103 Shares 2591 views

Dlaczego dziewczyny nie mogą być wprowadzane do 6 miesięcy? Porady dla młodych matek

Biorąc swojego dziecka ze szpitala do domu, rodzice są otoczone cennego dziecka wszystkiego najlepszego, szczerze radować się każdym osiągnięciem, nawet najbardziej błahe na pierwszy rzut oka. Młode matki, które spędzają dużo czasu nie tylko z jego ukochanego dziecka, ale także z innymi mumiami i ich maluch nie zawsze może wyleczyć się z nałogu, aby porównać swoje własne dziecko z drugiej.


Jako syn lub córka tete-a-tete, ledwie rodzic będzie dużo się martwić o to, że jej dziecko został przekazany przez tydzień lub dwa później niż wymagany przez normy, lub, wręcz przeciwnie, mam trochę wcześniej niż to jest dla dzieci w pewnym wieku , Jednak po wysłuchaniu przyjaciół i kolegów w „sklepie”, matki często zaczynają naciskać dziecka do pewnych działań, wyprzedzając naturalnego rozwoju.

Stymulacja procesów fizjologicznych jest dobre tylko pod ścisłym nadzorem pediatry, ponieważ w wielu przypadkach jest to surowo zabronione. W szczególności odnosi się to do siedzenia, wiele się zastanawiać, dlaczego dziewczyny nie mogą być wystawione na okres 6 miesięcy, co jest nie tak? Odpowiedź na to i wiele innych pytań można znaleźć w artykule.

zmiana pozycji

Aby nie być szczególnie gorliwych czytelników nerwowo przeszukują w poszukiwaniu niezbędnych informacji, rezerwacji na raz: aby zmienić pozycję dziecka z pozycji leżącej do siedzenia i może być zanim będzie świętować swoją pierwszą połowę, ale tylko wtedy, gdy ona jest na to gotowy.

Kiedy dziewczynki mają miejsce? Pomiędzy siedziskiem i siadając istnieje ogromna różnica. Jest jedna rzecz – nałożyć cztery okruchy w dół poduszki i dostać ją w „gnieździe”, to coś zupełnie innego – aby pomóc dziewczynkę sobie sprawę, że ona powinna nauczyć się kontrolować swoje ciało.

Proces uczenia się wymaga specjalnie wyszkolona osoba (patronat pielęgniarka, terapeuta, neurolog) lub matka po konsultacji ze specjalistą zajmie się dziewczęcej rozwijających gimnastyka, masaże zdrowotne i specjalnych ćwiczeń, które pomagają dzieciaki do wzmocnienia kości i układu mięśniowego. Opanowanie nowych umiejętności, dziecko stopniowo uczy się siadać na ramionach, przewrócić, pełzać, siedzieć, a następnie wzrośnie do nogi i chodzić. Każdy etap to długa droga, jeden po drugim, nie można przeskoczyć „kroków”, które w pośpiechu, aby nie spowodować nieodwracalne szkody dla delikatnej i otoczony przez niedojrzałego organizmu.

Cały czas

Dlaczego dziewczyny nie mogą być wystawione na okres 6 miesięcy, kiedy można pozwolić dziecku patrzeć na świat z innej perspektywy? Pragnienie rodziców, aby pokazać swoją księżniczkę cały świat jest zrozumiałe i uzasadnione. Są po prostu trudno zrozumieć wszystkie rzeczy, które muszą przejść przez małego człowieka, ponieważ już dawno przeszedł drogę dorastania i zapomnieli, jak to było.

Jednak dzieci są ułożone w taki cudowny sposób, że młode matki i ojcowie nie mają czasu, aby spojrzeć wstecz, ponieważ ich maluch ucieknie z nich nie jest coś, że całe mieszkanie, a wokół sądu, wystarczy dać mu okazję do tego dojdzie. Po tym wszystkim, problem dlaczego dziewczyny nie mogą być wystawione na okres 6 miesięcy, a nie całej opiece nad dziećmi i rodzicami.

W tej samej chwili, kiedy będzie na to gotowy, zarówno fizycznie jak i psychicznie, ona rośnie, bez pytania o pozwolenie lub porady. Mama i tata jest ważne, aby przygotować ją do tego, ale nie spieszy. Teoretycznie, z pół roku, aby umieścić dzieci jest to już możliwe, ale ponieważ wszystkie mają swoje własne tempo rozwoju u niektórych dzieci może wystąpić w ciągu pięciu miesięcy, podczas gdy inni siedzą na siedmiu.

