742 Shares 8824 views

„Złota Jesień”: skrypt. Święto „Dzień dobry, jesień złota!”

Pożółkłe liście, deszcz przyszedł, zaczął się nowy rok szkolny … obchodzony „Złota Jesień” w szkołach i przedszkolach. scenariusz matinee można wybrać według własnego uznania. Jednak jeden motyw! Dzieci świętują nadejście Królowej jesieni, ciesząc się ciepłą i przyjazną atmosferę, mimo że na zewnątrz zimno i błoto. Chwytliwe tańce, ciekawe występy, piękne wiersze – w skrócie, faceci zawsze chętnie o tym poranku!


„Złota Jesień” – wesołe święto i jasny

Wydawałoby się, że o tej porze roku – nadszedł czas dovolno smutny. Niemniej jednak, „Złota Jesień” – wakacje w towarzystwie morzu zabawy i uśmiechu, bo dzieci są zawsze tak szczęśliwy kolorowe spadające liście, deszcz, na podstawie których możliwe jest, aby wybrać się na spacer ze swoim pięknym parasolem, jasne buty gumowe! Dzieci oczekują na ten magiczny czas, czekając na jej magicznych kolorach i dobrym nastroju.

Gdzie spędzić wakacje?

Najbardziej aktywny okres upadku na październik. Najczęściej matinee „Autumn Gold” i odbywa się w tym czasie. Dzieci czekamy na to, zaczynają uczyć się tańców, piosenek i wierszy, ćwicząc swoje role na koniec września.

rodzice bliżej do połowy października otrzyma zaproszenie do poranku „Złota Jesień”. Impreza jest gotowy!

Poranek w przedszkolu iw szkole

Święto „Dzień dobry, jesień złota!” Odbędzie się we wszystkich instytucjach edukacyjnych. A w przedszkolu, a szkoła organizuje taką imprezę. Dzieci nie tylko śpiewać, prowadzenie tańców i czytać wiersze, ale także wziąć udział w różnych konkursach. Dla najmniejszych zorganizowanej grze łatwiejsze dla dzieci w starszym wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym – jest bardziej skomplikowana (opłaty ukryte w hali grzybów; przecięcie „Marsh”, utworzone z różnych materiałów pod ręką, przeszkody, itp …).

Skrypt musi być rozplanowany

Najważniejszą rzeczą – zorganizować święto prawidłowo. Co jest potrzebne przede wszystkim do poranku „Złota Jesień”? Skrypt starannie dobrany i przemyślany!

Oczywiście, w poranku musi być prezentery, wychowawcy lub nauczyciele odgrywać rolę, która jest zazwyczaj. To oni ogłosił, że jesień już przyjść, przyjść na własną rękę. Zgodnie z wiodących – podstawowy, więc trzeba przećwiczyć je ze szczególną gorliwością.

Po pierwszych słów wypowiadanych przez wiodących następnie większości festiwalu „Złota Jesień” poematu czytane przez dzieci. Wtedy nie jest głównym bohaterem. Jesień wokół dzieci prowadzić tańce i śpiewać piosenki.

Następnym krokiem jest bajka-play, wybrany według uznania nauczyciela lub opiekuna. Co ważne, nie odbiegają od tematu jesienią. grzyby, liście, ptaki, żaby, jeże penochki, itp pomiędzy opowieści akcji, dzieci nadal śpiewać i tańczyć – tutaj są różne znaki mogą być używane …

Po inscenizacji dla dzieci organizuje twórczej zabawy. Na przykład, można malować małą tykvochki i jabłka kolorów, a można wyciągnąć wspólny jesienny krajobraz na dużym arkuszu papieru, czy aplikacja.

Wykończenia „Złota Jesień” w piosence zamknięcia przedszkola lub szkoły i tańczyć. Dzieci siadają na swoich miejscach. Jesień rozdaje im prezenty, a wiodącym podziękować publiczności za ich uwagę.

Można zrobić zaproszenia

Jak dodać oryginalności wakacje? Ciekawy pomysł – aby złożyć zaproszenie dla rodziców matinees „Złota Jesień”. Poezja, proza, czy tylko obraz z napisem „welcome” – wszystko to jest tak miło się kochającym mamusie i tatusiowie! Ręcznie wykonane karta będzie jeszcze przez wiele lat, aby przypomnieć rodzicom o tym pogodnym wakacje.

Jeśli nauczyciele lub nauczyciele sami podjąć się produkcji zaproszeń, mogą uczynić je w dowolnym programie do edycji obrazów. Jednakże, można kupić i najczęstsze karty jesień i podpisać je osobiście do każdego z nich. Dzieci uczą się podstaw pisania, znak pokoju je samodzielnie.

