561 Shares 7412 views

Najmniejsza rasa psa. Jaka rasa psa jest najmniejszym na świecie?

Wśród pierwszych zwierząt oswojonych przez człowieka, jest, oczywiście, pies. A potem, przez tysiące lat, to pozostaje naszym pomocnikiem i wiernym przyjacielem. Mężczyzna wziął psa z nim na polowanie i wykorzystywane jako strażnika do domu, jak również adwokata dla zwierząt hodowlanych stadach. Trwało to przez jakiś czas, dopóki życie ludzi nie zmieniła się radykalnie. Już od ponad wieku do polowania na człowieka nie jest głównym źródłem produkcji żywności. Nie ma potrzeby, aby utrzymać psy do pilnowania stad owiec lub krów.


Dziś ludzie wolą mieć psa jako wiernego przyjaciela i towarzysza do domu. Fakt ten wpłynął na kształt naszych czworonogów. Ludzie były hodowane nowych ras, które bez problemu mogą być zawarte w każdym mieszkaniu miasta. Te psy mają miniaturowe rozmiary i bardzo kochany przez swoich właścicieli. Te „dzieci” jako człowiek poświęcił, jak większych zwierząt, a także potrzebujących opieki.

Zalety małych ras

szczyt mody mały domowy pies przypada na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Dlaczego ludzie wolą rozpocząć jak miniaturowe zwierzę? Istnieje kilka powodów:

  1. Niska waga. Masę większość psów ujętych w wykazie miniaturze, jest mniej niż pięć kilogramów. To sprawia, że łatwo poradzić sobie z ich wybieg, szkolenia i edukacja. Ale warto pamiętać, że większość małych psów rasy są nie tylko wesoły temperament, ale również naturalną ciekawość. I będzie to na pewno wymaga dużo uwagi zwierzęcia od właściciela.
  2. Skromny wzrost. Wielkości, które są najmniejsze rasy psów jest ich niewątpliwą zaletą. Po tym wszystkim, niektóre z tych zwierząt rodzić nie tylko podziw, ale także jako niezbędne asystentów, na przykład, dla myśliwych.
  3. Dobry wygląd. Bez wątpienia, najmniejsza rasa psa wyglądają bardzo ładnie. Ich wygląd jest podziwiany przez ludzi, którzy kochają zwierzęta.
  4. Tolerancja dla nadmiernej uwagi. Warto powiedzieć, że pies nie jest jak czułości. Oczywiście, dbałość i troska potrzebuje każde zwierzę. Jednak jest mało prawdopodobne, będzie w stanie przez długi czas pieścić, jak pasterz. Będzie szybko zaczynają wyrażać swoje niezadowolenie, albo po prostu zniknął. Kolejna rzecz – najmniejsza rasa psa. Są tolerancyjny czułości wystawionej przez właścicieli i miłości uwagę.
  5. Brak lęku wysokości. Oczywiście, powinno to być traktowane z pewną dozą humoru. Niemniej jednak, te małe zwierzęta większość swego życia spędzają siedząc w workach mistrzowskich lub patrząc na świat z rąk ludzkich. W tym przypadku, pies nie ma zastrzeżeń.

Chodźmy na listę 10 najlepszych małych ras psów, które istnieją na naszej planecie.

chihuahua

Jest to najmniejsza rasa psa na świecie, kochany przez wielu ludzi. Ponadto, mały rozmiar zwierzęcia – nie jest głównym powodem jego popularności. Chihuahua odważny i lojalny i przyjazny człowiek, i może być zawarta nawet w małym mieszkaniu, ponieważ nie wymagają wiele miejsca.

Najmniejsza rasa psa na świecie pochodzi z Meksyku. I jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od znajdującego się w kraju stanu Chihuahua.

Wzrost w tych miniaturowych psów zaledwie 15-23 cm i waga mieści się w przedziale trzech kilogramów. Jednak ze względu na dobór światła pojawia się prawie okruchy zabawki. Jaki jest najmniejszy pies na świecie? Rasa chiahuahua dał nam miniaturową rekordzista pseudonimu Milli. Jego wzrost osiągnęły jedynie 9,6 cm o wadze pięćset gramów. Milli właściciele – małżeństwo mieszkające w Puerto Rico. Mówią, że jedzenie to pipsqueak może trwać tylko małe porcje, a pielęgnacja nie wymaga wiele wysiłku. Ale przede wszystkim właścicieli Milli boi się utraty swojego faworyta na podwórku lub w domu, jak widać ta dziewczynka nie jest takie proste.