Haste – dziewczyna HARM

Mity o tym, dlaczego dziewczyny nie mogą być wystawione na okres 6 miesięcy, istnieje wiele. Najczęstszym teoria jest taka, że w przypadku wcześniejszego siadając dziecko na pewno ma przyszłość zakręt szyjny i zagadnień związanych damskie. Ortopedzi, ginekolodzy i obalić legendę przez długi czas, medycyna twierdzi, że ta patologia nie zależy od kiedy dziecko zaczął sadzić i kiedy usiadł sam. Zagięcie może być rodzaju wad wrodzonych lub mogą zostać nabyte, których przyczyną są różnego rodzaju chorobom zakaźnym.

I dlatego nie można zbyt wcześnie, aby umieścić dziecko w rzeczywistości, pediatrzy powiedzieć tajemnic i bez owijania w bawełnę. Kruchy kręgosłup, który nie wspiera rozwój układu mięśniowego, w wyniku niezrównoważonego ciężaru pochyla się całkowicie nienaturalny sposób dla siebie. Jeśli matka nie chce się kręcić jej córka w przyszłości był łuk, to lepiej, aby nie spieszyć się w pozycji siedzącej.

Siadamy?

Przerażeni zalecenia i przestrogi rodzice często oprzeć naturalny przebieg zdarzeń. Oznacza to, że wygląda dokładnie odwrotnie: dziewczynka nie jest nawet pół roku, to jest już pociągnął za bary szopka lub kojec i ściany siedzi rovnehonko jako kolumny. Widząc to zdjęcie, rodzice położył okruchy na łopatkach, żarty i rymy starają się utrzymać tę pozycję, ponieważ wiedzą, że kiedy dziewczyny mają miejsce w tak małym wieku, jest obarczona problemami zdrowotnymi.

Mamy Spieszę uspokoić zaniepokojonych rodziców, czy dziecko jest gotowe do siedzenia, ona sama nie jest to, co chce, ale uosabia chęć życia, to tak będzie. Lekarze zalecają, aby nie męczy zbyt mało z powrotem i spróbuj zmienić pozycję dziewcząt, ale nie wprowadzenie go, a także stymulowanie czołganie się, stojąc na czworakach, a następnie na biegunach. Wszystkie te ćwiczenia pomagają wzmocnić plecy i kręgosłup, promowanie harmonijnego i harmonijnego rozwoju organizmu.

Fizjologia dziewczęta do sześciu miesięcy

W ciągu sześciu miesięcy od jego życiu niewiele pani przebyła długą drogę. Natychmiast po wypisie ze szpitala, mogła tylko leżeć na łóżku i losowo poruszać rękami i nogami. Co miesiąc, jak ich rodzice obserwował księżniczka była intensywna, w pierwszej chwili poprawie koordynacji ruchów, zdała sobie sprawę, że potrafi zarządzać nie tylko rodziców, ale także z jego kończyn.

Obracając dziecko na brzuszku, mama zmienia okruchy świata, już po kilku tygodniach, dziewczyna może kilka minut, aby utrzymać głowę na wzniesieniu i spojrzeć na świat wokół niej. Jest rzeczą naturalną, że po kilku tygodniach chce najfajniejsza z jednej beczki do drugiego, a następnie przewrócić na jego brzuch i plecy do tyłu, bez czekania na łasce rodziców.

Im starsza dziewczyna, tym bardziej intensywny jej rozwój. Dziewczęta w ciągu 6 miesięcy można prawie zawsze siedzieć, nauczyli się czołgać na brzuchu, dostać się na czworakach. Lubią grać swoje ulubione zabawki, podejmuje samodzielnie, lub umieścić je wyrzucić. Rodzice powinni być zachęcani ruchy swojego dziecka, oszustwo, wyświetlając drogich elementów do jej serca z dala, to będzie mieć motywację do indeksowania i zakręty. Ponadto, znacznie rozszerza listę dopuszczalnym wysiłku. Do pływania i gimnastyki zajęcia rozwojowe mogą być podłączone na fitball.

wymagane umiejętności

Na tym etapie rodzice często pytają lekarzy: powinien być w stanie dziewczynka w 6 miesięcy?

