749 Shares 4351 views

Sałatka z tuńczykiem niçoise – perła prowansalskiej kuchni

Nicejska (fr. Nicejska) nazywa się sałatka jest nitseyski. Podaruj sobie kawałek, a ty jak świeży zapach morskiej bryzy, ciepłej zieleni, słońce nasączone wzgórz i igliwia, życie luksusowych bywalcy Cannes, Antibes i Nicea. Z powodu jego wielkiej popularności klasyczny sałatka niçoise, złożony z anchois, pomidory, oliwki, czosnek, oliwa z oliwek, nabył różne modyfikacje. Trudno jest zrozumieć, co przepis był pierwszy, i co – pochodne.


Ponadto, nie jest jasne, kto i kiedy wpadł na pomysł, aby zastąpić demokratyczne anchois na droższe, tuńczyka tłuszczowej. Ale pomysł przyszedł do smaku mas. Dziś sałatka niçoise z tuńczykiem w restauracji i menu świątecznego. Ale jeśli gotować kucharz stało modyfikacje są nieuniknione. Wyobraźnia i zdrowa konkurencja zmusiła ich do korzystania z nich w sałatce to oryginalne składniki takie jak zielona fasola, groch, sałata, kapary, karczochy, jajka na twardo. Uzupełnianie również przemyślenia: w oliwie zaczęli dodawać estragon, czosnek, cukier, musztardy Dijon, ocet balsamiczny.

Aby nie odbiegają od tradycji, przygotujemy Nicejska sałatka z tuńczykiem, wraz z zastosowaniem tej ryby nadal i anchois w oleju. Czego trzeba więcej? Dość obszerna lista! Nic więc dziwnego, że ta sałatka jest uważany za świąteczny, smaczne. Ale o tym później, ale teraz przygotowuje się nadzienie. Należy nalegał nie mniej niż dwadzieścia minut. Ząbek czosnku, aby oczyścić, pokroić i naciśnij w moździerzu. Tear broni małokalibrowej 7-10 liści świeżej bazylii. W słoiku z pokrywką, wymieszać siedem łyżek zupy Oliwa z oliwek z czosnkiem. Dodać bazylię, sól i pieprz do smaku. Wlać pół łyżeczki octu, nakrętka, wstrząsnąć energicznie kilkakrotnie pojemność, że wszystkie składniki są mieszane.

Teraz można gotować i sobie Nicejska sałatka z tuńczykiem. W osolonej wrzącej wody rzuca 200 g zielonej fasoli i dać jej kucharkę dosłownie pięć minut, tak, że nie utraciła twardość i świeży kolor. Odchylić w cedzidło i przemyto zimną wodą. Drobno posiekać kolejny ząbek czosnku. Smażyć w dwóch łyżkach oliwy z oliwek. Dodaj fasolę i gotować przez dwie minuty. Posypać pietruszką, wyłącz ogień, położyć chłodny. Następnie wlać łyżeczkę oliwy z oliwek i octu winnego.

Ugotować na twardo trzy jajka, pokroić na ćwiartki. Bardzo miło byłoby spojrzeć na małym przepiórek sałatki – wtedy trzeba wziąć 6 rzeczy, posechennyh na pół. Kocheshok sałatka demontować na liściach. Teraz frakcja 4 pomidory, trzy młode cebule, papryka pół tuzina duże czarne oliwki. Osiem kawałków filetów anchois, jeśli są zbyt słone, można przepłukać lub moczyć w mleku. Oni też trafi do Nicejska sałatka z tuńczykiem. Przepis radzi zarezerwować je dla ozdoby z jaj i oliwki.

Szczep off puszkę tuńczyka, filet demontować na małe kawałki. Teraz możemy zacząć, aby nasz sałatki. Wykładziną liście danie. Rozkładamy warstw cebuli, pomidorów, smażone zielona fasola, papryka. Warstwy te mogą się powtarzać. Wstrząśnięty sos sałatkowy i ubrany z nicejska z tuńczykiem. Udekorować wierzch jajka, oliwki, plasterki ryb.