129 Shares 8318 views

Sformułowane w zawarciu w bajce? Fable i jego moralny

Że ludzie kojarzą ze słowem „bajka”? Z pewnością pojawiać nazwisko Kryłowa, niejasno pamiętał coś o małpa z okulary, które mają lepszą pamięć, że zadzwoni i Ezopa. Jednak gatunek bajek o wiele bardziej interesujące i znacznie starsza. Dlatego uważamy, że w przeszłości osób pytało jak sformułować wniosek w bajce. Z kolei, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.


Dlaczego to bajka?

Od czasów starożytnych, dzieci (i niektórzy dorośli też) są oczywiste: dlaczego bój stromych klifach, dlatego konieczne jest, aby słuchać szelestu w krzakach w pobliżu jaskini, dlaczego powinniśmy słuchać dorosłych, a tysiąc różnych „dlaczego” i „dlaczego”. Ludzie potrzebują silnych, prostych i jasnych przykładów. Ale moralność w tym przypadku lepiej jest unikać, notacja zazwyczaj powodują jedynie niesmak. Dlaczego? Ponieważ nikt nie lubi zbudowania dla niego zawsze pachnie wyrzutem i oskarżeniem. Ale wymyślił opowieść o konkretnych wniosków, które wierzą, nawet dziecko, pasuje całkowicie.

Dorosły z jego przykładów bez zaufania nie jest jednostką dominującą w oczach dziecka – jest „wygórowane”, a przecież świat jest tak duży i ciekawy.

Dziecko nie wie jeszcze, że rodzicielstwo jest ukrycie pod zakaz, myśli o co następuje: „Co, jeśli robią to na złość” A jednak wywołał pewne przekonanie o własnej niezniszczalności, mówią, naprawdę ze mną, to nic się nie stanie na pewno.

Nie martw się, drodzy czytelnicy, informacja ta jest bezpośrednio odnoszące się do odpowiedzi na pytanie sformułowane przez zawarcie w bajce. I ruszamy dalej w naszych rozważaniach

Dlaczego bajka jako dobry jako narzędzie szkoleniowe

Bajka sama lub jej krewni (przypowieść lub tale) zabija trzech ptaków z dżetów.

  1. Unika dydaktyzm.
  2. Mówi fascynujące historie.
  3. I daje dziecku pierwsze lekcje moralności.

Czasami moralność jest umieszczony na początku tej historii, aby podkreślić elegancję i dowcip autora. Kiedy wyłożył już wiadomo, zadaniem narratora jest tylko nowości działki i piękno stylu.

Teraz można łatwo odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób sformułować wnioski w bajce. Służył w postaci moralności, która jest zazwyczaj lekkie i dyskretne, ale lekcje moralne bajek zapamiętany na całe życie.

Jednak czytelnicy rosyjskie słowo „bajka” niekoniecznie związane z formą wiersza.

Ezopa i Phaedrus

Początkowo historia z morałem był prozaiczny. Ezopa i Phaedrus (słynny bajkopisarz starożytności), aby utworzyć małe historie z bardzo pouczające wnioski. Ich słuchacze i widzowie nie mają nawet czasu, żeby pomyśleć: „Co konkluzja sformułowana w bajce?” W tym momencie, gdy są one czekać, aby usłyszeć ostatnie słowo, moralność prace stały się oczywiste dla nich.

Prace Ezopa i Phaedrus były tak nowe i tak wielkim wrażeniem, że ich rówieśnicy prace zostały zebrane w kolektorach i opowiadana siebie w domu. Ale w miarę upływu czasu, nie uległ zmianie scen i wiersze, i nowość starym pomysłem może dać tylko nową formę, jedna moralność nie może mieć zaskoczony bajkę.

Zhan Lafonten

Poeta Zhan Lafonten przesunięty starożytnych pism do francuskiej wierszem. Stare pomysły zaczął grać z nowymi kolorami i archaiczne opowieści stały się modne wśród Paryżu, a następnie rosyjskiej inteligencji. Rosyjscy urzędnicy: A.P.Sumarokov, V.K.Trediakovsky – pierwszy przetłumaczone bajek La Fontaine'a, a następnie przewieziony do pisania własnych. Naturalnie, naśladując mody czasu, czynili to w postaci drobnych prac rymowane.

IA Kryłowa

Szczyt tego gatunku w Rosji jest uważana za prace Kryłowa. Jest to poetycka bajek i zaletą jak bajka, co do zasady, ma tylko jeden pomysł, a wszystkie jej postacie zaprojektowane, aby pokazać próbkę dobre czy złe zachowanie, jest łatwy i dyskretny, trochę zła praca w rymu, i z pewnym rytmie uczyni go najlepiej.

Zawarcie bajki Kryłowa nie są zbyt różni się od moralności swoich dawnych poprzedników. Jedyną rzeczą, którą chcę podkreślić, że świadomie lub nieświadomie, Iwan Andriejewicz był pod okucia Fables historię rosyjskich realiów i uczynić go bardziej zrozumiały dla czytelnika krajowego lub słuchacza, tak samo jest z LN Tołstoj.

Jednak większość ludzi uważa, że proza jest łatwiej postrzegana jako różnych technik, które są wykorzystywane do tworzenia rymów, komplikuje zrozumienie tego, co dzieje się w historii i rozmycia granic narracyjne. Być może tak, ale zapisuje moralność. Natychmiast ujawniać ukrytą lub cnotę, autor opisuje, co czyni produkt krótkie, zwięzłe i kompletne.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże czytelnikowi nie tylko zrozumieć, szczerze mówiąc, nie jest łatwo zakwestionować nazwę wyjścia do bajki, ale także zachęcał go do ponownego odczytania klasycznych dzieł tego gatunku artystów krajowych i zagranicznych.