781 Shares 2857 views

Ogrzewanie bez gazu i drewna, rur kotłów

Niektórzy zwracają uwagę na rozwijanie nowoczesną alternatywę w poszukiwaniu taniego i przyjaznego dla środowiska sposób do ogrzewania mieszkań. Dla wielu wydaje się niewiarygodne, ale teraz bez gazu opałowego i drewna, rur i kotłów jest całkiem realne.

źródła ciepła

Pomimo rozwoju nowych opcji zaawansowanych są bardzo popularne metody konwencjonalne. Ludzie wolą odbierać i wykonywać określone specyfikacje gazopostavlyayuschey firmowe, zainstalowanych kotłów gazowych, podłączony do głównego rurociągu. Jeśli osady, gdzie dom nie jest zasilany gazem, wiele zrobić ogrzewanie elektryczne lub budowlane piec drewna opałowego. Bardziej nowoczesny wariant są kotły na paliwo stałe.

Również tych, którzy szukają możliwości dla jak zorganizować bez gazu opałowego i drewna opałowego, należy zwrócić uwagę na jednostki ciekłego paliwa. Dla ich pracy wymaga oleju napędowego. W dodatku do oleju napędowego działają one na oleju rzepakowym lub naftą. Mogą to być para lub woda.

Inna opcja – kotły pirolizy. Ich zasada działania opiera się na fakcie, że płyn jest ogrzewany wymiennik ciepła ze stali, w którym elementy grzejne są zamontowane. Jest to jedna z opcji ogrzewania elektrycznego.

alternatywne modele

Jeśli chcesz wyposażyć ogrzewanie, ale nie używać standardowego uniwersalne kotłów grzewczych „Gaz-Wood”, wtedy będziesz zainteresowany modnych systemów alternatywnych. Tak więc, jednym rozwiązaniem jest pompa ciepła. Jest to jedna z innowacji technicznych, które w tej chwili jest dość ożywione dyskusje.

Innym alternatywnym źródłem ciepła są kolektory słoneczne. mogą być płaskie lub próżni.

Opcje klasyczne

W regionach, gdzie nie ma gazu, a jego regularne przerwy w dostawie energii elektrycznej (innymi słowy, ciągłe przerwy w dostawie prądu), wiele ogrzewać swoje domy za pomocą konwencjonalnego pieca. Jest to najbardziej opcja budżet: projekt budowlany nie zajmują dużo czasu i nie wymaga ogromnych inwestycji. Jest zbudowany z cegły, gliny i piasku. Dla bram kratowych, zawory wymagane również metal.

Ale piec do ogrzewania domu – dość mozolne zadanie. Trzeba regularnie pop paliwo grabie prochy, aby monitorować ciepło. Ważne jest również, aby zorganizować suche miejsce do przechowywania paliwa. Pomieszczenia, w którym zainstalowany jest piec, czas ogrzewania będzie stale zanieczyszczony sadzy. Ale jego główną wadą jest to, że nie jest w stanie równomiernie ogrzewać cały budynek.

Kotły na paliwo stałe

Teraz ludzie mają doskonałą alternatywą, nie jest konieczne do budowy pieca, jeśli chcą zrezygnować ogrzewanie gazowe lub energię elektryczną. Nowoczesne kotły na paliwo stałe pozostawiono do ogrzania domu przy użyciu drewna, węgla lub palet. Są one tak rozmieszczone, że płyn chłodzący w nim ogrzewa się do określonej temperatury, a następnie dostarczana do chłodnic, przeznaczonych do ogrzewania domów.

Istnieją również wersje generyczne. Na przykład, kocioł „gaz rozszczepionych” może skutecznie działać jako paliwa stałego i gazu. Takie warianty wstępnie wyposażona w dwie komory spalania. W zależności od modelu, mogą być wyposażone w palnik gazowy, ale w niektórych przypadkach konieczne jest ponowne kupno własnego.

W ofercie można znaleźć Combi ogrzewania kotłów Wood-gazowe-elektryczne”. Oprócz użycia pieców do paliwa stałego lub gazu, są wyposażone w dodatkowe elementy grzejne. W zależności od sytuacji, właściciel takiej jednostki może sam wybrać swój tryb i zmienić źródło energii według własnego uznania. Istnieją modele, które są zmiany rodzaju paliwa automatycznie. Na przykład, można zasnąć w nocy drewna, a kiedy wypalić, sam kocioł przejdzie do ogrzewania gazowego.

Ale koszt modeli uniwersalnych jest dość wysoki. Średni wariant będzie kosztować 200-300 tys. RUB. Mają tendencję do być stosowany przez cały rok, ponieważ te kombi kotły są nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale ciepła woda.

Charakterystyka wykorzystania kruszyw stałych

Jeśli zdecydujesz się zrobić w połączeniu ogrzewania „Gaz-Wood”, to trzeba wiedzieć, niektóre z cech instalacji sprzętu. Oczywiście, jego montaż należy powierzyć ekspertom, ale trzeba myśleć z wyprzedzeniem i przygotować miejsce dla niego. Tak więc, pomimo stosunkowo małych rozmiarów, a każdy z nich trwa około 1,5 m2. Ważne jest, aby pamiętać, że kotły te są ciężkie. Zanim zostaną one zainstalowane w pomieszczeniu przeznaczonym dla nich pożądane jest, aby wlać „poduszkę” betonu. Również w urządzeniu mogą być komin, których produkty spalania są odprowadzane. Jest obowiązkowe i specjalnego kanału powietrza wlotowego.