W rzeczywistości, idea zaproszeniami – to świetnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich czasach ludzie nie otrzymują listów papierowych. Pięknie zaprojektowane zaproszenie będzie kochać swoich rodziców, to może być żadnych wątpliwości. Mogą przechodzić przez ręce, ale można wymyślić bardziej twórczy sposób – poraskladyvat w skrzynkach pocztowych.

Jak urządzić pokój?

Oczywiście, święto w szkole „Złota Jesień” (lub przedszkola) nie może odbywać się w standardowym środowisku. Do dekoracji wnętrza. W pokoju na pewno trzeba dodać spadek kolorów. Trzeba będzie zrobić biżuterię z własnego lub kupić gotowe.

Można przygotować różnorodne girlandy papierowe, wielkie kule krepy papieru, kolorowych liści, grzybów i warzyw.

Dobry powiesić duży plakat na ścianie, gdzie będzie wyświetlany jest królową jesieni, mieszając w wir jasnych pięknych liści. Bohaterką wszystko pomalowane w różny sposób. Najważniejszą rzeczą – jest jego najdłuższy dydaktyczny żółty pióropusz i wieniec z liści jesienią.

Piłki i transparenty z wakacji są również ważnymi elementami dekoracji auli lub muzyki. Główne kolory z wnętrzem – żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony i ciemny światło zielone. Całkowita gamma da wszystkich uczestników i gości festiwalu obecnego jesienny nastrój!

Prezenty dla dzieci

Wydawałoby się, że wszystko jest gotowe do poranku „Złota Jesień” – skrypt jest napisany, rola uczonych, sala jest urządzone. Co jeszcze trzeba myśleć o organizatorach? Oczywiście, o prezenty, które dzieci będą udzielać sobie pani jesieni! W ich wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko na temat festiwalu, ale także wiek dzieci.

Faceci mogą dać jakieś pamiątki, takie jak magnesy lub figurki. Można zdecydować się na kolorowanka związanego z motywem jesiennych zestawień rymy lub bajek.

Jednakże, prezenty mogą być bardziej wszechstronny. Na przykład, zestaw ołówków, markery lub farby dziecko nigdy nie boli. Sketch Pad lub zestaw dla dzieci kreatywność, kredki lub gliny – nie ma znaczenia, co to będzie. Dzieci są zawsze mile widziane w takich niespodzianek.

Po świętach – a treat!

Dobiegła poranku end „Złota Jesień”, skrypt zostanie przyjęta, wszystkie otrzymały upominki i wyszedł z pokoju … trochę smutny, nie chcesz, aby kontynuować ucztę! Cóż, może to być łatwe do zorganizowania, co dla dzieci „słodkim stole”.

Chociaż nie jest to konieczne w leczeniu dzieci z cukierków i ciastek. Dlaczego odbiegają od tematu jesieni? Rodzice mogą zająć, takie jak szarlotka. Może to być zwykłe ciasto, albo prawdziwym kulinarnym arcydziełem, ozdobiony owoc „róż”. Wszystko zależy od wyobraźni rodziców, ich możliwości i wolnego czasu.

Napoje dla dzieci też mogą być bardzo zróżnicowane. Dobrym rozwiązaniem jest dzika róża infuzyjnej lub herbaty porzeczki. Napoje te są nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne, ponieważ zawierają duże ilości witaminy C. W ten sposób dzieci będą mogły wzmocnić układ odpornościowy i więcej.

Cranberry herbata – kolejna jesień napój. Jego stosowanie jest korzystny wpływ na pamięć i przeciwbakteryjnego działania.

Może to być również przygotowane i imbir herbata zapobiega przeziębieniom.

Nie zapomnij zdjęcia !!!

W skrócie, święto zorganizować to nie jest takie trudne! Co ważne, nie zapomnij zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę wideo, dla wszystkich jasnych chwil życia dziecka należy wyjąć pamięć. To zajmie kilka lat, i usiadł ze swoją rodziną lub przyjaciółmi przed albumu ze zdjęciami, szczęśliwe dziecko zapamięta piękny jesienny wypoczynek. Pozytywne emocje takie momenty owinąć głowę …

Wielu rodziców zatrudnić strzelać dzieciom profesjonalnych fotografów i kamerzystów. Jeśli istnieje taka możliwość – idealnym rozwiązaniem. Dorośli nie muszą się martwić w ogóle o tym, że jakiś ważny szczegół pominięcia.

Autumn Festival – wydarzenie jest bardzo piękny i piersiach. Takie ranki i rozweselić uczestników i widzów, przyniesie wiele radości, jest pobierana pozytywne, przyjemne i relaksujące.