367 Shares 5308 views

Klodett Kolber: biografia, zdjęcia, filmy

Klodett Kolber – amerykańska aktorka dramatyczna, popularny od 1920 do 1950 roku. Z biegiem lat został uhonorowany nagrody „Oscara”, „Tony”, „Złoty Glob”. Nominowana aktorka i nagroda „Emmy”.


Dzieciństwo i młodość

Claudette Lily Shoshuan – prawdziwe nazwisko Klodett Kolber. Biografia aktorki pełen wydarzeń, jej życie nie było nudne i nudne. Urodziła się 13 września 1903 we Francji, w miejscowości Saint-Manda w regionie Ile-de-France. Jej ojciec – bankier Zhorzh Kloda, matka – Ciastka Żanna Lou Shoshuan. W Colbert był też starszy brat, Charles.

rodzice Claudette za wyemigrował do Nowego Jorku w 1906 roku, kiedy miała trzy lata. Dziewczyna ukończyła liceum w Waszyngtonie. Jej nauczycielem mowy Alice Rossetter pomógł jej pozbyć się akcentu, a następnie zaprosił ją na przesłuchanie do wersji scenicznej. Tak więc w wieku 14 lat, Claudette przeprowadzić swoją pierwszą rolę w sztuce „The Widow Veil” w teatrze.

po szkole

Po szkole, Colbert przychodzi do studia Ligę studentów sztuki, a jednocześnie będzie pracować w sklepie z ubraniami, aby mieć coś na opłacenie czesnego. Początkowo, marzy o karierze projektanta mody, ale wykłady dramaturg Enna Morrison, poważnie myśleć o karierze aktorki. Morrison sugeruje, że odegrał rolę w jego sztuce „Dzika Ueskottsy”. Spektakl pokazany na scenie Broadwayu w 1923 roku. Akt pod pseudonimem Klodett Kolber dziewczynki rozpocznie się dopiero w 1925 roku. Nazwisko Colbert nie został wybrany przez przypadek, to jest prawdziwe nazwisko jej babka.

kariera aktorska

Kobiety postrzegają jako prawdziwa aktorka rozpoczęła się w 1920 roku, kiedy rozpoczął pracę na Broadwayu. Podczas Wielkiej Depresji w Ameryce, wiele teatrów na Broadwayu zostały zamknięte, a następnie Claudette postanowił działać w filmach. Jej pierwsza rola była w niemych filmów, a następnie era filmów dźwiękowych. brat Claudette za Charles Uendling, przez wiele lat pracował jako agent i menedżer aktorki.

Pracowała w Paramount Pictures, po pewnym czasie stał się jednym z najbardziej popularnych aktorek w Ameryce. W 1935 roku otrzymał „Colbert” Oscara za rolę w komedii „It Happened One Night”. W pozostałych latach, Claudette został dwukrotnie nominowany do tej nagrody za jego innych prac – rolę w dramatyczny film „Private Worlds” w 1936 i „Since You Went Away” w 1945 roku.

W latach 1950, aktorka zagrała już coraz mniej, aw 1961 roku po raz ostatni zagrał rolę w filmie. Kiedy w późnych latach pięćdziesiątych była sława aktorki zanikać, znowu zaczął pracować w teatrze. Role, że grał w filmie, inny profesjonalny spokój wykonanie, arystokratyczną elegancję i pewną dotyk stylu francuskim.

Klodett Kolber, filmy w jej filmografii aby ją udowodnić, pracowała jako aktorka w ciągu 60 lat. Śpiewała rolę w 64 filmach, wśród których byli zarówno dramatyczne i komediowe. Colbert jest zawsze bardziej kochał działających w filmach komediowych, jej talent coraz pełni objawia się w tym gatunku.

życie osobiste

Claudette był dwukrotnie żonaty. Po raz pierwszy w 1928 roku aktorka poślubiła Norman Foster, aktor i reżyser, który uczestniczył z nią w broadwayowskiej produkcji „Barker”. To małżeństwo było niezwykłe w tamtych czasach. Mieszkali osobno, uzasadniając to stwierdzeniem, że aktorka nie lubi teściowej prawem. Claudette mieszkał z matką i jej matka zabroniła Foster pojawiają się w ich domu.

W 1935 roku, nie mogąc znieść takiej relacji, aktorzy są rozwiedzeni. W tym samym roku, Colbert się żeni ponownie. Tym razem dla chirurga z Los Angeles Joel Pressmana.

Z Claudette Joel żył w małżeństwie 33 lat. W 1968 Pressman zmarł na raka wątroby. W 1971 roku zmarł brat aktorki.

Po śmierci męża, przestaje działać w filmach i na scenie, aktorka mieszkała w Barbados w Speystaun. Klodett Kolber zmarł 30 lipca 1996 w wieku 92 lat. Aktorka została pochowana w Barbados na cmentarzu kościoła św. Dzieci w Claudette nie było. Nieruchomość przekazał swoją dziewczyną aktorka Helen O'Hegen który dbał o jej ostatnich trzech lat życia.

ciekawostki

  • W 1999 Klodett Kolber dostał się na liście największych gwiazd filmowych, a nie było na liście na 12. miejscu.
  • Na Hollywood Walk of Fame jest gwiazdą Klodett Kolber. Jest on zainstalowany na Hollywood Boulevard, 6812.
  • W filmie aktorka zawsze starał się strzelać z lewej strony. Było to spowodowane faktem, że prawa strona twarzy Claudette został lekko uszkodzony przez uderzenie w wypadku na planie.
  • W 1935 roku, aktorka nie sądziłem, że otrzyma nagrodę „Oscar”, to dlaczego nie iść do ceremonii. W wyniku tego, że został wezwany do stacji kolejowej pilnie przyjść na nagrodę.
  • Podczas kręcenia swojego pierwszego kolorowego filmu „Bębny Dolina Mahonke” aktorka była bardzo martwi się, że będzie źle wyglądać w kolorze. Po tym filmie Klodett Kolber, zdjęcia potwierdzić, chętnie filmowane w taśmie czarno-biały niż w kolorze.
  • Nagrody „Emmy” i „Złote Globy” aktorka otrzymała dopiero w latach 1987-1988. Claudette dostał je za aktorka drugoplanowa w miniserialu „Dwa Pani Grenville”.