671 Shares 4002 views

Szczaw – zielony lekarz z czasów Awicenny

Ludzie zawsze boli. Teraz mamy prostą warunkach ambulatoryjnych i nowoczesne, wyposażone w najnowsze technologie, szpitali, wykwalifikowanych lekarzy. Wcześniej nie było to nic, ludzie traktują uzdrowicieli, nie nauka w placówkach nie zbadali. Jak ludzkość w takich okolicznościach może przetrwać do dnia dzisiejszego? Jak ludzie mogą być traktowane niepiśmienni uzdrowicieli? To bardzo proste. Byli wspomagana brute stowarzyszonych – korzenie i zioła. Wszystkie przepisy zostały przetestowane w praktyce. Nieudany odstrzelonych, sukces – przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Ludzie badający właściwości lecznicze ziół i na podstawie tej wiedzy zrobić buliony, wyciągi, przygotowane leczniczej mieszaniny oraz proszki. Wiele receptur są stosowane w medycynie ludowej i teraz.

Zioła rosną na każdym kontynencie, w każdym kraju na świecie, istnieją setki tysięcy.

Poprzez swoje działania, są one żółciopędny, moczopędne, przeczyszczające, ściągające, uspokajające, ekscytujące. Efekt terapeutyczny różnych traw w zależności od ich składu chemicznego i w obecności aktywnych elementów.

Obecnie, zioła lecznicze i ich właściwości były szeroko stosowane oficjalną medycynę.

Wśród ogromnej armii zielone uzdrowicieli jeszcze jedno niesamowite zioło. to się nazywa – szczaw konia. Należy zwrócić uwagę na to, nie tylko lekarzy, ale też gotuje. Na wiosnę, gdy trawa zielona właśnie toruje sobie drogę spod warstw zeszłorocznych liści, często na poboczach dróg i pod krzakami, można zobaczyć rozety liści, podobne do liści chrzanu lub szczawiu, tylko nieco większe rozmiary. Jest to szczaw konia.

Wczesną wiosną strzelec z trzepaczką kolorach nie ma, i pozostawia – miękkie i świeże. Smakują kwaśny, ale to jest trochę gorzki smak. W tym czasie ich rozdarcie na przygotowanie sałatki i witaminy wrzenia. Aby usunąć gorycz, liście zalać wrzątkiem. Sałatki z dodatkiem liści szczawiu są bardzo przydatne, zwłaszcza wczesną wiosną, gdy nasze ciało brakuje witaminy. Niniejsza kompozycja szczaw szczawian wapnia, flawonoidy, kwas askorbinowy, karoten.

Gdy szczaw konia zaczyna kwitnąć, ludzie jedzą to nie jest już używana. Podczas tego okresu, może być podawana jako przynęty małych zwierząt i drobiu.

Z celem oczyszczalni zbiera się jesienią, kiedy kwiaty, trzepaczka suchy na winorośli i stają się brązowe. Lekarze stosowany do wszystkich części tego cudownego ziela, ponieważ oprócz liści, witamin i składników odżywczych w owocach roślin i jego korzenie taninami więcej niż rabarbaru. Ogólnie rzecz biorąc, cały układ ma właściwości przeciwbakteryjne, mogą być stosowane również w leczeniu chorób takich jak czerwonki.

Podczas zbioru krzewów szczaw są wykopywane z ziemi, liście i kwiaty są oddzielone od korzeni, które są dokładnie myte z brudu i rozprzestrzeniają się do wyschnięcia.

Roślina ta jest wykorzystywana do celów leczniczych Avicenny. Leczył wywary i napary z ziół bólu zębów, świąd, parch, nowotwory, biegunka, zaleca się stosować przez ukąszenia jadowitych węży.

W dzisiejszych czasach, szczaw konia stosowany coraz szerzej. Traktują wiele dolegliwości żołądkowe, w tym owrzodzeń, wydalić robaki, stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego, hemoroidy, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Podczas biegunki należy pamiętać, że efekt ustalania najbardziej mają suche nasiona roślin, jeśli jesz je w małych dawkach. W dużych – okazuje się odwrotny skutek. Ponadto, wywar z korzeni roślin stosuje się do kąpieli w leczeniu chorób skóry. Zawiesina sproszkowanych suchych korzeni szczaw mleka i stosowane na rany, aby przyspieszyć ich gojenie.

Przeciwwskazane ludzie leczenie szczawiowa z niewydolnością nerek. W czasie ciąży należy stosować z dużą ostrożnością.

Bulion przygotowuje się z korzeni się następująco: pobrać 25 g rozdrobnionych surowców w proszku wypełnienie jednej filiżanki gorącej wody i 40 minut na wolnym ogniu. Po godzinie i nalegać szczepu. Weź łyżkę kilka razy dziennie. Użyj jako mocowania. Jeżeli szkło wrzącej wody umieścić 2 łyżek surowców bulion stosowane jako środek przeczyszczający.

Wywar z nasion wytwarza się następująco: 2 łyżek się surowy wlać pół szklanki wody i ogrzewano na małym ogniu przez 30 minut. Niech zaparzyć i odkształcenia. Pij jak mocowania jedna czwarta szklanki kilka razy dziennie.