  • Dziecko w bardzo aktywnym sześciu miesięcy, aby zaspokoić głód wiedzy, powinien on być w stanie odwrócić głowę i obrócić całe ciało, siedzieć, przewrócić, wstać na czworakach, próbuje raczkować, odrywając ręce i umieścić swoje rzeczy z powrotem.
  • Rozwija umiejętności motorycznych, pomóc w tym może, dając dziewczynkę czuć się inaczej w tekstury, temperatury, siły i wielkości obiektów. Można go kupić w sklepach lub zabawki dla dzieci wykonane ręcznie, dzieci naprawdę nie ma znaczenia, grasz, jeśli tylko było to odmiana.
  • Dzieci poniżej 6 miesięcy jest dość dobrze rozwinięte intelektualnie i emocjonalnie. Oni już wiedzą swoje otoczenie, są w stanie wykazać, smutek, radość, niepokój, entuzjazm. Pojawiają się preferencje kulinarne, preferencje smakowe są tworzone.
  • Dziecko może wyglądać bardzo dobrze skupić się na poruszających się obiektów i lubi grać w piłkę, maszyną, lubi zabawki, które mają coś do ciągnięcia, nie jest to wirujące i ruchome elementy.

I co z tego?

Ktoś czyta te słowa, będzie zadowolony z dzieckiem, ktoś może rzucić dopasowanie. Co zrobić, jeśli dziecko nie jest w stanie wykonać pewne czynności, zrób to opóźniona w rozwoju? To nie jest konieczne – wszelkie opóźnienia lub problemy z statokinetic, zdrowia fizycznego lub psychicznego dzieci – to pytanie, które musi zatwierdzić lub odrzucić lekarzem.

Jeśli w swojej opinii, że nadszedł czas, aby umieścić dziewczęta, że nadszedł czas, a wszystkie twoje dziecko nie chce zadowolić swoich rodziców, nie zmusić ją do siedzenia, to najlepiej skontaktować się z ekspertami.

Pediatra może określić podstawowe problemy i oceny zakresu zaległości w tych lub innych norm kompleksowo. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę obecność chorób współistniejących, czy dziecko donoszonych, normalna waga i wzrost urodził, lub były one niewystarczające, gdyby miał problemy z napięciem mięśniowym i innych objawów neurologicznych.

Jeśli próbujesz wymusić fotelika, a robić to często i przez dłuższy okres czasu, problemy z powrotem dziecka w przyszłości nie da się uniknąć. Kiedy skrzywienie kręgosłupa, nie tylko będzie cierpieć układu mięśniowo-szkieletowego (co samo w sobie jest bardzo złe), ale także narządy wewnętrzne wynikające z uprzedzeń może rozwinąć się nienormalnie.

Pierwsze kroki: Pomoc lub szkody?

W kontekście tego problemu jest inny aktualny problem dotyczący tego rodzaju urządzeń, takich jak spacerowiczów: dla dziewczynek, można z nich korzystać czy nie warto? Zdecydowanie – nawet jeśli dziecko nie siedzieć na własną rękę. I ich dalszego wykorzystania – to kwestia umiejętności chodzenia.

To producenci akcesoriów twierdzą, że nie spowoduje szkód. Wielu pediatrów też nie widzę żadnego problemu w użyciu walker. Druga połowa pediatrów, a wśród nich pediatrów i fizjoterapeutów oraz podiatrists, twierdzą, że mechanizm do przenoszenia dzieci w walker nie ma nic wspólnego z normalnym chodzeniu. Dzieci często nie chcą nauczyć się chodzić na własną rękę, ponieważ musi nauczyć się postawić stopę, aby utrzymać równowagę, a czasem spada.

Oczywiście, nawet te dzieci, które biegają w walker na rok lub dłużej, w końcu bye do tej rzeczy i iść na własną rękę, jeszcze jedno pytanie: czy nie odłożyć ten moment dla dobra krótkoterminowy rozładunku rodziców?

Pot Księżniczka

Innym doskonałym miejscem, aby dzieci użyć jako swego rodzaju siedzenia – doniczce. Bardzo często młode matki zaatakowane przez doświadczonych zalecenie silne babci, oni powinni nauczyć dziecko do puli jak najszybciej z całego serca. Kiedy w tym wieku? psychologów dziecięcych w jednym głosem mówią, że dziecko będzie zrozumieć raz na zawsze, co jest przedmiotem higieny osobistej, po roku. możliwe jest wprowadzenie do tego czasu, z garnka, począwszy od sadzenia poglądowy (ale nie wcześniej niż 6 miesięcy), która zajmie tylko kilka minut (nie więcej niż pięć!).

Ze względu na fakt, że siedzi na takiej „tron” nie może być długo, pediatrzy nie polecam kupić garnek z wbudowanym w zabawkach, muzyki, jazdy, przycisków i innych urządzeń. Pot – nie rozwija i kompleks rozrywkowy i tylko statek do oddawania moczu.