Odbywa i niezbędne akcesoria. Tak więc, podczas gdy kocioł jest zainstalowany pompę obiegową, naczynie wzbiorcze. Większość modeli kotłów na paliwo stałe są wyposażone w wiele wyjść. Mogą one być połączone nie tylko grzejniki i ciepłej wody, ale także system „ciepłą podłogę”, podgrzewane baseny, ogrody zimowe i inne udogodnienia.

Kotły na oleju opałowym

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają zrobić w domu bez ogrzewania gazu i drewna. Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie urządzenia olejem opałowym. W czasie eksploatacji i ogrzewania czynnika chłodzącego musi być olej napędowy, naftę lub olej rzepakowy. Istnieją dwa typy jednostek: woda i para wodna. Te ostatnie są bardziej korzystne: są łatwe do zainstalowania i są kompaktowe rozmiary.

Korzyści z tych kotłów, co pozwala zorganizować w domu bez gazu grzewczego i drewna, w tym wysoką sprawność. Można ich używać do ogrzewania nawet dużych powierzchni. Ale mają istotne wady. Najważniejszym z nich – to zagrożenie pożarowe. Ponadto kotły na paliwo ciekłe są dość drogie w eksploatacji. Cena oleju napędowego jest stosunkowo wysoka, ale to musi być dużo cennej pracy dla kotła. Tak więc, w celu opracowania w zwykły 1 kotły olej Gcal potrzebują więcej niż 100 litrów paliwa.

pompa ciepła

Zorganizować bez gazu opałowego i drewna, a energia elektryczna jest możliwe, stosując wymyślne nowe alternatywy. Jedną z opcji środowiska i bezpieczeństwa jest pompa ciepła. Można wyodrębnić ciepło z ziemi, aby wyodrębnić go z wodą lub powietrzem. Wśród korzyści, nie ma wątpliwości, to wysoką wydajność. Z każdego kW energii traconej w napędzie pompy, okazuje 5-6 kW. Ale jest to jeden z najdroższych sposobów organizowania bez gazu opałowego i drewna, rur i kotłów.

Opinie ludzi, którzy zdecydowali się na instalację drogiego sprzętu, sugeruje, że lepiej jest zainstalować w dużej 2-3-piętrowego domku. Dla mniejszych domów jest lepiej kupić tradycyjny kocioł.

organizacja pracy

Aby zainstalować obwód pompy ciepła musi być wykonane. Jeśli dom jest na skalistym gruncie, to sprawia, że jeden lub więcej studni. Ich łączna długość jest obliczana w oparciu o fakt, że na każdy metr pogłębienie stanowi około 50 watów mocy w kraju. Jeśli planujesz zainstalować wydajność pompy ciepła 10 kW, a następnie trzeba będzie dobrze do całkowitej głębokości około 200 m.

Jeśli w pobliżu swój dom ma działkę o powierzchni około 600 m 2, można dokonać obwód masowy. W tym celu bez gazu opałowego i drewna, trzeba zainstalować specjalny rurociąg na głębokości zamarzania gruntu. W celu uzyskania 10 KW muszą pętlę wynosił około 500 metrów.

Najkorzystniejszym wykonaniem jest zastosowanie najbliższego zbiornika. To powinno być natychmiastowe i dość dużych rozmiarów. Jest to konieczne, aby ustawić obieg wody, całkowitą długość 333 m. Długość ta jest wystarczająca do 10 kW.

Najrzadziej używać obieg powietrza. To dlatego, że temperatura minimalna, w którym pompa jest w stanie funkcjonować, -20 ° C

To działa tak samo jak każdy z agregatu. Zużywa energię i przekształca ją w energię cieplną. Ekstrakty pompy ciepła z chłodzonych towarów i skraplacz przesyła się do pomieszczenia. Oznacza to, że ciepło jest pobierane z ziemi.

panele słoneczne

Można również zorganizować w pełni niezależne ogrzewanie bez gazu i drewna, rur i kotłów. Dla osiągnięcia tych celów w domach zainstalować kolektory słoneczne. Jedną z głównych zalet jest ekologiczny czystość tych struktur. Ale mają także istotne wady. Przede wszystkim ważne jest, że ich praca jest bezpośrednio uzależniona od warunków pogodowych. Nie zapominaj także, że ich zakup i montaż są dość drogie. Ponadto, szczególną uwagę przywiązuje się do izolacji. Jej organizacja znacznie zwiększa koszty podłączenia takiego ogrzewania.

opinia konsumentów

Zaintrygowany alternatywnych źródeł energii, wielu uważa je za najlepsze rozwiązanie. Ale w praktyce nie są one idealne. Koszt instalacji dla tego ekologicznego ogrzewania wystarczająco wysoka. z tego powodu, że mają duży okres zwrotu. Jeśli mówimy o źródła ciepła, takiego jak pompa ciepła, dla jego działania potrzebują energii elektrycznej. Dlatego wielu polecić jego instalację połączoną z zakupem generatora Diesla.

Na obszarach, gdzie nie ma gazu i przerw do światła, to najlepiej kupić kotłów na paliwa stałe. istnieje stosunkowo tanie opcje dla małych domów. W opinii zwykłych ludzi, są one optymalnym wymiana ogrzewania drewnem.