246 Shares 2430 views

hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna nie jest odrębną chorobą. Stan ten charakteryzuje się niezdolnością do naczyń w celu utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Objawem może być spowodowane przez wiele przyczyn.


Na wzrost ludzkiego grawitacji może powodować zatory krwi w
narządy znajdujące się w dolnej części ciała i nóg żyłach. Powoduje to spadek
ilość krwi wraca do serca. W rezultacie, hipotonia ortostatyczna powoduje spadek ciśnienia krwi. Serce zaczyna bić szybciej, pojemność staje się mniejsze naczynia krwionośne ze względu na ich nagłego zwężenia.

Hipotonia ortostatyczna w większości przypadków jest skutkiem ubocznym leków, przepisywane w leczeniu chorób układu krążenia w podeszłym wieku. Na przykład środki moczopędne, podjęte w wysokich dawkach, może zmniejszyć objętość krwi przez usuwanie nadmiaru wilgoci z ciała. Niekiedy objaw może wystąpić po podaniu pojedynczej dawki nitrogliceryny. blokery kanału Kanaltsievyh, azotany i inhibitory APPF przeciwnie, zwiększenie pojemności zbiorników, które mogą prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi.

Hipotonia ortostatyczna może wystąpić w wyniku ciężkiego krwawienia lub znacznej utraty płynów w organizmie – choroba Addisona, cukrzyca, biegunka i wymioty. Niektóre leki, leki stosowane w leczeniu depresji i nadciśnienia, alkoholu, barbituranów hamują zakończeń nerwowych znajdujących w tętnicach, powodując niedociśnienia ortostatycznego obserwowane. Jest ważnym objawem klinicznym poważnych urazów kręgosłupa, chorób somatycznych i neurologicznych. Wyrażono patologii szczególnie nagłego zasłabnięcia i upadków.

Ciśnienie krwi w ciężkich przypadkach może spaść do zera. Łagodne przypadki -headed nazywa omdlenie. Niedociśnienie tętnicze, leczenie, które jest przede wszystkim objawowe pojawia przeczucie utraty przytomności, zawroty głowy i uczucie omdlenia.

Pacjenci skarżą się na szum w uszach, pocenie się, ciemnienie oczu i ogólne osłabienie. Należy również zauważyć, bladość odbiorczej woskowy. Czas trwania napadów lipotomii wynosi około 3-6 sekund.

W cięższych przypadkach objawy mogą pojawić się lekkie zaburzenia psychosensorycznym na syndrom ataków Shoya-Dreydzhera trwała kilka minut. Najpoważniejsze formy hipotonia ortostatyczna są śmiertelne. Ciężką postacią choroby charakteryzują się szybkim omdlenia. Pacjent ma rozszerzone źrenice, hipotonia mięśni, rozproszony, język i gałek ocznych, impuls nitkowaty. Nasilenie objawów zależy od długości i głębokości postawy ataku.

Niekorzystne rokowanie, są niezbędne dla niedokrwiennego uszkodzenia mózgu i narządów wewnętrznych. Śmiercią prowadzą przeważnie ostre naczyń mózgowych. niedociśnienie może
objawowej stenozy aortalnej być, kardiomiopatia, arytmii oraz zawału mięśnia sercowego.

choroba łagodna prowadzi terapię nemedikamentozuyu, który obejmuje wzmocnienie mięśni nóg i prasy, ćwiczeń mających na celu adaptację naczyń. Zaleca podwyższony spać z głową. Jest to konieczne, aby postępować dieta bogata w potasu na zużycie elastycznej dzianiny nogę. W ciężkich przypadkach, wszczepienie stymulatora, ze średnią chorobowych oczywiście przepisane leki przeciwdepresyjne, blokery i mineralokortykoidów. Diagnostyka i leczenie niedociśnienia prowadzone wspólnie internista i kardiolog.