153 Shares 4102 views

Chłodziarki dwudrzwiowe dla domu: przegląd najlepszych modeli

W rodzinach, w których jest pięć osób lub więcej, gotowanie jest przeprowadzane w dużych ilościach. Często napotykają na taki problem, jak brak miejsca w lodówce. Oprócz gotowych posiłków, konieczne jest również przechowywanie produktów w specjalnych warunkach temperaturowych. Nie zawsze zyskuje się na zakup dwóch urządzeń, więc producenci domowych oferują alternatywne rozwiązanie – dwudrzwiowe chłodziarki do domu. Różnią się one oryginalnym wyglądem. Przyjemność nabywcy i innowacyjne technologie, które są wyposażone w takie urządzenia. Nietypowe podejście programistów dało w efekcie uzyskać obszerną i funkcjonalną lodówkę.


Zakres obejmuje modele autonomiczne i wbudowane. Pierwsze są jeszcze bardziej popularne, ale druga opcja stopniowo zdobywa klientów. Ze względu na to, że wiele zestawów meblowych wyposażonych w specjalny system mocowania jest w sprzedaży, instalacja nie zajmie wiele czasu. Charakterystyka osiągów zaspokoi nawet wymagających użytkowników, a nowoczesny, stylowy wygląd uzupełni tylko obszerną listę zalet.

Ceny lodówek dwuprzewodowych są raczej duże. Koszt modeli budżetowych zaczyna się od znaku 40 tysięcy rubli. A dla jednostek, które są wyposażone w dodatkowe funkcje, musisz zapłacić ponad 100 tysięcy rubli.

Główne cechy

Jaka jest różnica między lodówką a standardową? Dwuskrzydłowe jednostki mają dwa drzwi. Za każdym z nich jest osobna kamera. Zamrażarka może być albo z boku lub dołu (pełna szerokość). Wewnątrz znajduje się duża liczba półek i pudełek. Są przeznaczone dla różnych grup produktów. Optymalne warunki przechowywania są zapewnione przez specjalnie dobrany reżim temperatury.

Lodówka o dwóch skrzydłach ma imponujące wrażenie. Całkowita objętość komory wynosi ponad 500 litrów. Maksymalna głębokość wynosi 91 cm, dla jednostek wbudowanych – 60 cm. Jeśli chodzi o wysokość, największe modele sięgają 2,15 m. Objętość komory zamrażalniczej zaczyna się od 180 l, a komora chłodnicza zaczyna się od 180 l. Średnio 300 litrów.

Projekt i wymiary to nie jedyna różnica tego typu lodówki. Wymiennik ciepła w nich znajduje się w dolnej części, co umożliwia montaż na ścianie.

Napełnianie

Dwustronna lodówka wpływa na objętość wewnętrznych komór. Istotną zaletą jest to, że twórcy optymalnie pomyśleli o swojej zawartości. Każda kamera jest dzielona na strefy. Komory wspierają optymalną temperaturę obliczoną dla niektórych grup produktów. Warunki takie pozwalają na przechowywanie ich przez długi czas bez utraty użytecznych właściwości.

Co za ประตูami tych lodówek? Dwie komory: zamrażanie i chłodzenie. Ten ostatni jest podzielony na przedziały:

 • Do napojów;
 • Zerową temperaturą;
 • Z regulowaną wilgotnością.

Strefa przeznaczona do przechowywania napojów jest chłodzona silniej niż reszta przestrzeni komory. Różnica wynosi około trzech stopni. Dla wygody użytkowania wysokość półek można regulować.

Komora z zerową temperaturą chłodzi się przez przepływ powietrza z zamrażarki. Służy do przechowywania łatwo psujących się produktów. Wielu użytkowników nazywa to przedziale "strefą świeżości".

Do przechowywania zieleni, owoców i warzyw wyznacza się specjalne miejsce, w którym można regulować wilgotność. W razie konieczności użytkownik może, według własnego uznania, włączyć zasilanie suchym powietrzem.

W zamrażarce jest kilka pudełek. Utrzymują temperaturę -18 ° C i niższą.

Sprzęt techniczny

Wszystkie lodówki dwuskrzydłowe są wyposażone w nowoczesne udogodnienia. Najbardziej popularną technologią jest No-Frost. Ze względu na jego używanie nie jest konieczne często rozmrażanie urządzenia. Wewnątrz urządzenia są zainstalowane specjalne wentylatory, które zapewniają cyrkulację powietrza w całej komorze. Również przy pomocy tej technologii, gdy drzwi są zamknięte, reżim temperatury szybko przywraca optymalne wartości. Kiedy tworzy się kondensacja w komorze, nie ma lodowatej skorupy, gdy przepływa do specjalnych przedziałów, a następnie odparowuje naturalnie.

