548 Shares 1409 views

Jak utrzymać róże w wazonie – porady i wskazówki

Trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha różę. A bukiet pięknych kwiatów jest wielkim darem lub dodanie do niego i jest to absolutnie odpowiednie w każdej sytuacji. Interesujące jest to, że liczba kwiatów w bukiet w dawnych czasach zależało od jego interpretacji: jeden dał różę jako znak uwaga, trzy -uvazheniya i siedem róż oznaczał deklarację miłości. Również wielkie znaczenie miał kolor i kształt kwiatów. Niektóre echa tradycji żyć i do tej pory (na przykład, uważa się, że żółta róża – do separacji lub rozwodu), ale prawie żaden język związany z kolorów, które naprawdę chciał powiedzieć bukiet dawcy. W każdym razie, dostać miły prezent jest bardzo ładny, i chcą cieszyć się więcej niż jeden dzień. W związku z tym, należy wiedzieć, jak zachować róże w wazonie, więc chcieli jak najdłużej wygląd i zachowują świeżość.


Istnieje przekonanie, że długotrwałe kwiaty, wygrałem z miłością. Najciekawsze jest to, że jest to prawda, może dlatego taki przypadek, bukiet szczególnie starannie dobrane, a nie na zasadzie „jeśli tylko przyzwoity i nie zbyt drogie”, ale tak naprawdę od serca. A także w celu utrzymania róż ciętych przez długi okres czasu, to jest po prostu bardzo ważne, by były one wciąż świeże w wazonie, nie wstał, aby w tym tygodniu przez sprzedającego. Jednak w każdym przypadku, trzeba wiedzieć, że jeśli kwiaty nie zostały jeszcze całkowicie zwiędły, mogą być ożywione, a czasami można to zrobić nawet wtedy, gdy głowa jest trochę Zwiędnięte róże. Oczywiście, aby uzyskać długoterminowe wyniki w takiej sytuacji nie ma, ale nadal doceniają bukiet oczy na kilka dni dłużej.

Na pytanie, jak zachować róże w wazonie, istnieje wiele możliwych odpowiedzi. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest uważany nurkowania kwiaty w kąpieli wodnej. Tuż pod wodą trzeba wyciąć pędy trochę, a następnie spłaszczyć je lekko, aby pozwolić powietrze z cięcia i wypełnienia kapilar wodą. Można również wyczyścić łodygi kwiatowe kory (około 4-5 cm) i usunąć wszystkie dolne liście. Zasadniczo, aby odświeżyć i przywrócić wygląd kolorów jest wystarczająco leżeć w wodzie na kilka godzin, ale jest o wiele bardziej skuteczny zostawić je tak przez całą noc.

Wraz z powyższą metodą powinni być świadomi tego, jak zachować bukiet róż, bez uciekania się do „moczyć” kolory? Nie zawsze mają możliwość upuść róże w łazience, więc istnieje wiele wskazówek, jak zachować róże w wazonie. Na przykład, można:

– Dodaj wazon z bukietem kilkoma łyżkami cukru lub aspiryna;

– Dodać wodę, wódki, lub alkoholu (nieco mniej szklanego), korzystnie w połączeniu z cukrem;

– płynięcia wrzącej wody w wazonie, i umieścić w nim róż.

W ostateczności, ze wszystkimi jego niespodziankami, pozycjonowany jest jako bardzo skuteczne w sytuacjach, gdy kwiaty już zaczęły zanikać.

Istnieją również ogólne wskazówki, jak zachować róże w wazonie. Konieczne jest, aby nie umieszczać zbyt ciepłe kolory lub odwrotnie, zimnej wody. Należy także pamiętać, aby przyciąć pędy i zdzierać dolne liście, a cięcie powinno być wykonane pod kątem. Przeprowadzenia takich manipulacji jest konieczne w wodzie, na przykład, pod bieżącą wodą. Wazon z kwiatami nie należy stawiać na jasne słońce, a woda w nim jest ważne, aby regularnie zmieniać. Jeśli róża przedstawiony w pakiecie, to nie powinny być stosowane bezpośrednio, ponieważ wewnątrz tworzy szczególny mikroklimat, który pomaga dostosować kolory szybciej. Dlatego lepiej jest umieścić w wazonie owinięty bukiet (oczywiście, nie oznacza, gazetę, w jakim jest czasami zawinięte kwiaty w mrozie i opakowań zawodowej), a jeśli jest w pakiecie obraża najlepszy zmysł estetyczny, można go usunąć po kilku godzinach. I to jest bardzo ważne serdecznie cieszyć się róże, w tym przypadku są one zbyt długo!