647 Shares 3276 views

placki naleśniki i inne dania wykonane z naleśników

Placki i naleśniki – tradycyjna potrawa, która jest przygotowana w Rosji na Ostatki. Okrągły rumiany naleśnik – symbol słońca i nadejście wiosny. Jeść naleśniki z masłem, kawiorem, ryby solone lub coś słodkiego – dżemu, miodu, mleka skondensowanego.


Muszę powiedzieć, że naleśniki – wszechstronny danie, które mogą być składane za pomocą rozumu, a to jest możliwe na tej podstawie przygotować nową potrawę. Na przykład, każdy wie, to danie jest naleśników nadziewanych. Ponadto, korzystając z gotowych naleśników, można gotować różnorodne naleśniki placki.

Naleśniki dokonywania to ciasto, można użyć dowolnego przygotowany na ulubiony przepis, a nawet kupić w najbliższym supermarkecie. Jedyny warunek, jeśli ciasto jest gotowe naleśnik jako przekąskę, a następnie naleśniki nie powinny być zbyt słodkie.

Prawdopodobnie każdy kucharz ma swój własny przepis na ciasto naleśnikowe. Niektóre przygotować z mleka, kefir drugiej z małą ilość sody. Dobrze, aby uczynić pierwsze kroki w kuchni, można zaproponować następujący przepis na ciasto naleśnikowe.

Bić z mieszaczem 3 jajka z pół łyżeczki cukru i ćwierć łyżeczki soli. Wlać pół szklanki mleka i stopniowo dodać 250 g mąki, ciasta vymeshivaya aby uniknąć zgrubień utworzone. Tymczasem wrzenia jeszcze 2 szklanki mleka i wlać do masy, energicznie mieszając, a następnie jest tam testy „roboty”. Dodaj do gotowanego ciasta kilka łyżek oleju roślinnego i niech napar przed pieczeniem na co najmniej godzinę.

Piekarnik naleśniki najlepsze na specjalnej patelni z dolnymi kołnierzami i powłoką nieprzywierającą. Gotowe placki rozmieszczone na płytce ułożone płasko.

Aby przygotować placek ciasta trzeba szalce z wysokimi boków, albo kształt placka. To musi być naoliwione i umieścić na dnie i ścianach naleśników. Następnie warstwę nadzienia jest umieszczony, naleśnik ponownie. Zrobić kilka warstw aż do wypełnienia formy, górna powinna być oparta na naleśnik. Posmarować je masłem, posypać bułką tartą i piec naleśnikowe ciasto w piekarniku , aż gotowane. Piec powinien być w temperaturze 180 °, lecz czas trwania zależy od rodzaju napełniania jest używane.

Muszę powiedzieć, że placki naleśnik, a także zwykłe ciastka, można przygotować z różnymi nadzieniami. Może być tak pikantnych dodatkami (mięso, ryby, kurczaka, pieczarki, ser, warzywa, kiełbasa) i słodkie opcji deser (owoce, dżem, ser, gotowane mleko skondensowane).

Szczególnie ciekawe i pyszne placki naleśnik można otrzymać stosując kilka rodzajów wypełnień. Na przykład, mielona wołowina, pieczarki, gotowane w śmietanie, tarty ser. Lub mielone gotowane kurczaka z białym sosem i farsz z gotowanych jajek i ryżu. Można przygotować naleśnik puff słodkich ciast, na przykład, na przemian z nadzieniem słodzonych owoców i sera.

Naleśnik jak gotować ciasto? Aby przygotować to danie można użyć dowolnego śmietany – śmietanę, mleko skondensowane lub zaparzyć. Dla warstwy naleśników, można korzystać z owoców lub pokruszone orzechy. Najlepiej zebrać ciasto naleśniki w postaci podziału. Na dole naleśnik jest położony, a którym jest rozmazany ze śmietaną i posypane orzechami również możliwość rozłożyć kawałki owoców, takich jak banany. Następnie ponownie umieścić naleśnik i powtórz warstw wypełnienia formy. Wierzch ciasta mogą być ozdobione śmietany, galaretki i owoców. Upiec ciasto nie jest konieczne, wystarczy tylko pozostawić go na kilka godzin bez przesuwania lodówki do impregnacji.

Jako oryginalną przystawkę lub deser może być gotowane w naczyniu jak naleśniki worków. Zasadniczo, jest to ten sam naleśników nadziewanych, różnią się tylko kształtem. Napełnianie worków naleśniki może być dowolny. Rozkładamy na środku nadzieniem naleśnik i łyżka gotowy zebrać brzegi razem, tworząc sakiewkę. Trzymać naleśnik kształt naleśnik przekąska worków wypełnionych pikantne nadzienia bandaż piór zielonej cebuli. Jeżeli nadzienie jest słodka, na obrzeżu woreczka naleśnikowym można umieścić na niewielkim obwarzanka i suszenia.