155 Shares 7589 views

Thallum jest … Definicja pojęcia, przykłady i cechy fizjologii

Biorąc pod uwagę organ glonów, możemy założyć, że jego strukturą są łodygi liści. W rzeczywistości tak nie jest. To jest tala. Jest to specjalna struktura. Jest charakterystyczny dla dolnych roślin, grzybów i porostów.

Thallus jest …

Thallus jest również nazywany thallus, lub slane. Jaka jest jego różnica z ucieczką? Chodzi o to, że kośćca jest strukturą utworzoną przez komórki niespecjalizowane. Są połączone tylko anatomicznie, ale każdy działa jako odrębny podmiot. Jednocześnie nie tworzą się tkanek, co oznacza organy. Nie ma talii i korzeni. Jego funkcje są wykonywane przez rizoboty, które przymocowują ciało do podłoża.

Organizmy Thallus

W algach wielokomórkowych, thalus jest strukturą, która może mieć kształt nitkowaty, objętościowy, lamelarny lub liściowy. Wyrastają one wyłącznie w wodzie, więc nie potrzebują ani mechanicznych ani przewodzących tkanek. Ich kolor zależy od rodzaju pigmentu dominującego w komórkach. Jednak niezależnie od tego oznaczenia wszystkie one zawierają chlorofil i są zdolne do fotosyntezy. Większość jednokomórkowych glonów ma monadyczny pierścień. Charakteryzuje się stałą formą i zdolnością poruszania się za pomocą flageli. Rzadziej występują dolne rośliny z obręczem amoeboidalnym. Ze względu na cienką powłokę, mogą zmieniać swój kształt i poruszać się, tworząc pseudopodąż. Tallops typu monadycznego i amoeboidowego może być jednokomórkowa i zjednoczyć się w koloniach.

Ciało grzybów jest również tworzone przez thalus. Składa się z oddzielnych nici – hyphae, których całość nazywa się grzybnią lub grzybnią. Organizmy te żywią heterotroficznie, absorbując wodę hyphae z rozpuszczonymi substancjami odżywczymi. Szczególnym rodzajem talerza są grzyby drożdży. Składają się z pojedynczych komórek lub łańcuchów utworzonych przez nie, zdolnych do pączkowania.

Porosty Thalloma

Porosty są połączeniem grzybów i komórek niebieskozielonych glonów lub cyjanobakterii. Ich rodzaje talerza mogą być liściaste, krzaczaste lub łuszczące się. Pierwszy wydaje się przypominać płytki rozproszone, których dolna część tworzy warstwę kory i odrzuty. Przyklejają się do podłoża.

Wzgórza tallomas rosną pionowo. Do podłoża są przymocowane przez dolną część talii. Zewnętrznie podobne do małych krzewów. Porosty skaliste mają wygląd powłoki lub powłoki o różnych kolorach. Są tak ściśle związane z podłożem, że prawie niemożliwe jest ich oddzielenie. Tallomy są również charakterystyczne dla wyższych roślin zarodników. Wyglądają jak kiełki – cienka zielona tabliczka.

Cechy fizjologii

Wysoki, pomimo dość pierwotnych cech struktury, zapewnia wszystkie niezbędne procesy życia. Z jego pomocą odbywa się rozmnażanie wegetatywne i sporulacja. Komórki Tallomy są chlorofilne. Są w stanie wchłonąć gotową substancję organiczną z podłoża. Amoeboid i flagellate typy talii są zdolne do poruszania się.

Tallomy niektórych organizmów mogą wchodzić w wzajemnie korzystne współżycie z przedstawicielami innych królestw przyrody. Na przykład, łączniki grzybów tworzą mikoryzy z korzeniami roślin wyższych. Elementy porostu porostowego również mają korzyść ze współistnienia. Grzyb pochłania monosacharydy, które syntetyzują komórkę glonów. Te ostatnie są dostarczane przez substancje mineralne z pomocą hyphae.

Tak, thallus to zbiór komórek, które tworzą ciało niższych i wyższych roślin zarodników, grzybów i porostów. Struktura ta nie tworzy tkanek i składa się z nie-wyspecjalizowanych struktur połączonych anatomicznie.