W zakresie produktów producenci reprezentują jednostki wyposażone w sprężarki falowników. Modele te mają znaczne zalety. Przede wszystkim działają cicho, podczas gdy konsumują trochę energii. Zapewniają płynną regulację temperatury. Takie lodówki charakteryzują się długą żywotnością.

Wady urządzeń z sprężarką inwerterową są wysokie. Ponadto niepożądane jest używanie ich w tych miejscach, gdzie występują częste wahania mocy, które powodują zakłócenia w systemie. W takich warunkach lepiej zainstalować urządzenia z sprężarkami liniowymi.

Warto też wspomnieć o systemach zabezpieczających, w których są wyposażone dwuskrzydłowe lodówki. Prawie wszystkie modele emitują sygnał, gdy drzwi są otwarte. Ustawiona temperatura jest regulowana za pomocą termostatów. Istnieje również ochrona przed dziećmi.

Dodatkowe funkcje

Chłodziarki z dwoma drzwiami są często wyposażone w dodatkowe opcje, które znacząco wpływają na ich koszty. Najczęstszym jest produkcja lodu. Urządzenie pracuje za pomocą specjalnego generatora podłączonego do rury z wodą pitną. Ważne jest, aby nie odrzucać instalacji filtra czyszczącego, ponieważ może to wpływać na działanie urządzenia.

W bardziej kosztownych modelach mogą występować takie funkcje jak wbudowany pasek, pochłanianie zapachu i system samooceny, możliwość łączenia się z Internetem i innymi opcjami.

Korzyści

Jeśli kupujący nadal mają wątpliwości, czy kupić podwójne lodówki, lista zalet będzie wreszcie rozwiać ich.

 • Dolna pozycja wymiennika ciepła, która umożliwia montaż elementów na ścianie.
 • Obecność systemu, który zapobiega tworzeniu się kurzu, znacznie ułatwia opiekę nad sprzętem.
 • Wysoka ochrona chłodnicy metalową osłoną.
 • Doskonała jakość ścian wewnętrznych komór, zapewniająca ich trwałość i trwałość.
 • Półki z hartowanego szkła, które nie są porysowane i nie gięte pod ciężkimi gramatkami.
 • Unikatowy system automatycznego odszraniania – brak mrozu.
 • Niski poziom hałasu podczas pracy.
 • Gdy lodówka jest odłączona od zasilania, optymalna temperatura wewnątrz aparatu jest utrzymywana przez co najmniej pięć godzin.
 • Szeroka gama modeli o różnych kolorach.
 • Wykorzystanie innowacyjnych technologii.
 • Optymalnie zaprojektowane kamery strefowe i duża pojemność.

LG GW-B207 FVQA

Chłodziarka jest dwukrotnie składana z zamrażarką LG GW-B207 FVQA o wymiarach 176 × 73 × 90 cm. Rodzaj instalacji jest samodzielny. Panel sterowania jest elektroniczny. Wyposażone w dwie kamery, umiejscowienie zamrażarki – side-by-side. Praca lodówki zapewnia pojedyncza sprężarka. Dostępne są opcje: "Ochrona przed dziećmi", Bez szronu i "Szybki odszrania". Materiał półkowy – szkło hartowane. Mają specjalne podszewki. Skrzynki są wykonane z tworzywa sztucznego. Drzwi są usuwalne, co znacznie ułatwia transport. Całkowita pojemność komór – 527 litrów: chłodzenie – 349 litrów, zamrażanie – 178 litrów.

Samsung RS-20NRSV

Dwukrotnie chłodziarki "Samsung" są popularne wśród nabywców krajowych. Rozważmy prosty model RS-20 NRSV. To dość przestronne. Fizyczne wymiary ciała: 172,8 × 85,5 × 67,2 cm. Objętość komory chłodniczej wynosi 316 litrów. Zapewnia półki hartowanego szkła dla różnych grup produktów, a także plastikowe pudełka do przechowywania warzyw i owoców. Komora zamrażarki o objętości 194 l dzieli się na przedziały. Istnieje funkcja "superfrost". Rozkład temperatury odbywa się za pomocą wentylatorów. Aby zapobiec namnażaniu się bakterii, ściany komory traktowane są specjalną kompozycją z dodatkiem jonów srebra.

Liebherr SBSes 8283

Drobny model z Liebherr wyposażony jest w dwie sprężarki. Komora zamrażania jest usytuowana z boku. Wymiary: 185,2 × 121 x 63 cm. Zużycie energii elektrycznej rocznie wynosi 489 kWh, co odpowiada klasie A +. Po wyłączeniu z zamkniętych drzwi utrzymuje ono zimno do 43 godzin. Objętość zamrażarki wynosi 237 litrów. Dzień zamarza 18 kg. Rodzaj rozmrażania – nie Szron. Oświetlenie wewnętrzne – LED. Panel sterowania jest elektroniczny, jest wyświetlacz.