W 2007 roku pierwsze miejsce najmniejszy pies na świecie podjął długowłosy chihuahua Boo Boo z amerykańskiego stanu Kentucky. Na wysokości osiągnął tylko 16,6 cm, a długość -. 10,16 cm waży tylko 680 g Ten pies był tak popularny, że nawet pojawił się w telewizji.

Dla wielu Chihuahua – najlepszy małych ras psów. Jest to klasyczny „kieszeń” ulubionym, jumpy i zabawny, wesoły i ciekawy, inteligentne i odważne. Te psy charakteryzują się poświęcenie i życzliwość dla wszystkich członków rodziny, ale wciąż jeden z nich staje się jej ulubiony gospodarzem.

Chihuahua kocha uwagę i ostrożność. A także w celu uzyskania ich z dala od swego pana, to rasa psów mogą pochodzić z różnych sposobów.

Chihuahua, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu „najmniejszą rasa psa” (patrz zdjęcie powyżej), jest uważany za dość zazdrosny zwierzęta.

Wyraża wyraźną przestępstwa, gdy widzi, że właściciel wybrał jej towarzystwo kogoś innego. Tak więc ci, którzy mają już psa, należy poważnie rozważyć, czy nie kupić Chihuahua.

Brussels Griffon

Jaka rasa psa jest najmniejsza po Chihuahua? Drugie miejsce w tej liście jest niezwykle energiczny, aktywny i przyjazny Brussels Griffon. Tej rasy psów ma miniaturowe wielkości (wysokość 22-28 cm przy maksymalnej masie 4,5 kilogramów ciała). Animal chętni do spędzenia czasu na gry i zabawy, jak kot śpi w rękach właściciela. W tym miniaturowym Griffin ma doskonałe zrównoważony charakter o cechach właściwych dla prawdziwego arystokraty. Ale jego wygląd to pies jest bardziej bezczelnym prostaka. Wrażenie jest tworzony ze względu na niejednolity futra czerwonawym zwierzęcia i jego aroganckich brodatych kagańce.

I chyba nie przypadek, że ten wygląd jest najmniejsza rasa psa, którego imię – Brussels Griffon. Po tym wszystkim, już w 17 wieku, jego krewni można znaleźć w rozliczeniach chłopskich Belgii. Jednakże, te psy są tylko zdalnie przypominały nowoczesne griffons. Mają większe wymiary i wydłużony pysk, co umożliwia ich zastosowanie jako szczurach-domen.

pomorski

Jakie inne karłowatych ras psów? Najmniejszy pies świata, zajmując naszej listy na trzecim miejscu – pomorskiego. Ich charakter, jak również wiele miniaturowych zwierząt, bardzo gorąco. Wydaje się, że te psy czują się znacznie wyższa niż jej wzrostu jako nieustraszony pęd do dowolnego przeciwnika. Oni wściekle szczekać na obcych, nie tylko ludzi, ale także dla gości z domu.

Oczywiście, charakter dziecka mogą być nieco oswojony. Aby to zrobić, z odpowiedzialnością podjąć edukację swojego zwierzaka, co pozwala na komunikowanie się z ich rodzinami, które dałyby możliwość uwolnienia nagromadzonej energii. Ale w tym samym czasie, Pomorskie jest w stanie dostosować się do stylu życia właściciela. Jeśli właściciel – jasne homebody, pies będzie leżeć z nim na kanapie. Z aktywnym samej osoby Spitz szczęśliwie iść na spacer w każdych warunkach pogodowych.

Spitz zostały przywiezione do Anglii z Pomorza w 1870 roku. Tu i karzeł rasy zwierzęcia została wyhodowana. Dziś w rankingu „najbardziej popularnych ras psów małych pomorskich” jest na pierwszym miejscu. Te dzieci są faworytami królów i pisarzy, artystów i bohaterów naszych czasów.
Wysokość pomorskim – zaledwie 22 centymetrów. Jednakże, ze względu na jego pionowo stojącej mieszanki wełny, wygląda trochę większe. Waga tych dzieci nie przekracza 3,5 kg.

pinczer małpi

Jeśli nie wiesz, jakie są wyrazami małe rasy psów, należy zwrócić uwagę na dziecko, które wygląda jak mała małpka. Ten pinczer małpi, który jest całkowicie pozbawiony złośliwości i zawsze starali się zadowolić ich właściciela i dogadać się wielki z dziećmi. Te małe piesek jest zawsze wesoły i szczęśliwy. Ponadto, mają mnóstwo humoru i pogodne usposobienie i ciekawy.

