142 Shares 7687 views

Słynny amerykański ambasador, Amori Nolasco: droga do sukcesu

Amorie Nolasco (na zdjęciu poniżej) jest amerykańskim aktorem, znanym na całym świecie jedną z wiodących ról w popularnej serii telewizyjnej "Escape". Urodził się 24 grudnia 1970 w Puerto Rico. Od najmłodszych lat chłopiec marzył o zostaniu lekarzem. Aby zrealizować to pragnienie, wstąpił on do specjalności biologicznej na Uniwersytecie w Puerto Rican.

Początek kariery aktorskiej

Pomimo chęci udowodnienia siebie w medycynie, facet miał również pewne ambicje aktorskie. Przy pierwszej okazji przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie stał się studentem lokalnej szkoły dramatycznej. Biografia aktorki Amorie Nolasco rozpoczęła się epizodyczną rolą małych projektów telewizyjnych. Z reguły było to wiele programów. Dzięki nim w tym czasie o facecie i zaczął mówić jak przyszła gwiazda. Nieco później, zaczynając od 23 roku życia, początkujący aktor pojawiał się od czasu do czasu w serialach telewizyjnych. Wśród nich należy wymienić takie jak: "Pierwsza pomoc", "Policja", "Policja na rowery" i inne.

W filmie fabularnym Amori Nolasco zadebiutował w 2000 roku po raz pierwszy. Potem został zaproszony do zagrania w małym odcinku filmu "Dukes of Hazzard: Hollywood Vanity". Zaraz po tym nastąpiło poważniejsze wyzwanie – jedna z głównych ról w filmie "Brat Yakuza" w reżyserii Takeshi Kitano.

Pierwsze duże role

Trzy lata później aktor otrzymał następującą ciekawą propozycję. John Singleton zaprosił go do gry jednego ze znaków na obrazie, który później stał się kultem – "Podwójnie Szybcy i Wściekli". Tutaj aktor dostał rolę zawodnika rozbioru na czerwonym samochodzie. Ten film przyczynił się do dalszego rozwoju kariery Amori Nolasco. Wkrótce pojawił się w komiksie "Mister 3000". Była poświęcona powrocie do baseballu starzejącego się gracza, który wcześniej ukończył swoje występy.

"Ucieczka"

W 2005 roku aktor przewyższał rzeczywistą popularność. W tym czasie po castingu miał szczęście zdobyć jedną z głównych ról w amerykańskiej telewizji kryminalnej "Escape". Jego postacią był Fernando Sucre, były raperik w Ameryce Środkowej, skazany za zabójstwo, którego nie popełnił, czekając na wykonanie wyroku śmierci w ścisłym więzieniu reżimu. Przez cztery lata projekt był na czele rankingów telewizyjnych. Ponadto film został laureatem nominacji do Złotego Globu.

Inne prace

Po roli w filmie "Escape" udało się zrealizować kilka udanych utworów Amori Nolasco. Żywe potwierdzenia to filmy "Transformers", "Kings of the streets" i "Max Payne". Należy zauważyć, że w drugim z nich aktorski był w stanie ucieleśniać negatywnego bohatera na ekranie. W tej chwili Amory stał się dość popularny i miał wiele sugestii. To z powodu intensywnego harmonogramu, że musiał odmówić udziału w "Zemście Poległych" – filmie, który stał się kontynuacją "Transformerów". W 2010 roku aktor zaczął pracować w drugim sezonie serialu "Southend", gdzie miał zastąpić jednego z emerytowanych aktorów w roli detektywa – Renee Kotlero. Jednakże, gdy tylko trzeci epizod został sfilmowany, Amori przestał uczestniczyć w projekcie.

Ostatnie zdjęcia z udziałem aktora to "Cash collector", gdzie jego partnerem na stronie był Jean Reno, a także "Die Hard: dobry dzień na śmierć", które pojawiły się na ekranach kin w 2013 roku. Jego pierwsza pełnoprawna rola, Amori Nolasco występował w wieku 42 lat. Potem miał okazję zagrać w filmie "El Teniente Amado" prawdziwy bohater, który istniał. Zostali Dominikaninem Amado Guerrera – buntownikiem, który zdołał zabić miejscowego dyktatora o imieniu Raphael Molina.

Ciekawe fakty

  • Amore kocha spędzanie wolnego czasu grając w tenisa lub golfa.
  • Przez trzy lata, od 2009 roku, aktor nawiązał związek miłosny z wykonawcą roli w popularnej serii telewizyjnej "Doktor Dom" – Jennifer Morrison.
  • W 2004 r. Amori Nolasco weszła do rankingu 26 najbardziej prestiżowych facetów, zgodnie z amerykańskim magazynem USA Today. Tutaj został skompilowany przez Ashton Kutcher, Justin Timberlake, Jake Gyllenhaal i Josh Harnett.
  • W 2009 roku aktor wystąpił w teledysku do utworu "Imaginate" popularnego w amerykańskim duecie "Wisin & Yandel".