. Latające nad regionów północno-zachodnich Niemiec, a następnie na Półwyspie Jutlandzkim. Potem wpada do południowych wysp Danii i południowym wybrzeżu Szwecji.

Oczywiście, taka długa droga ptaki nie latają bez zatrzymywania się. Dlatego są one najpierw spoczywa na Gotlandii, następnie w zachodniej Estonii. Po odpoczynku po raz trzeci na Półwyspie Kanin, Bernikla w końcu czyni ostatni lot i jest na wyspie lub Wajgacz Nowej Ziemi.

styl życia

Opisane ptaki wolą żyć w opakowaniach. Jedzą rośliny i plony. Nocą Barnacle gęsi nie są aktywne. W ich naturalnym środowisku mogą żyć do 25 lat. Ale to dlatego, że mogą być trudne do zdobycia pożywienia, chronić się przed drapieżnikami. W niewoli, gdzie ptak żyje w komfortowych warunkach z obfitego jedzenia i braku zagrożenia, ona może żyć 30 lat.

na gęś bernikla polowanie jest zabronione. Ten ptak rasy nie są bardzo aktywne, ponieważ mieszkam w małej przestrzeni, i nie będzie w stanie wyżywić więcej potomstwa. Jeśli zezwala na odstrzał tego ptaka, gatunek ten może wkrótce zniknąć z naszej planety. I dlatego jest chroniona Bernikla. Red Book, która zawiera informacje o jej potwierdzenie.

Ostatnio uważa się, że populacja tych ptaków zaczęła rosnąć. Więc niektórzy myśliwi zaczęli się tego ptaka, a nawet dokonać maniak w Barnacle gęsi. Nie spiesz się do wniosków. Ludność mogłaby gwałtownie spadnie w wyniku takich działań, które są również zabronione.

Mit reprodukcji

Ich gniazda ptak ten wietnamskie w takich tajnych miejscach, które przez długi czas, ludzie nie mogli zobaczyć, jak kreskowania swe pisklęta. Przyczyniło się to do faktu, że w średniowieczu, jego mięso jest dozwolone do stosowania w biurze, ponieważ wierzono, że pisklęta Brent Gęsi rodzą się cudownie, nie charakterystyczne dla zwierząt.

Śmieszne, ale tylko kilka wieków temu, ludzie myśleli, że ci przedstawiciele ptaków rodzą się w wodzie morskiej, według jednej z wersji, wykonany z drewna jodłowego, spadł tam, z drugiej – ze specjalnych muszli. Barnacle bernikle Goose nawet nazywa. Jednak, biorąc pod uwagę jego życie jak kaczka, mięso drobiowe wolno jeść w poście.

faktycznie

Pisklęta wykluwają Barnacle Gęsi z jaj, że ptaki te leżały w gnieździe na 3-5 kawałki. Gęsi gniazdo kolonie do 75 par. Ale garstka, i zachować odległość między gniazdami do 10 metrów. Na gnieździe wybiorą naturalną depresję, że linia mech, glony, porosty, jego puch. Ponadto, toczą się wokół niego z tego samego materiału.

Brooding zajmuje się kobieta, ale mężczyzna jest również zaangażowany w losy przyszłego potomstwa. Nie odbiegają od gnieździe i chroni ją przed atakami obcych.

Gniazdowania zazwyczaj rozpoczyna się w maju, a kończy we wrześniu. Urodziły się pisklęta są pokryte puchem. Oni nie pozostają w gnieździe, a po wysuszeniu zostawić i iść w dół urwiska w dół do swoich rodziców, którzy przypisać je do żerowisk. Najczęściej, a zbiorniki słodkowodne. Fly pisklęta są już 40-45 dni.

ptaki rasy rozpocząć w wieku dwóch lat. W rzadkich przypadkach, mężczyźni stają się dojrzałe płciowo po osiągnięciu jednego roku. Czasami pary jest stworzony później, gdy obaj partnerzy świętować około 4 lat. Eksperci określają, że wiek dojrzałości płciowej mogą się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i czynników środowiskowych.

ciekawy ptak

Bernikla cackles bardzo interesujące. Ona sprawia, że brzmi bardzo podobnie do kory psa. Jeśli słychać je z boku, nie można powiedzieć, że dlatego, że ptak krzyczy. Szczególnie głośno czasami nakarmić. Barnacle gęś – ptak towarzyski, więc nawet podczas jedzenia jej dziób zamyka.

Te ptaki są w stanie dobrze latać i pływać. Ale podczas linienia często nie może oderwać się od ziemi z powodu problemów z piór. Dlatego natura obdarzony im silnych, mocnych nogach, które pomagają im się uciec przed drapieżnikami.

Barnacle gęsi hodowanych w ogrodach zoologicznych na całym świecie. Po pierwsze, bo ten ptak jest bardzo piękny. Po drugie, są one doskonałe rasy w niewoli i wymaga minimalnej konserwacji. Czy istnieje taki ptak w zoo w Moskwie. Przyjdź spojrzeć na niego. gwarantuje estetyczny przyjemność.