To pinczer małpi bardzo oddany nie tylko do ich właścicieli, ale także swoich przyjaciół. Z reguły zachowują się spokojnie, ale gdy zaatakowany lub zagrożone wystawowa nieustraszoność.

Te dzieci są w stanie bardzo szybko wchłonąć. Oni lubią być w centrum uwagi, ale z trochę hałasu.

Pinczer małpi podejrzliwy w stosunku do obcych, a nawet dzieci. Ale ze psy należące do ich rasy, oni dobrze dogadują.

Człowiek, którzy zdecydowali się zakupić ten urodziwy pies może mieć problemy z nim na treningach. Pies szybko nauczy zespół gospodarza, ale uparty, tak jak i ich pośpiechu.

Pinczer małpi jest przedstawicielem najstarszych ras psów domowych wnętrzach, z których – w Europie Środkowej. Początkowo zwierzęta te trzymane w stajni, sklepów, używając szczur-łapacze. I dopiero w przyszłej hodowli rasy udał się sposobów ograniczenia. Dziś średnia pinczer małpi wzrost wynosi 28 cm i waży od trzech do czterech i pół kilograma.

Papillon

Te zwierzęta są, bez wątpienia, można podjąć pierwsze miejsce w rankingu „najpiękniejszej rasy małych psów.” A wszystko to z powodu kształtu uszu, przypominający motyla. Jednak nie tylko te przedstawiciele rasy przypominają nam o skrzydlatych piękności. Papillon jak nieważkości i światłem, które przynosi właścicieli tych zwierząt poczucie radości i harmonii.

Charakter tych dzieci figlarny, radosnych i pogodnych. Są szacunku ich właścicieli i są w stanie być wierny. W zamian muszą jedynie uwagę ludzi.

Pomimo ich żartobliwy charakter, papillon się oglądając go w świat z rąk ich właścicieli. Są bezpretensjonalne, ale jak długie spacery i podróży cicho przeniesienie ze zmianami klimatycznymi.

Pierwsi przedstawiciele rasy Papillons było około ośmiu sto lat temu. W tamtych czasach były one nazywane zabawkami spanieli. Dziś miniaturowy dog wzrasta od 20 do 28 cm wysokości, osiągając masę od 2,5 do 5 kg.

Papillon czyste, nie wymagają szczególnej opieki, wspaniałe uczucie, nawet w małych mieszkaniach i łatwo wyszkolić.

Yorkshire Terrier

W ostatniej dekadzie, przedstawiciele rasy psów karłowatych mają szczególne zainteresowanie wśród fanów miniaturowych zwierząt. A to wszystko dzięki jej wygląd i ciekawy charakter.

Yorkshire Terrier ma ognisty temperament i określony charakter. Ten dzieciak z tą samą odwagą rzuca na szczurach i większych zwierząt, demonstrując swój instynkt łowiecki. Ma wiele dużych psów. Yorkshire Terrier niezależny i kłótliwy, ale w tym samym czasie, pracowity i inteligentny.

Ojczyzną rasy – Szkocja. To na jego ziem arystokratów zakazanych utrzymać chłopów dużych psów i członków ludu zajmujące się hodowlą zwierząt miniaturowych, które było używane jak szczur-łapacze. I dopiero wtedy Yorkshire terrier był w najwyższym światła, stając się ulubieńcem szlachty. Dziś ten ptaki rasy rośnie do 17-29 cm, osiągając wagę od 2 do 3,5 kg.

Yorki można łatwo dogadać się ze wszystkimi członkami rodziny. Nie są one sprzeczne z innymi zwierzętami. Urodziwa psy są tolerancyjne w stosunku do konkurentów i nie zazdrosny.

Zabawki Foksterier

Przedstawiciele tej rasy psów – malutki grudki energii, które mogą poprawić nastrój właściciela. Toy Fox Terrier jest małe mieszkania zwierzęta z silnym konstytucji, a także charakter aktywny i zwinny, łatwe do pociągu. Pomimo niewielkich rozmiarów, te psy są nieustraszeni i strach. Najważniejsze w życiu jest właścicielem, w przypadku braku którego mogą stać się przygnębiony. Dlatego teriery fox zabawka nie powinna być sama w mieszkaniu przez długi czas, ponieważ sąsiedzi są mało prawdopodobne, aby być zadowolony z niekończącej się szczekaniem.

Malutki pies ma uroczy wygląd i kochającego serca. Te zwierzęta są wierny, szlachetny, kochają dzieci i dogadać się bardzo dobrze ze wszystkimi zwierzętami.

Zabawki Foksterier jest stosunkowo młoda rasa. Została zabrana do Stanów Zjednoczonych w 1936 roku przez długotrwałej pracy hodowlanej, dla których zebrano najlepszych przedstawicieli terierów Fox i Chihuahua. Obecnie średnia wysokość terier lisów w zakresie od 16 do 25 cm, o masie od 1,5 do 3,5 kg.

Rosyjski toy terrier

Te psy mają niewyczerpane źródło energii, które chętnie spędzają aktywną grę lub spacer z właścicielem. Dzieci są proste w utrzymaniu. Jednak muszą one spacery, które lewej części swojej bezgranicznej energii. Inaczej rosyjski toyzterery wydać je na różne figle w mieszkaniu. Może to być nieposłuszeństwo, agresja, złamany meble i tak dalej. D. W tym samym czasie przedstawiciele tej rasy są inteligentne, inteligentny i łatwo przeszkoleni.

Historia terrier rozpoczął się w 17 wieku. Został on następnie rosyjscy hodowcy przyniosły tej rasy angielskiego toy terrier. W rezultacie światło pojawiło Collie puppy, który, w przeciwieństwie do swoich przodków, miał ładny frędzle na uszach i lekko faliste czarne włosy. Obecnie średnia wzrostu tych zwierząt wynosi 18-26 cm i masie około 2,5 kg.

chin japoński

Dziewiąte miejsce na naszej liście jest wyłącznym lapdog. Chin japoński ma imponujący wygląd, co w połączeniu z posłuszeństwa i oddania do podejmowania zwierzę bardzo popularne. Jest to schludny trochę spaniel. Wyróżnia się swoim szerokim pyskiem jest krótkie i miękkie włosy.

W Japonii ta mała istota z ogromnymi oczami nieskończenie kocha, oprócz świętego posłańca bogów. Taki cenny pies może mieć tylko cesarskiej rodziny i najbardziej wybitnych arystokratów. Do tej pory, ta rasa, której przedstawiciele osiągnąć wzrost 23-25 cm o wadze 4 kg, jest bardzo popularny wśród fanów miniaturowych zwierząt. Hina różnią zrównoważony charakter i nigdy nie niepokoi ich gospodarze głupi szczekanie. Będą reagować na nieznaną osobę wizyty lub dzwonek do drzwi. Ale nie więcej. Te psy są inteligentne i dumny, czuły i posłuszny. Są przywiązane do właściciela, jak i wszystkich członków rodziny.

maltański

To dopełnia nasze dziesiątce zabawki ras psów Maltesa. Ten słodki okrążenie pies odróżnia długiej śnieżnobiałe włosy, piękny, lekko wystające oczy i czuły naturę. Wiele wieków maltański może mieć tylko członkowie elity.

Historia rasy więcej niż jednego wieku. Dwarf pies był czczony w starożytnej Grecji, o czym świadczy wizerunków tych zwierząt na ceramiki i malarstwa. Ubóstwiany maltański i Egipcjanie. Uważa się, że kolebką tych psów była wyspa Malta, po której zawdzięcza swoją nazwę.

Mały pies lap preferowane przez wielu fanów miniaturowych zwierząt. Wygląda to bardzo miękka i gładka, a ciemne oczy i nos przycisk tylko poprawić swój urok. Te małe guzki, mimo niewielkich rozmiarów, co dowodzi jego właściciel wielkie poczucie przywiązania i miłości, łatwe do czyszczenia i doskonale znosi długie podróże.